Usvart-Zine KRZYCZ NA CHWAŁĘ PANA! J11.25
SZUKAJ
(wyszukiwanie po zawartości, tytułach oraz słowach kluczowych)
Christian Black & Death Metal webzine Status: niezalogowany 1999-2004
Menu
START
NEWS (30)
RECENZJE (32)
FELIETONY (9)
TEKSTY UTWORóW (49)
KONCERTY (7)
OPIS KAPELI (3)
LINKI (46)
REDAKCJA
STATYSTYKA

Zaloguj się
Login:
Hasło:
SK, 30 maja AD 2003
(Menu: News / Black Metal. Przeczytano: 8112 razy. Komentarze: 135)

Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu

   Frost Like Ashes to grupa Christian BM z USA.
   Wiosną 2001 człowiek o imieniu Sebat miał wizję założenia grupy Christian Black Metal. Sebat posiadał już doświadczenie wokalisty w kapelach: World Funeral oraz Coven. W swojej nowej formacji FLA - zajął pozycję gitarzysty. Latem tego samego roku do zespołu dołączył Azahel, były wokalista Death Metalowej hordy Possession. Następnie FLA nagrali swój pierwszy kawałek "Immortals". Latem 2002 r. Frost Like Ashes nagrało trzy nowe kompozycje: “Let All Mortal Flesh Keep Silence”, “Adorers Of Blood” oraz “A Cruel Verse” . Ich pierwsze CD o ciekawie brzmiącym tytule “Pure As The Blood Covered Snow” - to 5 utworów dających 25 minut czystego i agresywnego BM.
   O Frost Like Ashes będzie głośno ! Frost Like Ashes przynosi cześć Christian BM szybko znajdując wielu nowych słuchaczy, którzy odnajdują w tej muzyce wielki klimat przypominający największych twórców BM.
   Chwała Wszechmocnemu za Frost Like Ashes !
   


KOMENTARZE:

Redakcja Usvart-Zine nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych poniżej.


ALL HEIL ETHERNAL EMPEROR !
SK, skomentowano dnia : 02 czerwca AD 2003 @ 22:32.
....nie wiem czy wiecie , ale Alice Cooper - nawrócił się na chrześcijaństwo - dzisiaj dowiedziałem się o tym na forum dyskusyjnym Frost Like Ashes . Niesamowite , historia heavy metalu - wielbi teraz Jezusa i głosi Dobrą Nowinę poprzez swoją muzykę. Ponoć Alice Cooper nawrócił się jeszcze przed wydaniem albumu "Last Temptation".
   
   Czekam, aż mi się ponawracają C.Grishnack (Burzum), Vorph., Xytr.(Samael) , Ihsahn, Samoth, Trym (Emperor), Ch.Johnsohn (Therion) i chłopaki z Behemotha.
   
   Bóg jest wielki i potrafi przemienić każde serce!
   
   

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 03 czerwca AD 2003 @ 12:28.
przeszłość muzyków Frost Like Ahses związana jest z Death Metalem. Jeden z nich był satanistą i teraz chwali Pana ! Czyli Blut Wam też ubywa ... Co powiecie na nawrócenie Alica Coopera ?

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
Skitzo, skomentowano dnia : 03 czerwca AD 2003 @ 15:38.
Hmm co zaś do Alice C. - to kim on był wcześniej? Nie wierz we wszystko co piszą na forum FLA(czy też w bibli ;)). Alice zjadłby własne gówno (o ile już tego nie zrobił), jeśli tylko podniosłoby to jego oglądalność.
   
   SK - posłuchaj co twój idol mówi w wywiadzie:
   Azahel-Here is where I may vary with a lot of people, BUT I DON'T REALLY THINK THAT THERE SHOULD BE A "Christian" METAL SCENE.
   Powtarzamy ci to od dawna, a ty nie chciałem wierzyć :P
   
   Inne perełki:
   Sebat-(..)I was raised by a Wiccan (...), I remember burning her witchcraft books for her - Skąd u was ten instynkt palenia książek chłopaki?
   
   Sebat - (...)While I was thinking about the encounter with the devil, I heard a small whisper that said Jesus Christ. Yet when I heard that small sound, it resounded inside of me...
   
   Oh my, Oh my - wujek mojej kumpeli też kiedyś słyszał głosy. Nie, nie założył żadnej kapeli - zabrali go do czubków - A taka fajna chBM'owa kapela mogła być :(
   
   

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 03 czerwca AD 2003 @ 16:33.
Co do brutalności pewnych tekstów z FLA - cóż - w Starym Testamencie - jest wiele takowych fragmentów. Polecam tekst "Adorers of Blood". Jak dla mnie teksty FLA - są bardzo dobre - trzeba je czytać dokładnie i rozumieć, interpretować właściwie.
   
   Co do sceny Christian BM - obserwując to co dzieje się na międzynarodowych forach syakusyjnych - widzę, że większość chrześcijan słucha każdego Black'a - nie tylko ChBM. Jeśli chodzi o moje zdanie - to dobrze, że jest scena ChBM - bo nie każdy chrześcijanin lubi słuchać kapel BM, które obrażają jego Boga.
   
   Skitzo - chyba poproszę Azahela, żeby się tu pojawił i zrobił porządek...
   

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
+Blackwater+, skomentowano dnia : 03 czerwca AD 2003 @ 17:15.
to co mają fajne to logo ale członkowie zespołu wyglądają jak banda kretynów, a ten cytat na początku to mi się wcale nie podoba... hmm... może jest wyrwany z kontekstu...

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 03 czerwca AD 2003 @ 19:31.
Ktoś z Was słyszał juz to:
   www.mp3.com/sympathy - sprawdźcie to ! muza jest niesamowita !
   
   satillertan_k

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
timmy, skomentowano dnia : 03 czerwca AD 2003 @ 20:10.
sk jesteś małym gnojem który daje się prowadzić za landrynka do lasu...
   
   'Żałosne jest to, że nie wszyscy to widzą i ślepo podążają za rogatym. Timmy - wierzę głęboko, że odnajdziesz jeszcze Prawdę - skoro sam mówisz, że szukasz, to powinieneś - znaleść - tylko, aby naprawdę szukać - trzeba być otwartym na działanie Boga. Tylko nie wiem czy można mówić o otwartośći, jeśli kilka razy jawnie obrażałeś Boga na tym forum. Więc - cy jeszcze szukasz - czy już wybrałeś i świadomie odrzuciłeś Pana Boga - nie znając Go wcale. Twój obraz Boga - to jakaś - fałszywa iluzja - w której jest on dla ciebie - mścicielem i brutalnym oprawcą. Popraw mnie jeśli się mylę. Czy ofiara śmierci Jezusa Chrystusa - nic dla Ciebie nie znaczy. Czy to , że powstał z martwych - to nie wystarczający dowód na pokonanie szatana ?' -
   
   Żałosne jest to, że nie wszyscy to widzą i ślepo podążają za bogiem. SK, mam cię w dupie i nie dbam, czy odnajdziesz jeszcze prawdę - tylko aby naprawdę szukać, trzeba mówic o otwartości, trzeba być otwartym na światło Lucyfera. Tylko nie wiem, czy tu można mówić o otwartości, jeśli kilka razy jawnie obrażałeś diabła na tym forum. :D rotfl
   
   Owszem, znalazłem. Jeśli dobrze pamiętam, to pisałem o zadawaniu niezadanych pytań. Mój obraz boga wynika z lektury i analizy biblii. Chrystus nie znaczy dla mnie dokładnie nic, skoro bóg to śmierdzący bandyta, to nie wezmę od niego cukierka, stary, nie dam się wydymać w dupsko za jakieś czcze obietnice. Dla mnie może zmartwychwstawać do usranej śmierci (lol), ja jestem jego wrogiem.
   
   
   'BTW. Frost Like Ashes - jeśli to rzeczywiście taki nędzny zespół - jak mi tu ktoś pisał - to czemu tak wielu ludziom wpadł w ich muzyczne gusty - i czemu stawiają ich w gronie swych najlepszych Blackowych hord?' - może są tak samo popierdoleni? Dla mnie samo porównywanie FLA do chociażby Averse Sefira jest śmieszne, o Setherial czy Darkthrone nie wspominając ...
   

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
timmy, skomentowano dnia : 03 czerwca AD 2003 @ 20:34.
wołaj pana aza-cośtam dostanie po ryju tak jak mu się należy ;)

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
Skitzo, skomentowano dnia : 04 czerwca AD 2003 @ 08:08.
"...w Starym Testamencie - jest wiele takowych fragmentów" - No właśnie synuś, twój bug cierpi na rozdwojenie jaźni: Straszny z niego skurwiel w starym testamencie, za to straszna cipa w nowym.
   
   "większość chrześcijan słucha każdego Black'a - nie tylko ChBM" - NIe dziwota, nie dziwota - kto by się tam chciał ograniczać do kilku kapel i to przyznajmy szczerze, raczej drugoligowych.
   
   "chyba poproszę Azahela, żeby się tu pojawił i zrobił porządek" - ^^, a proś, proś - Skrzydełka powyrywamy. Dupe nagwintujemy.
   
   BANG YOUR HEADS FOR SATAN

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 04 czerwca AD 2003 @ 09:49.
timmy - widzę, że obrażanie innych musi ci sprawiać niemałą radość skoro robisz to prawie w każdym poście. Chyba, że nie masz świadomości, że obrażasz innych, albo nie dbasz o to, że sprawiasz innym krzywdę.
   
   Nie wiem czy wiesz, ale jaką miarą mierzysz, taką i tobie odmierzą. Nie zdziw się więc - jak nadejdzie moment kiedy doświadczysz tego jakim byłeś...
   
   *****************************************************************
   timmy - lubisz jak cie inni obrażają ? Jak nie - to traktuj innych,
   tak jak chciałbś, aby ciebie traktowano.

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
BlutDrachenfels, skomentowano dnia : 04 czerwca AD 2003 @ 11:18.
sk, żal mi ciebie i innych podobnych tobie. co to ma być? "brutal christmas"? przecież to jest tylko żart, goście robią sobie jaja. jak ja na codzień słucham muzy o ćwiartowaniu, paleniu, zabijaniu, torturach i gwałcie to znaczy że jestem już christian black metalowiec? rotfl.
   

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 04 czerwca AD 2003 @ 13:36.
Proszę bardzo - poniżej jest tekst z "Brutal Christmas".
   
   Kto się z nim zapozna - zrozumie, o co w nim chodzi.
   
   miłej lektury:
   ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
   Let All Mortal Flesh Keep Silence
   (O Come O Come Emmanuel)
   
   Let all mortal flesh keep silence
   
   And with fear and trembling stand
   
   Ponder nothing earthly minded
   
   For with blessing in His hand
   
   Christ our God to earth descendeth
   
   Our full homage to demand
   
   
   
   King of kings yet born of Mary
   
   As of old on earth He stood
   
   Lord of lords in human vesture
   
   In the Body and the Blood
   
   He will give to all the faithful
   
   His own self for heavenly food
   
   
   
   At His feet the six-winged seraph
   
   Cherubim with sleepless eye
   
   Veil their faces to the Presence
   
   As with ceaseless voice they cry
   
   “Alleluia, Alleluia!
   
   Alleluia Lord Most High!”
   
   
   
   O come O come Emmanuel
   
   And ransom captive Israel
   
   That mourns in lonely exile here
   
   Until the Son of God appear
   
   Rejoice! Rejoice!
   
   Emmanuel shall come to thee O Israel
   
   
   
   Rank on rank the host of Heaven
   
   Spreads its vanguard on the way
   
   As the Light of Light descendeth
   
   From the realms of endless day
   
   That the powers of Hell may vanish
   
   As the darkness clears away
   
   
   Let All Mortal Flesh Keep Silence
   (O Come O Come Emmanuel)
   
   Let all mortal flesh keep silence
   
   And with fear and trembling stand
   
   Ponder nothing earthly minded
   
   For with blessing in His hand
   
   Christ our God to earth descendeth
   
   Our full homage to demand
   
   
   
   King of kings yet born of Mary
   
   As of old on earth He stood
   
   Lord of lords in human vesture
   
   In the Body and the Blood
   
   He will give to all the faithful
   
   His own self for heavenly food
   
   
   
   At His feet the six-winged seraph
   
   Cherubim with sleepless eye
   
   Veil their faces to the Presence
   
   As with ceaseless voice they cry
   
   “Alleluia, Alleluia!
   
   Alleluia Lord Most High!”
   
   
   
   O come O come Emmanuel
   
   And ransom captive Israel
   
   That mourns in lonely exile here
   
   Until the Son of God appear
   
   Rejoice! Rejoice!
   
   Emmanuel shall come to thee O Israel
   
   
   
   Rank on rank the host of Heaven
   
   Spreads its vanguard on the way
   
   As the Light of Light descendeth
   
   From the realms of endless day
   
   That the powers of Hell may vanish
   
   As the darkness clears away
   ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
   

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
Skitzo, skomentowano dnia : 04 czerwca AD 2003 @ 14:12.
Ohh c'mon SK - nie idź na łatwiznę - Powiedz kilka słów o tym czym jest ten tekst i jak się ma do tytułu.

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
Aionos, skomentowano dnia : 04 czerwca AD 2003 @ 14:15.

    "...w Starym Testamencie - jest wiele takowych fragmentów" - No właśnie synuś, twój bug cierpi na rozdwojenie jaźni: Straszny z niego skurwiel w starym testamencie, za to straszna cipa w nowym.
   
   
   
   
   
   
   nie wiem, czasem, czy to ja jestem moze za mało metallic:) (mozliwe, bo staram, się nie ograniczać muzycznie), czy wypadnie mi po raz kolejnypojechac troche po chBM...
    o Alice akurat wiedziałem, ale tak jak i w przypadku wiekszosci mzyków ze sceny zwanej szumnie i dumnie :"christian" takze FLA wychodzę z założenia (skadinad znanego na tym forum...) ze "pozerzy wypierdalaaaaaaać!!". wulgarne ale szczere. za muzą, przekazem MUSI isć swiadectwo życia, prawdziwe umieranie dla Chrystusa, a nie szukanie sweego. dlatego SK, nie dziękowałbym tak pochopnie Najwyzsszemu za FLA, bo nie znasz (w przeciwięństwie do Pana, co jest w ich myslach) zgodzićsię muszez BLackwaterem, ze wygladają co najmniej pociesznie, no i te motto też mi wyjątkowo nie leży...
   Zgadzam się z tobą, dobrze ze jest scena ChBM, ale grac a swiadczyc- to nie to samo, stary.
   w ogóle mam swoje zastrzezenia do otoczki wokół samej muzy ChBM (przypuszcam, że zgodzili by się ze mną żelaźni czorni: Skitzo i Blut), i to nie dlatego, by uwazac ze chrzescijanie "skradli" BM czy DM czornym ,ale dlatego, ze dla mnie jest tu za mało :"tak-tak, nie-nie", za wiele pomieszania jednego z drugim. napisze szerzej innym razem, za długo by pisac, a czasu mało...
    brutalnosc tekstów ST a ChBM? jest różnica , przyznasz, i to nie w słowach, ujęciach (chociaż tez, w ST była to zwykle tzw kulturówka i nawiązanie do realiów starozytnych, tu- czyste słowa dla znaczeń)
   Blut , nie widziałem natomiast i nie stwierdziłem, by Ezraa poszedł po łaske do szatana... wiem ze to taki twój myk słowny, ale na moje
   to tylko zwątpił... a jeśli odszedł, ale wierze ze jeszcze zaświadczy o powrocie do Boga.
   kończąć: Timmy, czy ty naprawdę nie potrafisz nie bluźnic i nie obrazać czyjejs wiary? wiesz stary, o czym to swiadczy...
   Aionos
   
   

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
timmy, skomentowano dnia : 04 czerwca AD 2003 @ 14:24.
SK za bardzo do serca niektóre rzeczy bierzesz ... tylko się nie potnij bo mnie jeszcze prokurator będzie ścigał.

Re: Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
Pabianice, skomentowano dnia : 04 czerwca AD 2003 @ 14:36.
timmy jest dzieciakiem, a ten inny baran, tj BlutDrachenfels to nie kochany przez rodzicow brudas. szkoda mi go (bluta) . A co do FLA muzyka srednia, image bardzo naciogany. Wlasnie to mnie denerwuje ze niektore ChBM bandy bardziej skupiaja sie na wizeerunku a nizeli na muzyce. Te slowa nie dotycz : CrimsonMoonlight,Antestor,BleedienceSlechtvalk,Hord,Paktokrator...)

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
Skitzo, skomentowano dnia : 04 czerwca AD 2003 @ 14:47.
Heh Pabianice. Skoro ciebie rodzice tak bardzo kochają, to może powinieneś zadzwonić na niebieską linię (czy jak się to ustrojstwo dla wykorzystywanych dzieci nazywa). Powaga, podobno można przez to mieć w dorosłym życiu rózne problemu psychiczne (Chrześcijaństwo?). Z drugiej strony, jak kogoś tatuś dławi ptakiem, to nie dziw, że wśród ulubionych kapel są Horde of Prokreators czy jakoś tak

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
Rach, skomentowano dnia : 04 czerwca AD 2003 @ 15:08.
.. skitzo, czytajac twoje wypociny nie trudno stwierdzic, ze twoj stary musial czesto dawac ci "smoczka"...

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
Skitzo, skomentowano dnia : 04 czerwca AD 2003 @ 15:13.
Notorycznie, żebym się nie darł i nie psuł atmosfery, kiedy on z dwoma kumplami i jednym owczarkiem niemieckim zapinali twoją mamusie...BTW nigdy się nie zastanawiałeś, skąd ta ciemnobrązowa sierść na plecach i szczątkowy ogon? Musi być, plemniki owczarka były bardziej ruchliwe. AHA Pikuś cię pozdrawia. Pa pa

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
timmy, skomentowano dnia : 04 czerwca AD 2003 @ 15:59.
a wam geje ojcowie do wanny włazili i dlatego was popierdoliło ...

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 04 czerwca AD 2003 @ 16:38.
aionos - skąd wiesz, że muzycy z Frost Like Ashes nie świadczą o Bogu swoim zyciem. Dla mnie teksty Azahela z "Pure As..." jak "Adorers of Blood" są umocnieniem. Jeśli sam Azahel pisał na forum dyskusyjnym FLA, że teksty i muzyka były tworzone po długich modlitwach (co bynajmniej jak dla mnie w warstwie tekstowej widać) - to byłbym ostrożny z pohopnym przyklejaniem naklejki "pozerzy".
   To, że corpse-painting komuś się może nie podobać to jest rzecz gustu, Antestor - o ile dobrze pamiętam - równierz nie szczędził farby na twarzach wykonawców. Ale - nie oceniałbym tak szybko FLA - bo jak sam stwierdziłeś - najlepiej ich serca zna sam Bóg - ale jeśli poczytasz forum dyskusyjne FLA - poznasz muzyków lepiej i może zmienisz zdanie.
   
   BTW. - nie twierdzę , że scena chrześcijańskiej muzyki HM/DM/etc - jest pozbawiona zespołów, które nie świadczą o Bogu tak jak powinny - rozmawiałem kiedyś o tym z Davidem Piercem z No Longer Music - i osobiście najbardziej podobają mi się świadectwa radykalne - takie w których widać prawdziwość i autentyczność.

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
Skitzo, skomentowano dnia : 05 czerwca AD 2003 @ 11:32.
Ahh SK - młody alkolito. Te twoje upodobanie do brutalnych tekstów w ST i w muzyce, te raz na jakiś czas wyrywające się, grożenie wiecznym potępieniem i takimi tam.
   
   Jak mawiał mistrz Joda: Gniew w tobie widze ja, tak, tak. Płonące stosy i zew gorącej krwi, a gniew to nienawiść, nienawiść to ...(5 min. później)...to rebelia, a rebelia to szatan. Ścieżka lewej ręki pociąga cie tak, tak.
   
   I tak mój biedny SK, wahadełko radykalizmu dojdzie do końca i się obróci, a ty będziesz wkrótce dumnie maszerował pod sztandarem szatana i głosił jego chwałe...Jakkolwiek mi się to kurwa nie podoba.
   
   RAPE OLD GRANNIES AND FAT CHICKS^^
   
   

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
+Blackwater+, skomentowano dnia : 05 czerwca AD 2003 @ 15:22.
właśnie tak... radykalizm to zło z resztą jak każda inna skrajność

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 05 czerwca AD 2003 @ 16:41.
- "jeśi kto chce iść za mną niech się zaprze samego siebie, weźmie swój krzyż...."
   - "miłość nieprzyjaciół"
   - "zwyciężanie zła dobrem" i wiele innych...
   
   Czy Chrystus nie wzywa do radykalizmu ?
   
   ********************************************************
   Chrześcijanin powinien być radykalny.
   
   Blackwater nie czytałeś ojców kościła lub pism świętych.
   
   skitzo - no one knows - mam nadzieję, że twoja przepowiednia - nie sprawdzi się w moim przypadku, na razie odbieram to jako żart. Ale może to ty zaczniesz niedługo wielbić Boga i co więcej być dumny z tego, że twoim ojcem jest Chrystus.
   
   Ja jestem dumny z tego, że wyznaję Jezusa Chrystusa jako mego Pana i Zbawiciela. Wyrzekam się szatana i grzechu i wszelkiego zła. Stawiam Boga na pierwszym miejscu i pragnę kochać go najlepiej jak tylko umiem.
   Mam nadzieję, że coraz więcej osób pozna prawdę o Bogu i zacznie żyć Ewangelią. Czas ponownego przyjścia Chrystusa jest bliski.

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 05 czerwca AD 2003 @ 16:54.
Czy miłość Jezusa i oddanie życia Jezusa za nas nie było radykalne ?
   
   jeśli kochać to całym sercem - czego Tobie Blackwater (i każdemu) życzę
    amen

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
+Blackwater+, skomentowano dnia : 06 czerwca AD 2003 @ 00:27.
nie zrozumiałeś mnie dokładnie. chodziło mi o coś takiego jak fanatyzm religijny... chyba nie powiesz mi że to jest dobre...

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 06 czerwca AD 2003 @ 09:10.
Blackwater+, skomentowano dnia : 05 czerwca AD 2003 @ 15:22.
   
   "właśnie tak... radykalizm to zło z resztą jak każda inna skrajność"
   
   - Blackwater - to czy piszesz radykalizm czy fanatyzm religijny to dwie różne sprawy - więc to nie ja Cię źle zrozumiałem, tylko Ty używasz słów, których być może nie znasz znaczeń :) Pozdrawiam
   

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
BlutDrachenfels, skomentowano dnia : 06 czerwca AD 2003 @ 21:00.
nie wiem czemu mnie ten gej z pabianic próbuje obrazić, mnie się POWPGIG zaczyna podobać. jeśli goście grają ostro, wyglądają mrocznie i teksty są o torturach, kaźni, mordach, trupach, ogniu i krwi to ja z chęcią będę tego słuchał.

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 06 czerwca AD 2003 @ 21:07.
Blut - znowu mnie rozbawiłeś :D Puchar for you !
   
   BlutDrachenfels'ie nie przejmuj się klientem o nicku Pabianice - obraza człowieka jest obrazą Boga - niech się lepiej ów kolega zastanowi nim następnym razem zechce kogoś obrazić.

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
+Blackwater+, skomentowano dnia : 06 czerwca AD 2003 @ 21:24.
o wszechwiedzący SK! uniżony sługa pokornie prosi byś jeszcze jedno tłumaczenie przyjąć zechciał! powiem tak: radykalizm jest pojęciem szerszym od fanatyzmu czyli fanatyzm zawiera się w radykaliźmie... ok? zadowolony? już mnie nie łap za słówka...

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 06 czerwca AD 2003 @ 22:06.
fanatyzm - <<nieustępliwa, bezkrytyczna wiara w słuszność jakiejś sprawy, idei, doktryny, połączona z nietolerancją i ostrym zwalczaniem odmiennych poglądów>>: Fanatyzm religijny, polityczny.
   
   radykalizm -<<bezkompromisowość, skrajność w poglądach i metodach działania, postępowania; postawa i działanie skrajne co do środków i celów>>
   
   radykalny -<<zasadniczy, gruntowny, całkowity, skuteczny; bezkompromisowy>>
   
   wnioski proszę samemu wyciągnąć :)
   
   "wszystkowiedzący SK" - dzięki Blackwater za ten epitet - powiem Ci kim jestem - jestem cieniasem... nic nie poradzę na to, że wyraziłem swój pogląd - jeśli Cię jakoś uraziłem - to "forgive me please"
   

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
tetlcoatlaxopeuh, skomentowano dnia : 21 czerwca AD 2003 @ 20:33.
linki do niesamowitego klimatycznego Ch bm:
   
   www.mp3.com/icewind
   
   www.mp3.com/foundations_fear
   
   www.mp3.com/pergamon
   
   www.mp3.com/taketh
   
   muzyka jest kosmiczna ! nie pożałuje ten kto sprawdzi.
   
   Ave Eternal Emperor !!!

Re: Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
NECRO_PEEP_SHOW, skomentowano dnia : 30 czerwca AD 2003 @ 20:06.
WYSRAJCIE SOBIE Z DUPY CHRISTIAN BLACK CZY DEATH METAL RAZEM ZE STOLCEM
   
   

   

   
    DO TRUTNOVA ZAPIERDALAĆ NA EXTREME !!!

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
NECRO_PEEP_SHOW, skomentowano dnia : 30 czerwca AD 2003 @ 20:07.

   <img src"http://www.obscene.cz/images/add3.gif">

Re: Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
replay, skomentowano dnia : 30 czerwca AD 2003 @ 20:09.

   
   
   JAK TERAZ NIE ZADZIAŁA DO JEBAŁ WAS JAŚ FASOLA

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
JEWHAMMER MOLESTATOR, skomentowano dnia : 08 lipca AD 2003 @ 12:44.
HAIL SATAN!
   PATRZĄC NA MORDY TYCH PEDERASTÓW Z FLA, ODNOSZE WRAŻENIE ŻE NIE ZROBIA ONI WIĘKSZEJ KARIERY , CHYBA ŻE U SIEBIE NA WSI. A TO, COS Z DREDAMI NA ŁBIE, TO CHYBA JAKIŚ ZAKONSPIROWANY RASTUCH POZUJĄCY NA DOBREGO CHRZEŚĆJANINA. TO ŚMIESZNE..... WY CHRZEŚĆJANIE MACIE JEDNĄ WSPÓLNĄ CECHĘ, NIE JESTEŚCIE W STANIE STWORZYĆ CZEGOS INTERESUJĄCEGO, CO MOGŁOBY ZWRÓCIĆ OWIECZKI KU WASZEMU BOGU, WIĘC PODPINACIE SIE POD COKOLWIEK INNEGO, PO CZYM PIERDOLICIE JAK JACYS SEKCIARZE, ŻE TO WASZ BÓG STWORZYŁ METAL.... BEZ KOMENTARZA. PEWNIE DLA NIEPOZNAKI NAZWAŁ GO BLACK METALEM, ŻEBY W MOMENCIE SZCZYTOWEJ POPULARNOŚCI TEGO GATUNKU
    OBJAWIĆ METALOWCOM SATANISTOM PRAWDZIWE MIŁOSIERNE OBLICZE, ABY PRZEJŻELI NA OCZY HAHAHA!!! JEŻLI KTÓRAKOLWIEK Z TYCH ŻYDO-CHRZEŚCIJAŃSKICH REMIZOWYCH KAPELEK ZROBI TYLE ZAMIESZANIA CO MAYHEM, DARKTHRONE, SATYRICON, BURZUM, EMPEROR, CELTIC FROST CZY BATHORY LUB CHOCIAŻ ZBLIŻY SIE DO ICH POZIOMU TO WTEDY POGADAMY. A JEŚLI CHODZI O DEATH METAL , TO POSŁUCHAJCIE SOBIE KURWY JEBANE, TAKICH ZESPOŁÓW JAK LUCIFERION,DEICIDE,MORBID ANGEL, IMMOLATION, NILE, ANGELCORPSE... POTEM TO PORÓWNAJCIE Z TAKIM NP.MORTIFICATION. NAWET JUZ MI SIĘ ŚMIAĆ NIE CHCE

Re: Fost Like Ashes - nowa sila Christian Black Metalu
Marek, skomentowano dnia : 14 lipca AD 2003 @ 14:23.
Ostatnie plyty Mortification sa kiepskie. Nikt tego nie ukrywa (nie slyszalem Relentness a to podobno powrot do zrodel). Ale spyaj sam siebie, dlaczego Nuclear Blast wydawal Mortification? Bo kiedys nagrywali genialne albumy! Posluchaj tylko Scrolls Of The Megilloth albo Post Momentary Afflicton. Pozatym chrzescijaski metal to nie tylko Mortification. Jesli chodzi o death to posluchaj sobie Obliteration, Groms, Death List, Corpse, Possession, czy chocby stary Extol (teraz poszli w strone trashu). Co do blacku poslucha Sorrow Storm (byli na drugim miejscu kapele blackowyc na mp3.com), Sanctifike, Crimson Moonlight, Vardoger (niedlugo EP-ka!), Death Poems, Vaakevandring (RIP), Slechtvalk, Natan, Kekal... Powiedz szczerze, ile z tego znasz? Jesli 1-2 kapele to proponuje zebys nie zabieral glosu.

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
BlutDrachenfels, skomentowano dnia : 15 lipca AD 2003 @ 14:19.
ja przyznaję, że nie znam muzyki wymienionych przez ciebie zespołów, choć oczywiście słyszałem o nich że są i nagrywają.
   chcę tylko dodać że od dłuższego czasu zaglądam na tę stronę i widziałem tu już NIEJEDNĄ wypowiedź chrześcijańskich fanów tej muzyki, którzy przyznawali, że christian-bandy w swoich szczytowych osiągnięciach mogą się załapać na końcowe miejsca drugiej ligi metalu. na rankingi mp3 ja bym nie patrzył, bo jest np taki, gdzie na pierwszym miejscu zaistniała parodia o nazwie Blasphemy Lord.
   
   PS. a o tym dlaczego nuclear blast wydawał mortification mogły zadecydować różne wzgledy- np takie że szef firmy jest katolikiem.

Re: Fost Like Ashes - nowa sil/a Christian Black Metalu
Marek, skomentowano dnia : 16 lipca AD 2003 @ 14:51.
Sprobuj sciagnac z sieci utworki nowego Crimson Moonlight
   albo starej Sanctifiki i pusc sobie bez nastawienia - slucham bo musze, ale to i tak kicha.
   Te zespoly sa naprawde dobre. I nie tylko one.
   Scena chrzescijanska jest malutka, i przez to nie ma duzo wielkich gwazd.
   Ja tez za FLA nie przepadam, ale uwielbiam sluchac
   Slechtvalka. Na zywca goscie sa niesamowici, show jakich malo
   a graja prawdziwy black metal (z chrzescijanskimi tekstami).
   Posluchaj koniecznie "Scrolls Of The Megilloth" - kultowa plyte Mortification.
   Jest bardzo duzo kapel grajacych naprawde dobrze, a spiewajacych o Bogu. Ale jest wiecej kapel grajacych bardzo dobrze nie spiewajacych o Bogu. Ale popatrzmy obiektywnie, bo jesli bedziemy skreslali cos tylko dlatego ze jest/nie jest chrzescijanskie to mozemy stracic kilka fajnych plytek.
   Inna kwestia sa przekonania. Ja wierze w Boga i wiem ze mu sprawia przykrosc gdy slucham muzy ktora go obraza... Moze macie to samo??? ;)
   Choc w/g tego to piszecie to powinno wam to lezec... ;)

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 17 lipca AD 2003 @ 10:19.
Przekonywanie, że jest sporo hord ze sceny chBM grających bardzo dobry BM nie ma sensu. Kto jest otwarty na BM jest w stanie sam dojść do tego wniosku, a reszta z klapkami na oczach dostrzegająca tylko pewną część sceny BM nigdy nie pojmie , że chBM hordy mogą i grają równie dobrze, a nawet lepiej niż niektóre hordy BM.
   
   Można myśleć, że chBM - jest cienki, ale to nie będzie prawdą o ile nie przesłucha się chBM hord.
   
   Marek - scena chBM nie jest wcala taka mała, poszukaj w necie ile kapel gra taką muzę, jest wiele stron i serwisów poświęconych chBM - na jednej znalazłem chyba ze 300 lub więcej linków do kapel grających chBM.

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
BlutDrachenfels, skomentowano dnia : 17 lipca AD 2003 @ 12:22.
dla mnie nie ma czegoś takiego jak "prawdziwy black metal z chrześcijańskimi tekstami" dla mnie to jest absurd, i coś co się całkowicie wyklucza.
   jestem w stanie znieść wiele jeśli chodzi o słowa muzyki jakiej słucham, ale na chrześcijaństwo to mam chyba jakieś uczulenie. zresztą inna sprawa, że wiele kapel POWPIGRD-cośtam ma równie dziadowskie teksty jak muzykę, mnie to rzeczywiście wali, ale uczciwi chrzescijanie powinni umiec (i zresztą umieją) to przyznać otwarcie.
   POWPIGRID to kuriozum, taka baba z brodą, nie gniewajcie się, ale te zespoły nigdy nie będą się naprawdę liczyć, bo na ogół wychodzą z chorych założeń i dlatego są skazane na wegetację w rezerwatach.
   a poza tym łączenie chrześcijaństwa z agresywną muzyką po prostu nie pasuje do MOICH wyobrażeń na temat metalu oraz do MOICH wyobrażeń na temat chrześcijaństwa, więc słuchać MI się tego nie chce, chociaż może kiedyś z nudów...
   

Re: Fost Like Ashes - nowa sil/a Christian Black Metalu
Marek, skomentowano dnia : 18 lipca AD 2003 @ 09:41.
Mylisz sie SK. To ze wyszukiwark awyrzucila Ci 300 pozycji nie oznacza nic.
   W prawie kazdym miescie w polsce jak i na calym swiece jest kilka kapelek metalowych. A w zadko ktorym miescie jest chrzescijanska kapela metalowa (o blacku nie wspominajac).
   Dlatego te kapele ktore juz sa sa tak znane, chocby przez to ze 'uwazaja sie za chrzescijanskie', niekoniecznie przez jakosc muzy. Zobacz w swoim miescie.
   Nie mowie ze kapelek chrzescijanskich jest malo, sam mam ponad 150 albumow, ALE jest ich kilkadziesiat razy mniej niz swieckich! Zobaczmy taki Armageddon holocaust. Band jest niesamowity, extremalny, brutalny i szybki black metal... Mniam... Zespol w swiecie praktycznie nie znany, a genialny! Nie wspominajac juz o calej smietance Chrzescijanskiego metalu. Ale zobacz takie Demoniciduth. Zespol niewiele soba reprezentuje, a jednak jest znany bo chrzescijanski...
   Tak wiec wejsc na jakas chrzescijanska liste i tam stac sie znanym nie jest trudno, ale wejsc na swiecka liste i tam stac sie znanym jest ZNACZNIE ciezej. Doskonalem przykladem jest moj przedmowca. Uczulenie na 'chrzescijanstwo'.
   Podsumowujac - jest bardzo duzo dobrych zespolow chrzescijanskich, ale i tak znacznie mniej niz swieckich. Jest bardzo duzo dobrych zespolow chrzescijanskich, ale o wiele mniej niz swieckich. Na szczescie te proporcje musza sie odwrocic przy najnizesz klasie, bo jest duzo kiepskich zespolow chrzescijanskich ale o niebo wiecej jest kiepskich zespolow nie chrzescijanskich o ktorych nigdy nie slyszelismy i nie uslyszymy bo sobie 2-ch dzieciakow ze szkoly podstawowej zalozy zespol... ;)
   Tak wiec cieszmy sie tym co mamy, chwalmy za to Boga, a On juz zadba o reszte.
   
   Polecam Armageddon Holocaust... Wlasnie przyszlo do CL i zasluchuje sie tym. Miod w uszach!

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
BlutDrachenfels, skomentowano dnia : 18 lipca AD 2003 @ 11:51.
cóż, ja słyszałem BARDZO złe recenzje armagedon holocaust i to pisane przez nie-satanów...
   moje osobiste wrażenie jest takie, że dużo chrześcijańskich "hord" (określenie śmieszne po prostu ale niech wam będzie) powstało, bo ich muzycy postawili sobie cel: nawracać metali, a nie grać ciekawą muzę. bo nie umiem inaczej wytłumaczyć sobie faktu takiego nadmiaru kiczu nie posiadającego żadnego innego sensownego uzasadnienia w kapelach POWPIGRD. ale nie przeczę, że pewnie istnieją jeżeli nie zespoły to przynajmniej utwory nadające się do słuchania. wiele dobrego i to nawet od "satanów" słyszałem np na temat Horde.
   co do "uczulenia na chrześcijaństwo", to sądzę że bierze się to stąd, że jakaś tam część metali łączy muzykę ze światopoglądem, a punktem wyjścia tego światopoglądu jest przekonanie, ze w kościele robili ich w chuja. duża część metalu reprezentuje taki właśnie pogląd i pewna część fanów identyfikuje się z tym. i wtedy odwrotne hasła nie mogą znaleźć dla siebie miejsca- ot, siła tradycji...
   a dla mnie osobiście liczy się klimat. zajebisty BM klimat ma powiedzmy utwór Sarcofago "christ's death". jakby tytuł brzmiał "christ's triumph" i także tekst był o tym, to bym nie czuł tego klimatu, bo ja nie szukam w metalu miłosierdzia, tylko wręcz odwrotnie, mnie się podoba wyrażanie negatywnych emocji, a wyrykiwane słowa ewangelii odbieram jako coś nieszczerego.
   
   

Re: Fost Like Ashes - nowa sil/a Christian Black Metalu
Marek, skomentowano dnia : 18 lipca AD 2003 @ 15:37.
A ja czyalem kiepska recenzje Horda, nawet w chrzescijanskich zrodlach... ;)
   Gusta i gusciki...
   A znasz Antithesis, Jacobs Dream czy Balance Of Power. To tez zespoly chrzescijanskie ale nie obnosza sie z tym tak (maja tylko takie texty) i kapele robia kariere...
   Wszystko zalezy od nastawiania.
   A co do ilosci kiepskiej muzy... wiesz, dlatego ze swiat chrzescijanskiego metalu jest maly, jest mniejsza selekcja...

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
BlutDrachenfels, skomentowano dnia : 19 lipca AD 2003 @ 10:57.
oczywiście i ja nie pisałem przecież o wszystkich zespołach chrześcijańskich tylko o tendencjach jakie zauważyłem oglądając witryny różnych wykonawców.

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 18 sierpnia AD 2003 @ 16:48.
BlutDrachenfels napisał:
   "a dla mnie osobiście liczy się klimat. zajebisty BM klimat ma powiedzmy utwór Sarcofago "christ's death". jakby tytuł brzmiał "christ's triumph" i także tekst był o tym, to bym nie czuł tego klimatu, bo ja nie szukam w metalu miłosierdzia, tylko wręcz odwrotnie, mnie się podoba wyrażanie negatywnych emocji, a wyrykiwane słowa ewangelii odbieram jako coś nieszczerego."
   
   - ze mną jest identycznie tylko, że ja jestem szczęśliwy jak słyszę słowa wyśpiewane przez Anonnymousa z Horde: "Lucifer, Son of The Morning - your hour has come" a dalej "Feeble..Dying Antychrist" , "Crush the robe which it lies" - zniszczenie rogatego i to opiewane w kapelkach BM jest piekne. Serce sie raduje, jak kapelki BM spiewaja o upadku szatana i rychłym końcu jegop panowania na ziemi.
   
   Zatem łącząc się z Anonnymousem z Horde wykrzykuję: "Kill the bloody hornes of the goat" !
   

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
BlutDrachenfels, skomentowano dnia : 24 sierpnia AD 2003 @ 20:32.
SK jesteś po prostu nieszczery albo głupi, tak samo jak te wasze zespoły które są po pierwsze w większości na mizernym poziomie i są parodią normalnej muzyki. kult BM nie polega na formie muzycznej tylko na tym co się za nią kryje, a za "waszą" muzyką kryje się idiotyzm i zazdrość chrześcijan o zajebisty pomysł jakim jest BM. a te wasze pseudo-hordy mają z blackiem tyle wspólnego, że go starają się parodiować.

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 29 sierpnia AD 2003 @ 11:52.
I to jest właśnie piękne, że muza od początku wytworzona dla szatana teraz obraca się przeciw niemu i dzięki christian BM - sporo osób z kręgu BM poznaje Jezusa i staje się chrześcijanami - nowymi ludźmi.
   
   Duch wieje kędy chce !!! Jeżeli Wszechmogącemu spodobało się wykorzystać BM dla Swojej Chwały - to nie pozostaje nic innego jak tylko dziękować Mu za taką sytuację i cieszyć się z owoców jakie ChBM przyniósł, przynosi i będzie przynosił.
   
   
   Szatan jest niczym ! Szatan jest wart mniej niż g**** !!!

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
BlutDrachenfels, skomentowano dnia : 30 sierpnia AD 2003 @ 12:27.
nie, SK muzyka nie obraca się przeciwko nikomu. to tak jakbym ja powiedział, że odprawianie czarnych mszy w stylu "ojcze nasz odmawiane od tyłu" oznacza, że liturgia odwraca się przeciwko Bogu.
   i wcale nie tak wielu ludzi odchodzi z BM do kościoła. wręcz robi tak margines szumowin, które w BM i tak są niepotrzebne bo zmieniają poglądy jak chorągiewka. jutro znów zaczną słuchać satanów jak ezro albo staną się buddystami albo komunistami. fuck them!
   

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 03 września AD 2003 @ 12:15.
I wlaśnie Blut Bogu zależy na tym marginesie szumowin. Radość w Niebie jest ogromna z każdego przychodzącego do Ojca.
   Jeśli choć kilka, kilkanaście, kilkaset osób pod wpływem ChBM poznało Jezusa to jest to sukces ChBM i porażka szatana i dowodzi to słuszności idei ChBM.
   
   
   "Kill the robe which it lies" - Anonymous HORDE
   

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
Mid, skomentowano dnia : 07 września AD 2003 @ 22:39.
SK, a skad ty do nurwy kędzy mozesz wiedziec czy w niebie jest radosc czy nie, bylest tam moze czy co, a moze mowisz w imieniu tzw. boga (w takim wypadku przedstaw pisemne pelnomocnictwo do wypowiadania sie w jego imieniu).
   Ale najpewniej slyszales takie brednie od ksiedza. Wiec ja ci powiem tak: nie wierz we wszystko co mowi ksiadz. Bo ostatnio taki gruby chuj zapytany czemu jezdzi VW Pasatem 1,9 TDI odparl, ze "parfianie sie nie zgodzili, alby ich proboszcz jezdzil kiepskim samochodem".

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 08 września AD 2003 @ 11:58.
Mid - pytasz skąd wiem ?
   Wiem, gdyż jest tak napisane w Piśmie Świętym. Zapoznaj się to się sam przekonasz!
   
   Dla chrześcijan Słowo Boże jest znakiem danym od Pana Boga swym dzieciom.
   
   Pozdrawiam
   satillertan_k

Re: FLA - nowa KIŁA christian Black Metalu
Mid, skomentowano dnia : 09 września AD 2003 @ 01:13.
Taa, ale pismo sniete napisal CZLOWIEK !!! Takie rzeczy rownie dobrze ja moge popisac (jesli tylko mi za to odpowiednia zaplaca).
   A inna sprawa, ze kiedys zdarzylo mi sie poczytac pare fragmentow pisma, przez co moge powiedziec, ze choc troche je znam (w przeciwienstwie do jakis 90% tzw. katolikow w Polse), ale raczej mnie nie ciagnie, zeby do tego wracac.
   

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
Mid, skomentowano dnia : 12 września AD 2003 @ 02:28.
A inna sprawa jest jeszcze taka, ze jako katolik nie masz prawa do samodzielnego interpretowania, co jest napisane w PŚ, gdyz na to wylacznosc posiada kosciol, z tego co pamietam. Moral jest z tego taki, ze: albo jestes kiepskim katolikiem, nie stosujacym sie do zalecen kosciola albo mimo wszystko uslyszales o tym od ksiedza.
   
   No chyba, ze jestes protestantem, to wpis ten mozesz uznac za niebyly.

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 12 września AD 2003 @ 09:51.
Mid - ten fragment z Pisma Świętego, w którym jest wyraźna mowa o tym, że jest większa radość z nawracającego się grzesznika, aniżeli z 99 sprawiedliwych nie wymaga głębszych interpretacji.
   
   W sprawach niejasnych autorytetem jest dla mnie Kościół.
   
   PZDR
   satillertan_k

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
mid, skomentowano dnia : 13 września AD 2003 @ 23:28.
Co ??? kosciol autorytetem ??? to ty chyba jestes politykiem, zlodziejem, a w najlepszym przypadku zaledwie (!) pedofilem !!! powiedzialbym, ze tez morderca, ale pewnie odparlbys, ze czasy inkwizycji sie skonczylu... podobno...

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
Jacob, skomentowano dnia : 22 września AD 2003 @ 09:48.
Satan ZGINĄŁ !!!
   Nastsły nowe czasy !!!!!!!
   Jezus Triumfuje i tak będzie na wieki !!!!!!!!!
   

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
Martwy szATAN, skomentowano dnia : 22 września AD 2003 @ 09:52.
szATAN przegra a kto w to nie wierz może bodążać wraz z nim na wieczne potępienie !!!!!!!
   Nie dajci się jednak zwieść i chodzcie za Jezusem
   ON was ocali !!!!
   

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
Mid, skomentowano dnia : 22 września AD 2003 @ 20:14.
Jacob, znany tez jako martwy szmata(n), Szatan zyje. Jakos nigdzie nie moglem sie doszukac informacji, ze zginal. A patrzac na swiat zaryzykowal bym nawet stwierdzenie, ze ma sie calkiem dobrze ;)
   
   A tak swoja droga, skoro uwazasz, ze nie ma juz Szatana, to po co ci Bog i jego zgraja swietych ?!?

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 24 września AD 2003 @ 09:30.
Mid - jesli szatan ma sie tak dobrze, to czemu pod wplywem egzorcyzmow, zostaje pokonany i opuszcza opetanych. Dlaczego nienawidzi imienia Jezus i pod wplywem Tego Imienia jest posluszny egzorcyscie dzialajacego w imieniu Boga. Dlaczego szatan nienawidzi Ciala i Krwi Chrystusa... itd, itd..
   
   ***************************************
   Kill the robe which it lies - Anonymous

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
Jacob, skomentowano dnia : 24 września AD 2003 @ 13:45.
Mid Mój Drogi !
   Poczytaj Pismo Święte tam jest wyrażnie napisane cytuje "ono (potomstwo Niewiasty) zmiażdży ci głowe ..." dla mnie to jednoznaczne ze śmiercią szatana !! A nastąpi to prędzej czy pózniej!!! Tak więc bez obaw szatan zginie!!!!!!!!
   NAPEWNO!!!!!!!
   
   

Re: Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
Jacob, skomentowano dnia : 24 września AD 2003 @ 13:56.
Po co mi Bóg ?????? :) :) :) :)
   O OJ OJ Jeśli nie wiesz to się domyśl!
   A jeśli i to nie pomoże to za prawdę nie wiem co z tobą
   

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
Mid, skomentowano dnia : 24 września AD 2003 @ 19:35.
Jacob, wiesz co jest ze mna. Jestem NIEWIERZACY !!! Nie wierze w Boga, Jezusa, Szatana (Rogaty jest dla mnie tylko symbolem), niebo i pieklo.
   Tylko czy ty jestes w stanie pojac to, ze ktos moze miec swiatopoglad inny niz twoj ???

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
BlutDrachenfels, skomentowano dnia : 25 września AD 2003 @ 11:45.
Błądzisz MID, tak jak kiedyś ja.

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 26 września AD 2003 @ 11:47.
Wiesz Jacob - co so szatana, to zdanie Kościoła jest takie, że będzie on potępiony i będzie cierpaił ogromne męki razem z duszami potępionymi. A więc wbrew temu co myślą niektórzy sataniści nie będzie on władcą piekieł, bo klucze do bram piekieł posiada Jezus. Rogaty będzie ponosił wieczną mękę w czeluściach piekielnych - ... tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
   
   PS. Św. Siostra Faustyna Kowalska pisała w Dzienniczku, że widząc piekło umarłaby z przerażenia, gdyby nie było przy niej Anioła.
   
   Warto się zastanowić zanim ślepo się pójdzie za rogatym i odrzuci się Jezusa.
   
   Na nawrócenie nigdy nie jest za późno, ,a miłosierdzie Boże jest wielkie, i nawet gdyby dusza byłą czarna jak najczarniejsza noc i miałą wszystkie największe z możliwych grzechów to i tak miłosierdzie Boże może zbawić taką duszę.

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
Volkh, skomentowano dnia : 27 września AD 2003 @ 12:40.
Ech... doprawdy nie wiem czy mam się śmiać czy płakać (vide mój komentaż dotyczący odejścia z waszego kólka różańcowego Ezronymiusa).
   Nowej siły christian blacku nie ma i nie będzie bo zdychacie powoli i nieuchronnie. Muzycznie też nie macie nic do zaoferowania. Nie pojawiają się żadne nowe kapele a dyskusja na forum padła.
   W takiej sytuacji komentaże na temat wyższości chrystusa i porażki rogatego są poprostu śmieszne i nieprzekonywujące ponieważ webziny poświęcone prawdziwemu black metalowi (np. Duskforest) mają się dobrze, uaktualnane są średnio raz w tygodniu a dyskusja na nich wrze.
   
   Siadam wygodnie w fotelu, nabijam tytoniem i zapalam fajkę napawając się tą sytuacją. Z głośników leci Nokturnal Mortum, kniaź Varrgoth sypie tysiącami przekleństw przeciwko żydowskiemu bogu. Wiem że dzisiaj pójdę na koncert, spotkam przyjaciół i będę świetnie się bawił. Wiem że jutro spotkam stado baranów idące do kościoła i żaden z nich nie spojrzy mi w oczy i potulnie zejdą mi z drogi. Wiem że wasz koniec nadchodzi wraz ze słabnącym Wojtyłą a wasza strona jest tego dowodem.
   
   ZWYCIĘSTWU SŁAWA !
   

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 29 września AD 2003 @ 21:05.
Volkh - nie wiem ile i jakie kapele ze sceny Christian BM słyszałeś, ale wielu osobom, nie tylko chrześcijanom wiele hord CHBM/CHDM podoba się i sam słyszałem nie jedną przychylną opinię.
   
   Mamy inne zdanie w temacie tego kto poniesie zwycięstwo, a kto porażkę. Oczywiście w tym momencie jest to kwestia wiary.
   
   Mogę powiedzieć jednak , że wybierając szatana, czyli wybierając nienawiść i zło - opowiadasz się po stronie zła i odrzucasz Boga, tego który jest Ojcem, który Cię kocha i który umarł za Ciebie, przelewając Swą Krew na krzyżu. Konsekwencje wstąpienia na drogę rogatego nie dają dobrych owoców - przyjkładów jest wiele, wiadomo jakie czyny rodzą się jeśli kierujemy się prawem nienawiści, przemocy... Nie trzeba przypominać II wojny światowej, bo przykładów jest wiele w obecnym świecie. Pytam - dlaczego wybierasz złego, skoro nie może on Ci zaoferować szczęścia, tylko iluzję szczęścia, a to dlatego, że zły - jest ojcem kłamstwa, a czy Ty ufasz komuś kto jest kłamcą , czy możesz ufać złemu, skoro jego obietnice są fałszywe....
   
   Dlaczego osoby opętane - tak bardzo boją się Eucharystii i sakramentów świętych. Dlaczego osoby opętane (czyt. te nad którymi w wysokim stopniu przejął kontrolę zły) są posłuszne Kapłanowi Egzorcyście i na słowa egzorcyzmów błagają Kapłana , aby ich nie dręczył ? Czy gdyby szatan był potężniejszy od Boga pozwoliłby sługom Boga wyrzucić go z osoby opętanej ?
   
   Pozdrawiam! ALL HEIL ETERNAL EMPEROR !
   satillertan_k

Re: Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
Kala, skomentowano dnia : 29 września AD 2003 @ 23:19.
Hej!
   jesli moge cos dodac do tego co SK powiedzial (mocne rzeczy i gratuluje ci odwagi postawienia sprawy jasno), to przyznam ci racje Volkh ze z punktu widzenia "swiata" chrzescijanstwo umiera, staje sie smieszne i niemodne. Dla nas to zaden powod do rozpaczy bo Krolestwo Jezusa NIE JEST Z TEGO SWIATA, jaki krol, przywodca wspolczesnie umarl by za swoich poddanych, moze Husajn z Iraku, co?
   Niebo zadzi sie innymi prawami niz my na ziemi i my wierzymy ze slowo Boga bedzie trwalsze niz caly swiat.kto umarl na wieki okaze sie po smierci, (wtedy nie bedzie juz tego forum)okaze sie kto byl klamca.

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
Volkh, skomentowano dnia : 30 września AD 2003 @ 16:17.

   SK : Niezależnie od tego jaki poziom muzyczny reprezentują kapele chbm/chdm jest ich zbyt mało aby tworzyć liczący się nurt. Jest to raczej ciekawostka, tak jak chiński porno death metal, mało atrakcyjna i znana jedynie nielicznym.
   Rozśmieszyło mnie w twojej wypowiedzi określenie "horda" w połączeniu z chbm. Zawsze kojarzone było z twórcami ekstremalnej anychrześcijańskiej, antysemickiej formy blacku i nie bardzo pasuje do waszej muzyki, podobnie jak cała jej otoczka, face painting, growl itp.
   
   Nie widzę sensu abyśmy przekonywali siebie nawzajem w sprawach wiary, odrzucam judeochrześcijaństwo jako religię słabych a wasz światopogląd jako szkodliwy. Nie uważam II Wojny Światowej za wydarzenie będące synonimem zła, przeciwnie sądzę że przyniosła ona wiele dobrego. Kroczę własną ścieżką, jeżeli ktoś może mówić o podążaniu za iluzją szcześcia to chyba wy - wyznawcy fałszywego żydowskiego boga. Jestem wolny od judeochrześcijańskich ograniczeń, dążę do doskonałości odrzucając wszelką słabość. Nie ufam nikomu, nie daję się zwodzić. W przeciwieństwie do was JESTEM PANEM SWEGO LOSU. Jeżeli chodzi o osoby uznawane przez was za "opętane" to kwalifikuje je do zakładu dla umysłowo chorych a ich zachowanie nie jest dla mnie żadnym argumentem.
   Nie uważam nienawiści za negatywne uczucie, motywuje ona do działania i sprawia że to co wydaje się niemożliwe okazuje się możliwe do wykonania. Przemoc była jest i będzie częścią naszego życia i tego nikt nie zmieni. Argumenty przeciwko niej wytaczają jedynie jednostki słabe.
   
   Kala: Zgadzam się z tobą że śmierć rozsądzi nasz spór, nie wiem jednak czy będziemy wtedy tego świadomi a jeżeli nawet, to czy będzie miało to dla nas jakiekolwiek znaczenie. Wolę skoncentrować się na sprawach doczesnych niż gonić za iluzorycznym królestwem nie z tego świata. Nie sądzę aby jakiś żydowski powstaniec imieniem Jeshua umarł za mnie. O wiele bardziej autentyczna wydaje mi się wiara w pogańskich bogów naszych ojców, wiara w samego siebie, nieskrępowane rozwijanie swoich zdolności bez dogmatów, grzechu czy moralnych nakazów i zakazów.
   
   ZWYCIĘSTWU SŁAWA !
   
   
   
   
   
   

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 30 września AD 2003 @ 21:15.
Podzielę się takim tekstem (autorstwa Roberta Friedricha):
   
   
   Jeden płacze, a drugi się śmieje
   Drugi kradnie to, co pierwszy zasieje
   Jeden płacze, a drugi się śmieje
   Nie każdy w tym samym pokłada nadzieję
   Niewola człowieka na tym polega,
   Że musi mieć więcej niż mu potrzeba
   
   Nie zważysz tego, ani nie zmierzysz
   Jeśli nie zechcesz, to nie uwierzysz
   
   Ja chcę, ja chcę, ja pragnę
   Poznać w końcu prawdę
   
   Chcesz mieć mniej, czy chcesz mieć więcej
   Tam twój skarb gdzie twoje serce
   Więc nie płacz, kiedy ktoś cię załatwi
   Pamiętaj, pierwsi będą ostatni
   
   Nie zważysz tego, ani nie zmierzysz
   Jeśli nie zechcesz, to nie uwierzysz
   
   Ja chcę, ja chcę, ja pragnę
   Poznać w końcu prawdę
   
   ####################################
   
   I dodam, że Prawdą jest Jezus Crystus - który żyje i wspiera swoje dzieci. Nie trudno się o tym przekonać. Wystarczy się do Niego zwrócić w pokorze serca na modlitwie, a On odpowie.
   
   Nawet gdyby Boga nie było - to i tak Jego Prawo Miłości jest najdoskonalsze.
   
   Gdyby każdy człowiek kierował się jedynie swoim dobrem i hedonizmem, to wówczas świat byłby straszny - nie byłoby bezinteresownej pomocy, nikogo nie obchodziliby inni - słabsi, ubodzy, chorzy.
   
   Przykazania, które Bóg zostawił człowiekowi są po to aby pomagać, a nie ograniczać człowieka. Serce człowieka nie będzie nigdy szczęśliwe jeśli nie spocznie w Bogu.
   
   A największym cierpieniem dusz potępionych jest właśnie brak bliskości Boga.
   
   Dlatego jest jeszcze czas i nie jest jeszcze za późno...
   
   ALL HEIL ETERNAL EMPEROR!
   satillertan_k
   
   
   

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
Volkh, skomentowano dnia : 01 października AD 2003 @ 13:50.
Miałem nadzieję na bardziej konskruktywną dyskusję na tym forum. Zamiast tego mam zaserwowane kazanie i cytaty które zupełnie mnie nie interesują. Równie dobrze mogłem umieścić teksty zaczerpnięte z Nietzchego, Przybyszewskiego, Schopenhauera, Evoli, Stachniuka poprzeć to LaVeyem, doprawić Crowleyem i Mathersem i na koniec dorzucić kilka obrazoburczych black metalowych kawalków. Miałoby to sens? Przeczytałbyś to do końca? Zainteresowałbyś się albo zmienił swoje przekonania? Nie sądzę, dlatego nie oczekuj odemnie tego samego i daruj sobie te żałosne misjonarskie wypowiedzi.
   Zamiast tego wolałbym abyś się wypowiedział na temat samej muzyki chbm. Czy nie uważasz że jest to złodziejskie kopiowanie prawdziwego blacku? Czy nie widzisz sprzeczności między tą muzyką a jej przekazem?
   
   ZWYCIĘSTWU SŁAWA !
   
   

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
BlutDrachenfels, skomentowano dnia : 01 października AD 2003 @ 16:23.
całkowicie zgadzam się z ostatnią wypowiedzią Volkha. sk czy inni jego koledzy ciąglę piszą "taka jest prawda bo tak mówi biblia".
   wierzycie w słowa z książki?
   może zacznijcie wierzyć w Sindbada bo "baśnie z 1000 i jednej nocy" są starsze od biblii.
   
   a ten pajac co się próbował pode podszyć był za głupi żeby poprawnie przepisać mój adres e-mail!

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
Kala, skomentowano dnia : 01 października AD 2003 @ 21:51.
elo!
   no , dobra Volkh odrzucasz slabosc, ale czyja? ludzi o ktorych mniemasz, ze sa slabi? kto dal ci prawo ich sadzic?
   Moze myslisz ze w tobie nie ma slabosci,co?
   nazywasz nas wyznawcami falszywego zydowskiego Boga, czuje w tym pogarde.
   Myslisz ze zycie z Jezusem to religijne nakazy i zakazy?,rogaty chce zebys tak myslal,ale on tez zna prawde, dobrze ja zna- tylko jej nienawidzi.
   Nie wydaje mi sie zebym po nawroceniu zostala ubezwlasnowolniona , przeciwnie poczulam wolnosc jakiej nigdy nie mialam jakby z oczu spadly mi zaslony. Wczesniej chcialam umrzec i jezeli modlilam sie to z pretensjami dlaczego Bog kaze mi zyc, skoro mnie kocha.
   Nie jestem godna jego krwi , jaką za mnie wylal.Ale on jednak mnie zbawil wiedzac ile razy go zawiode i oklamię.
   Bulwersujesz sie ze zespoly chbm wystepuja w blackowej otoczce,a jak mają inaczej dotrzec do ludzi ktorzy tej muzy sluchaja, przeciez ci muzycy sami wyszli z tego srodowiska i sluza Panu jak potrafią.Jezeli Dobra Nowina jest w tym na pierwszym miejscu to w porzadku, ale jesli makijaz i pieszczocha wazniejsze,to wtedy mam watpliwosci.
   pozdrawiam

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
BlutDrachenfels, skomentowano dnia : 02 października AD 2003 @ 11:27.
dla mnie dyskusja o muzyce POWPIGRD [czyli o muzyce o której traktuje ta strona] nie ma sensu, bo ja już bardzo wiele z różnymi osobami tutaj o niej dyskutowałem. motywacje tych muzyków są dla mnie jasne, motywacje ich fanów również, dla mnie jest to po prostu śmieszne, ale generalnie każdy ma prawo do swojej opinii w temacie.
   natomiast co do dyskusji światopoglądowej, to naszła mnie pewna refleksja: wielu widziałem tu czy to "pogan" czy to "satanów" różnorakich, którzy piszą jak bardzo nienawidzą słabości, zakłamania itd... hm, dziwne, przecież o ile rozumiem doktrynę chrześcijańską, to właśnie szatan symbolizuje w niej tego typu przywary a nie Bóg...
   oczywiście wszystko jest kwestią wiary, bo każda szczera wiara jest prawdziwa- dla swoich wyznawców [a dla kogo innego ma być?].
   myślę że chrześcijaństwo [jego instytucje i wielu wyznawców] jest przeżarte zgnilizną obecnych czasów, jak wszystko dzisiaj, ale to nie oznacza, że religia ta nie ma się czym pochwalić. przecież wspaniała kultura średniowiecza, która do dziś fascynuje także wielu black metalowców czy innych "gothików" jest dziełem chrześcijaństwa!
   a jeżeli chodzi o pogańskie religie Europy, to przecież one zostały przez chrześcijaństwo wchłonięte, wiele pogańskich elementów mentalności, obyczajów czy obrzędów zmieniło tylko swe nazwy i istniało dalej jako część religii chrześcijańskiej.

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 02 października AD 2003 @ 23:09.
Volkh, bardzo bym chciał abyś umieścił teksty zaczerpnięte z Nietzchego, Przybyszewskiego, Schopenhauera, Evoli, Stachniuka poparł to LaVeyem, doprawił Crowleyem i Mathersem i na koniec dorzucić kilka obrazoburczych black metalowych kawalków... Chętnie przeczytam to i zastanowię się dlaczego wybrałeś właśnie tę drogę.
   
   Co do wypowiedzi na temat samej muzyki chbm. Czy nie uważam że jest to złodziejskie kopiowanie prawdziwego blacku? Czy nie widzę sprzeczności między tą muzyką a jej przekazem? Dla mnie chbm - to muzyka, którą kocham. Sam zaczynałem od bm...ale wraz z płytą Horde "Hellig Usvart" poczułem niesamowitą radość, że za pomocą black metalu można walczyć z szatanem i wielbić Boga. Rozumiem nienawiść idących lewą stroną do chbm i nie przeczę, że pierwszymi liczącymi się kapelami ze sceny bm były kapele satanistyczne. Powiem wiecej, modlę się za ludzi ze sceny bm, zwłaszcza za muzyków z satanistycznych kapel bm i mam nadzieje, ze w Dniu Ostatecznym spotkam sie z nimi po tej samej stronie.
   Chbm jest wzorowany na bm, ale czy jest to złodziejskie kopiowanie ? Wiele hord chbm posiada własny styl i są cenione przez znawców - wystarczy poczytać recenzje choćby w zinach internetowych, więc nie mówmy tu o całości chbm jako złodziejskiej kopii prawdziwego blacku.
   
   Nie nie widzę sprzeczności między muzyką chbm, a chrześcijańskim przekazem. Jest wiele sposobów walki z szatanem. Chbm jest jednym z nich. Słyszałem o świadectwach osób, które dzięki tej muzyce odnalazły Jezusa (ewangelizaca). Dlaczego cały bm ma być satanistyczny, skoro wszystkie inne rodzaje muzyki od rocka, pop, rap, new age, classic - mają przedstawicieli czczących szatana ? Czy bm nie może mieć zespołów wyznających Boga?
   
   Nasza dyskusja nie zmieni faktu , że chbm istnieje i sądząc po liczbie nowych zespołów na przestrzeni ostatnich 10 lat widać utrzymijącą się tendencję wzrostową.
   
   Jakkolwiek nasze zdania nt. chbm, chrześcijaństwa, satanizmu - są różne - to chcę powiedzieć, że godnie się z Tobą Volkh rozmawia, za co muchias gracias.
   
   ALL HEIL LORD SABAOTH !
   satillertan_k
   
   
   
   

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
xarwas, skomentowano dnia : 03 października AD 2003 @ 01:29.
Że się tak podłącze.
   Dla mnie sam podział na jakiś metal chrześcijański, tudzież satanistyczny jest totalnie bzdetny i nietrafiony. Jest muzyka... a to jaki przekaz niesie i kto tam i co pisze to inna sprawa. To jakby podzielić blues na blues białych, czarnych, różowych, ateuszów, wierzących to To albo Owo, hetero, homo, pedo etc., kurde podziały można by mnożyć.
   Total bezsens, jak równie bezsensowne uważam wsadzanie blackmetalu do szuflady z napisem Satan... a potem plucie na wszystkie inne zespoły, które grają bm ale w tekstach nie wychwalają pana ciemności. Jak ktoś chce spiewać o dupie maryny w klimatach bm, proszę bardzo.
   Panowie co za brak tolerancji i akceptacji poglądów innych.
   Jak ktoś ma ochote śpiewać "ave satan" to prosze, jak ktoś chce "Jezus cie kocha" też prosze. To co Ty będziesz słuchał Twój wybór.
   Znam kupe gównianych zespołów całkowiecie nie związanych z chrześcijaństwem pod jakąkolwiek postacią i równą kupę (może nieco mniejszą ze wzg. na mniej zespołów w tym temacie) zespołów grających na poziomie gówna z kategorii jak wy to nazywacie ublack (bezsensowna nazwa) no i chwała im za to... to tyle, a do snu poleci stary dobry Jimi...
   
   nerka

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
BlutDrachenfels, skomentowano dnia : 03 października AD 2003 @ 10:54.
nie no kurwa bez jaj, jest tylko jeden Black Metal, którego niezbędnym warunkiem jest opiewanie rzeczy uznanych przez chrześcijan za sprawkę szatana. ta sprawa jest tak oczywista, że nie ma sensu nawet o niej dyskutować, można o tym jedynie bez końca przypominać.
   Black Metal w odróżnieniu od wszystkich innych gatunków muzycznych był pomysłem na coś więcej niż tylko muzykę. nie jest tak jak blues tylko muzyką, jest programem. wystarczy sobie poczytać wywiady z pierwszymi zespołami BM.
   nie słyszałem też o satanistycznym rapie (?)
   a to że xarwas wpisał posta nr 88 to chyba jakiś znak?

Re: Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
Volkh, skomentowano dnia : 03 października AD 2003 @ 18:10.
Widzę że dyskusja się rozkręca. Coraz więcej wpisów trudno się wyrobić z odpowiedziami. Zacznę jednak od początku.
   
   Kala: Odrzucam słabość fizyczną i psychiczną mam prawo sądzić każdego według moich kryteriów sprawiedliwych lub nie. Prawo to nadałem sobie sam nie potrzebuję nikogo prosić o zgodę na jego krytykowanie. Słabość tkwi w każdym z nas ja jednak z nią walczę. Do ubermenscha wiele mi brakuję, dążenie do doskonałości jest moim celem życiowym któremu podporządkowuję wszystko inne. Walczę z tym co uznaję u siebie za wadę i pielęgnuję cnoty. Odrzucam obce wpływy i stoję ponad moralnością.
    Słusznie zauważyłaś pogardę w moich słowach. Pogardzam judeochrześcijaństwem i całym jego tzw. dorobkiem. Nienawiść gdzieś się ulotniła z upływem czasu, kiedy przestałem ostentacyjnie manifestować swoje przekonania skończyłem studia i założyłem rodzinę. Uczucie to rezerwuję w stosunku do conajmniej równym sobie inaczej szybko bym się wypalił i dostał wrzodów na żołądku.
   Widzę że dobrze znasz istotę którą nazywamy umownie rogatym, skoro wiesz czego ona pragnie i jakie są jej motywację. Wiedzę tą czerpiesz z Pisma Świętego które jest dla mnie stekem żydowskich kłamstw, przeinaczeń i insynuacji. Istotę zwaną przez was "Szatanem" odbieram jako istotę duchową aczkolwiek realną i istniejącą, która jest potęzną manifestacją pierwotnych sił Natury. Istotą która istniała na długo przedtem zanim na Ziemi pojawił się człowiek i nie interesującą się nim. Inkarnacją odwiecznego cyklu życia i śmierci, łowcy i zwycięzcy a nie ofiary. Wiara w Szatana istniejącego według waszej koncepcji -pokonanego upadłego ducha nie miałaby sensu. Musiałbym być głupcem albo masochistą aby związać się z przegranym.
   Demiurg jest dla mnie bezrozumną okrutną siłą która więzi nas ludzi w klatce świata fizycznego, okowach praw fizyki i słabego ciała. Jezus zwykłym żydem, a całe judeochrześcijaństwo obcą narzuconą religią niewolników.
   
   BlutDrachenfels: W doktrynie chrześcijańskiej to Szatan jest synonimem porażki. Wszystko fajnie, tyle że w te biblijne bzdury nie wierzyłbym na twoim miejscu za grosz. Jak księga dziesiątki razy tłumaczona i tyle samo razy zmieniana, w której fakty historyczne nie trzymają się kupy a o tym co ma się w niej znajdować decydują ludzie ( vide apokryfy ), może być autorytetem? Spuścizna chrześcijaństwa? Nie rozśmieszaj mnie. Dlaczego średniowiecze było nazywane ciemnymi wiekami? Może z powodu niebywałego rozkwitu kulturalnego? ;)
   Szkody które wyrządził Kościół nauce są niepowetowane a rozkwit naukowy i kulturalny przypadał zawsze na okres osłabienia roli Kościoła i władzy papieskiej. Jeżeli jesteś zainteresowany tematem to polecam ksiązki Karlheinza Deschnera: "Opus Diaboli", "Krzyż Pański z Kościołem", a zwłaszcza "Kryminalna historia chrześcijaństwa". Ciekawe są też prace Hubertusa Młynarka ale to już inna bajka.
   Moje inspiracje dotyczą bardziej kultury antycznej lecz inspiruję się też wczesnym przedchrześcijańskim średniowieczem, historią pogaństwa i wierzeniami Słowian zwłaszcza Pomorzan. Nie jestem "gothikiem", śmiać chce mi się z tych dzieci a to co robią uważam za zabawę.
   Masz rację że pogańskie wierzenia i obyczaje zostały wchłonięte. System wierzeń który dał się zniszczyć przez chrześcijaństwo uznaję za słaby, dlatego nie uważam siebie w pełni za poganina. Nie przeszkadza mi to jednak budować chramu Światowida w Szczecinie ani uczestniczyć w obrzędach ku jego czci ponieważ oddaję w ten sposób hołd Naturze, moim przodkom oraz ich pamięci. Jest to o wiele bardziej naturalne i autentyczne niż żydowski bożek nieprawdaż?
   Dziękuję Ci za wsparcie w swoich komentażach.
   
   SK: Black Metal nie może być muzyką chrześcijańską ponieważ straci swoje znaczenie. Sama nazwa została wymyślona pod koniec lat osiemdziesiątych przez Cronosa - lidera grupy Venom w określeniu na antychrześcijański odłam death metalu. Wkrótce zyskał on swój wyrazisty styl i image obecnie znany jako black. Jest to brutalna muzyka pełna mroku, pasji i nienawiści zupełnie niepasująca do chrześcijańskiego przesłania. Jeżeli ktoś to jednak wykonuje musi mieć kompleksy i problem ze swoją tożsamością. Nie można malować mordy i drzeć się growlingiem na wokalu twierdząc jednocześnie że się wielbi chrystusa - czy tylko ja to dostrzegam???
   Nie sądzę aby "unblack" posiadał własny styl. Mam gdzieś na płycie Creation of Death i bodajże Extol starałem się wysłuchać bez uprzedzeń, ale nie prezentują jakiegoś wyjątkowego poziomu. Takich kapel BM na podobnym poziomie i normalnej zdrowej tematyce jest tysiące. Wy macie tylko kilka to świadczy o nikłości tej pseudo "sceny".
   Czy istnieją jakieś ziny poświęcone unblackowi? Wątpię bo poszłyby z torbami jak ten na którego forum dyskutujemy. Podaj kilka a stwierdzę że ten nurt jeszcze istnieje.
   Cieszę się że godnie się ze mną rozmawia, ale wolę kiedy wzbudzam uczucia negatywne. Bawi mnie prowokowanie i wytrącanie rozmówcy z równowagi aby w ten sposób pokazał swoje prawdziwe oblicze jednakże z Tobą to mi się jeszcze nie udało.
   
   xarwas: Bronisz dokładnie tego co ostatnio w black metalu nienawidzę - niezwracanie uwagi na przekaz a koncentrowanie się na muzyce. To jest totalna bzdura która prowadzi do takich zwyrodnień jak "chrześcijański black metal". Śpiewanie o dupie maryni w blacku zdaża się coraz częsciej u żałosnych, skomercjalizowanych zespołów które gdzieś po drodze gubią swoich fanów zastępując ich gromadami kinder metali, tępych nastolatków w koszulkach ulubionych kapel niezwracających uwagi na to co i jak się gra. Większość z twórców tego typu muzyki nie jest w stanie jasno określić o czym śpiewają! Top ten tego ścierwa to: Dimmu Borgir, Immortal, Emperor, Mayhem, Cradle of Filth, Old Man`s Child, Susperia, Kovenant, Samael i Behemoth.
   Żal mi ciebie jeżeli nie interesujesz się słowami. Brak przekazu istnieje w disco polo - odsyłam do tego rodzaju muzyki.
   Jeżeli chodzi o nietolerancję i brak akceptacji cudzych poglądów to dotyczy również mnie, ale jestem z tego dumny według zasady nietolerancja = nonkonformizm = pozytyw. Nie mam zamiaru tolerować głupoty i słabości. Nie jestem politycznie poprawny czego i wam życzę.
   
   ZWYCIĘSTWU SŁAWA !!
   
   
   

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
Kala, skomentowano dnia : 04 października AD 2003 @ 21:46.
hej!
   Volkh,w twoim poscie sa rzeczy pod ktorymi moge sie z miejsca podpisac,az sie zdziwilam:)TYak samo chce walczyc ze swoja slaboscia, tylko uznaje ze sama nie poradze sobie i oddaje moje zycie Jezusowi, zeby zrobil z nim cos sensownego. wielokrotnie probowalam zmienic w sobie pewne rzeczy, wady jak to nazwales, niektore mozna latwo.sa jednak w glebi duszy , czy podswiadomosci, jak wolisz zakamarki gdzie lepiej nie zagladac, tylko Jezus moze je uzdrowic i dac nowe zycie.
   Mam w sobie strach,nieuswiadomiony do konca,ale po przeczytaniu "drugiego dna" jakimowicz wiem wyraznie ze to strach nie pozwala mi zaufac Panu do konca.
   Kocham Jezusa za to ze on mnie nie potepia, ze przychodzi lagodnie i z miloscia wobec ktorej wszystko wydaje sie nie wazne i proste, za to ze w jego oczach jestem lepsza niz mi sie wydaje.
    Staram sie dazyc do doskonalosci, ale duchowej i przewodnikiem na tej drodze jest Duch Swiety.
    Twoja wizja diabla jest piekna i nie dziwie sie ze za takim szatanem ludzie chca podazac.
    Rozumiem tez , ze wizja chrzescijanska nie jest popularna bo z przegranymi nikt nie chce trzymac.
    Tylko boli mnie to jak bardzo ludzie dali mu sie zwiezc.Swoją wiedzę o nim czerpie z Biblii(a skad niby mam te wieze brac),ty mowisz o biblii jak o zwyczjnej ksiazce. ja wieze ze to slowo ma moc ze jest Slowem Boga i dziala jak zasiane ziarno. Kiedy sie nawracasz nagle z przerazeniem odkrywasz ze to wszystko ma sens, ta prawda jest przytlaczajaca, ale dobra rozgadam sie i strace watek:)
   Zmiezam do tego ze szatan jest cholernie inteligentny, jest przeciez aniolem i jego imię brzmi jutrzenka...,wie ze nie moze sie ludziom pokazac jako przegrany i wygnany, wiec klamie, i kto go sprawdzi?
   Bog dal mu czas na ziemi ale z przyjsciem Jezusa zabawa sie skonczy i okaze sie kto jest Panem.Amen!
   pozdrawiam was bardzo :)
   

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 08 października AD 2003 @ 22:17.
Volkh, oto przykłady linków o które prosiłeś:
   
   http://www.black-cauldron.com/
   http://www.cmfdf.hpg.ig.com.br/
   http://thewhippingpost.tripod.com/
   http://turnorburn.de/
   
   BTW.
   Volkh - jesteś szczęśliwy wybierając Szatana za Pana? Czy możesz powiedzieć, że go poznałeś? Czy uważasz, że dla Szatana zależy na Twoim szcęściu ?
   
   ALL HEIL LORD SABAOTH !
   satillertan_k
   
   
   

Re: Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
Volkh, skomentowano dnia : 13 października AD 2003 @ 14:16.

    Nie mam nad sobą pana. Szatan ma tak wiele twarzy że nie wiem o której mówisz - jego koncepcji jest tak wiele jak organizacji okultystycznych/satanistycznych a chrześcijanie też mają rózne opinie.
   Możesz nazwać mnie satanistą, poganinem czy neonazistą wszystkie te określenia będą jedynie częściowo trafne. Uczestniczę w rytuałach lucyferiańskich widząc w nich oddawanie czci krwawej i bardziej agresywnej stronie natury jednak nie widzę sensu w oddawaniu czci istocie która nienawidzi słabości. Jestem członkiem kilku pogańskich stowarzyszeń, biorę udział w obrzędach ku czci pradawnych słowiańsko aryjskich bogów, ponieważ łączę się w ten sposób duchowo z moimi przodkami ale z drugiej strony system wierzeń który dał się podbić i wchłonąć przez judeochrześcijaństwo nie jest dla mnie wzorem.
   Kroczę własną ścieżką, rozwijam się, uczę i rosnę w siłę.
   
   "Czy jestem dobrą istotą czy okrutną bestią?
    Czy jestem wszechmogącym panem, a może nędznym robakiem?
   
    Czy czynię źle czy dobrze, czy ma to znaczenie?
    Odpowiedz tak czy nie, mówisz że nie wiesz.
    Robisz to ze strachu przedemną,
    nie chcesz pokazać jaki jesteś mały.
   
    Może jesteś nędzną pijawką,
    parszywym insektem który zdechnie pod butem.
   
    Co dobre dla mnie,
    nie musi być dobre dla Ciebie.
    Co dobre dla Ciebie,
    nie musi być dobre dla mnie.
   
    W naszym świecie głos ma silniejszy,
    słabszy jest nawozem pod stopami jego.
   
    Słowo pana jest wszechwładne,
    słowo sługi może być przekleństwem jego.
    Zapamiętaj nędzny śmiertelniku:
    służyć możesz tylko jednemu panu."
   

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
kala, skomentowano dnia : 14 października AD 2003 @ 23:07.
...jeden jest Pan , ktoremu mozna sluzyc.On jest poczatkiem i koncem alfa i omegą.jezeli nieenawidzilby slabosci nikt z nas by juz nie zyl,Umarl aby dac nam zbawienie z milosci do nas,pomimo naszej slabosci, kocha nas z nia i brzydzi sie grzechem.
   Bog umarl , nietzsche mial w pewnym sensie racje.
   Tylko ze zyje bo powstal z martwych nie miesci mi sie to w glowie,ale wiem jedno ze dal mi nowe zycie i ma je dla wszystkich ktorzy do niego przyjda.

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
kala, skomentowano dnia : 14 października AD 2003 @ 23:15.
p.s co to sa rytualy lucyferańskie?
   byc moze zadzierasz z potegą wiekszą od siebie, jestes pewien ze to ty jestes panem?

Re: Fost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 16 października AD 2003 @ 10:43.
O jakim obliczu szatana mówię? Ja szatana znam jako postać inteligentną i niebezpieczną. To on nakłania człowieka do złego i podsuwa mu pokusy. Jednak to człowiek sam podejmuje ostateczne decyzje i to człowiek w swojej wolności dokonuje wyboru.
   
   Wiem, że współpraca z szatanem oznacza zniewolenie. W zamian za przyjemność, satysfakcję, spełnienie - staję się niewolnikami własnych pożądliwości, co doprowadza do destrukcji. Nie podejmuję już wolnych decyzji, a jestem kierowany swoimi namiętnościami, przestaję myśleć i działać samodzielnie, a skupiam się na zaspokajaniu potrzeb gwarantujących uzyskanie przyjemności. Jestem zniewolony - gdyż kontrolują mnie moje skłonności, które nie dają mi szczęścia, a jedynie wprowadzają mnie w świat iluzji, w świat oddalony od rzeczywistości.
   
   Szatan jest mistrzem iluzji. Potrafi genialnie maskować prawdę i pod pozorem rozwoju, samodoskonalenia - oddalać człowieka od prawdy. Im więcej pozwolam mu kontrolować moje życie, im większy ma do mnie dostęp - tym mniej jestem sobą, a tym bardziej jestem bezsilny. Szatan zabiera mi wolnosc i to jest wg mnie bardzo silny argument wskazujący na niebezpieczeństwo świadomego lub nieświadomego ulegania Złemu.
   
   Są jeszcze inne aspekty działania szatana. On zna wszystkie moje myśli i zna mnie bardzo dobrze. Wykorzystuje to na każdym kroku, abym czynił to co służy bardziej zaspokajaniu moich potrzeb, przyjemności - stawiania siebie na pierwszym miejscu - niż to co podoba się Bogu - czyli miłość Boga i człowieka. To szatan podsuwa mi zazdrość, chciwość, nienawiść, pychę - i to on dąży do tego bym odpłacał złem za zło, aniżeli przebaczał i był miłosierny.
   
   Czy można igrać z ogniem i nie poparzyć się ?
   

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
BlutDrachenfels, skomentowano dnia : 22 października AD 2003 @ 16:20.
Już prawie się nawróciłem. Jeszcze trochę postękam i gotowe!
   PS. Stękanie to moje wypowiedzi na tej stronie.

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
timmy, skomentowano dnia : 24 października AD 2003 @ 05:14.
Czy można igrać z ogniem i nie poparzyć się ?
   
   ogień to iście prometejski ...

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 24 października AD 2003 @ 22:14.
tutaj chodzi o skutki igrania z ogniem - jak dobrze wiesz. Nie trudno zostać poranionym przy niezachowywaniu praw moralnych, etycznych, norm duchowych... Bilans zysków i strat jest zdecydowanie po stronie strat. Takie jest moje zdanie, i jeśli chodzi o moje doświadczenia to potwierdzam to.
   
   ALL HEIL LORD SABAOTH {*}}*{[*]}*{{*} !
   
   satillertan_k

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 26 października AD 2003 @ 11:25.
„Pan nienawidzi wszystkiego, co wstrętne...
   On na początku stworzył człowieka
   i zostawił go WŁASNEJ mocy rozstrzygania.
   Jeżeli CHCESZ, zachowasz PRZYKAZANIA:
   a dochować wierności jest [Jego] upodobaniem.
   Położył przed tobą ogień i wodę,
   CO CHCESZ, po to wyciągniesz rękę.
   Przed ludźmi ŻYCIE i ŚMIERĆ,
   co ci się podoba, to będzie ci dane.
   Ponieważ wielka jest mądrość Pana,
   potężny jest władzą i WIDZI wszystko.
   Oczy Jego patrzą na BOJĄCYCH SIĘ Go –
   On sam poznaje każdy czyn człowieka.
   NIKOMU On nie przykazał być BEZBOŻNYM
   i nikomu NIE zezwolił GRZESZYĆ...” (Syr 15,13-20).

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
timmy, skomentowano dnia : 27 października AD 2003 @ 17:20.
sk, ty chyba nie z ogniem igrałeś, tylko kąpałeś się w gównie ...
   satanizm nie jest dla głupich.

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 27 października AD 2003 @ 19:29.
timmy - oceniałeś na forum innych mówiąc , że są pyszni. Jak ocenić twój post. Czy to nie hipokryzja ?
   
   ALL HEIL LORD SABAOTH !
   satillertan_k

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
timmy, skomentowano dnia : 28 października AD 2003 @ 04:06.
buahahaha rotfl lol rotlfl rotfl :)))))))))))
   nie bądź taki mundry, koloratki się za to nie dorobisz.
   ja nie jestem chrześcijaninem, nie obowiązuje mnie siedem grześków głównych.

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 29 października AD 2003 @ 21:45.
timmy - ja bym się tak nie cieszył.
   
   obraza człowieka jest obrazą Boga.
   
   Przyjdzie czas kiedy poznają wszyscy potęgę i moc Wszechmocnego. Teraz jest czas i Jego Miłosierdzie jest większe od największego zła - dlatego nie zwlekaj timmy tylko pokłoń się przed Bogiem i pojednaj. Dzień Sądu może Cię zaskoczyć i wtedy - to już skończą się żarty ....

Re: Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
Majka, skomentowano dnia : 30 października AD 2003 @ 07:55.
O FUCK !!! co to za kał !!!niby black, wszystko fajnie, growl, mroczne ciuchy, corpse painty a drą sie że Pan nas kocha ??? i nienawidzą szatanowców ;P... dawno nie miałam takiej polewki...dziex za poprawienie humoru ..łeh łeh łeh :D:D:D
   

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 30 października AD 2003 @ 11:24.

   osoba o nick'u Majka - skomentowano dnia : 30 października AD 2003 @ 07:55.
   
   ".. i nienawidzą szatanowców ;P... "
   
   - Chrześcijanie - wykluczają nienawiść, zastępując ją miłością. Pan Bóg wymaga, aby miłować wszystkich - nawet nieprzyjaciół.
   - nie wiem czemu wydaje Ci się, że nienawidzimy "szatanowców" ??
   Nie jest tak.

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
timmy, skomentowano dnia : 30 października AD 2003 @ 21:22.
kurde, sk, i co wtedy? pójdę do piekła? a nie rozumiesz durniu, że moze o to mi chodzi???

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
timmy, skomentowano dnia : 30 października AD 2003 @ 21:25.
jehova jehova jehova ...

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 02 listopada AD 2003 @ 21:35.
timmy, skomentowano dnia : 30 października AD 2003 @ 21:22.
   
   "
kurde, sk, i co wtedy? pójdę do piekła? a nie rozumiesz durniu, że moze o to mi chodzi???"
   
   - timmy - szkoda mi Cię Przyjacielu .
   Taki fajny BlackMetal na wieczne potepienie i męki się sam prosi na własne zyczenie. Mam wrażenie, że nie wiesz czym jest piekło... i obyś się tam nie znalazł. Amen
   
   

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
timmy, skomentowano dnia : 05 listopada AD 2003 @ 13:52.
podobno piekło to brak boga...
   waszego boga
   
   nie mogę się wprost doczekać rotfl@lol.
   
   acha, nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek pił z tobą bruderszaft

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 05 listopada AD 2003 @ 16:54.
Twoja sprawa timmy - jedni chcą być zbawieni i żyć wiecznie inni , nie chcą i wybierają potępienie. Cieszy to nie Boga tylko rogatego. Szatan nienawidzi ludzi i chce , aby kazdy cierpiał męki ogromne na wieki.
   
   Pomimo tego zachęcam wszystkich chrześcijan do modlitwy za timmiego i wszystkich idących lewą stroną.
   
   ~`ALL HEIL LORD SABAOTH`~

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
kala, skomentowano dnia : 07 listopada AD 2003 @ 22:19.
ja sie chetnie do modlitwy przylacze.
   moze sie timmy dziwisz ze dla nas twoje slowa o chetnym pojsciu do piekla sa takim szokiem,ale wiez mi ze jezeli doswiadczy sie milosci "naszego" Boga to pieklo staje sie pieklem.
   dlaczego pogardzasz chrzescijanstwem? ,z wyzszoscia myslisz , ze jestesmy omamieni jakas sekciarska propaganda,a ty myslisz niezaleznie i racjonalnie i dlatego masz racje?

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
timmy, skomentowano dnia : 17 listopada AD 2003 @ 10:27.
nawet nie mam siły tego komentować...
   wasz bozia to zwykły morderca, który zdziadział na starość i ujął niektórych swoją pizdowatą postawą.
   wierzcie sobie w co chcecie, ale mnie do tego nie mieszajcie.
   
   do zbawienia ponoć oprócz łaski potrzebna jest też wola, więc tylko marnujecie czas.

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 17 listopada AD 2003 @ 23:12.
timmy tylko, że dzięki Panu Bogu otrzymałeś dar życia i to dzięki Jego łasce dalej żyjesz.
   
   ~`~`~`~~~~~~~~~~~`~`~`~`
   ALL HEIL LORD SABAOTH ~!

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
timmy, skomentowano dnia : 18 listopada AD 2003 @ 18:12.
w to wierzy tylko banda tobie podobnych czubków. świadom wszystkiego mówię bozi 'fukk u'

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 18 listopada AD 2003 @ 20:21.
a co będzie jeśli ujrzysz przy końcu świata na niebie wielki znak krzyża i poczujesz, że może to prawda i Pan Bóg rzeczywiście przyjdzie na Sąd ?

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
timmy, skomentowano dnia : 19 listopada AD 2003 @ 04:28.
ojeju, chyba jako woźny od wprowadzania świadków?

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 19 listopada AD 2003 @ 11:22.
w każdym razie stawiam wniosek, że skonczony rozum timmiego, nie jest w stanie pojąć nieskończonego Boga.
   
   nie martw się timmy, bo nikt nie jest w stanie Boga ogarnąć rozumem.
   
   mam nadzieję, że Twoja postawa wynika z niewiedzy i nieświadomości, aniżeli z wyrafinowanej obrazy Stwórcy i świadomości o Jego istnieniu.
   
   ~`~`~`~`~`~`~`~`~`~`~`~`~`
   świadomość jak płomień -
   - im większa tym jaśniej.
   satillertan_k
   ~`~`~`~`~`~`~`~`~`~`~`~`~`
   

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
timmy, skomentowano dnia : 20 listopada AD 2003 @ 04:31.
"w każdym razie stawiam wniosek, że skonczony rozum timmiego, nie jest w stanie pojąć nieskończonego Boga."
   
   nie wiem, nie zastanwiałem się nad tym. mnie po prostu taka efemeryda jak bóg NIE INTERESUJE.
   
   "nie martw się timmy, bo nikt nie jest w stanie Boga ogarnąć rozumem.
   
   mam nadzieję, że Twoja postawa wynika z niewiedzy i nieświadomości, aniżeli z wyrafinowanej obrazy Stwórcy i świadomości o Jego istnieniu."
   
   twoja postawa wynika z niewiedzy i jest diametralnie inna.
   
   we're satan's generation we don't give a fuck.
   

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
kala, skomentowano dnia : 20 listopada AD 2003 @ 23:35.
Sam sie do tego mieszasz wchodzac tu, do zbawienia wola jest potrzebna masz racje , czy ktos ci powiedzial ze zbawienie to przymus?
   dostajesz bilet w 1 strone. wsiadasz do pociagu albo nie.z naszego punktu widzenia nie przyjecie zbawienia dlatego ze sie wie o co chodzi (i co ono daje) i pomimo tego nie chce sie go jest czyms sprzecznym i tragicznym wyborem. o ile wiem nie poznales nigdy Boga i nie byles chrzescijaninem wiec nie wiesz czym jest zbawienie.
   nie chcesz sie tez dowiedziec i masz to w glebokim niepowazaniu.
   w porzadku, z mojej strony mozesz sie wiecej zachety do wiary i chrzescijanstwa nie spodziewac.nie ma to sensu skoro jestes tu po to aby sobie z nas zwale urzadzac. ta strona stracila swoje znaczenie i przeslanie i za jej pomoca dobra nowina nie jest juz szerzona.
    pozdrawiam, SK co ty o tym wszystkim myslisz?
   
   
   

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
timmy, skomentowano dnia : 21 listopada AD 2003 @ 04:16.
"o ile wiem nie poznales nigdy Boga i nie byles chrzescijaninem wiec nie wiesz czym jest zbawienie."
   
   pisałem, ze byłem, ale o ile wiem, to ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. :)
   
   "w porzadku, z mojej strony mozesz sie wiecej zachety do wiary i chrzescijanstwa nie spodziewac."
   
   bardzo dobrze. teraz możemy spokojnie pogadać, np o spojrzeniu katolików na potrawy z cielęciny.
   
   "nie ma to sensu skoro jestes tu po to aby sobie z nas zwale urzadzac."
   
   nom.
   
   
   

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 21 listopada AD 2003 @ 09:29.
Kala Twoja postawa i świadectwo jest także umocnieniem dla innych, dla wątpiących, poszukujących, nie ukrywam, że dla mnie także.
   
   Zawsze jest warto dawać świadectwo, choć czasem łatwiej jest przyjąć postawę nie interesowania się losem innych.
   Na tym właśnie zależy dla rogatego, żeby nie odciągać od niego tych, którzy są już na złej drodze. I wtedy zły podpowiada, nie módl się za innych, myśl tylko o sobie i o swoim zbawieniu.
   
   Uważam, że nie do tego powołuje nas Pan Bóg. Bycie chrześcijaninem jest służbą dla drugiego człowieka, to troska o jego los. Jeżeli daję świadectwo o Chrystusie to napewno podoba się to Bogu.
   
   Ci którzy wyśmiejwają chrześcijan, ich postawę i poglądy dają sami o sobie świadectwo. I jest to dobry znak. Gorzej byłoby, gdyby wszyscy się z nami zgadzali i nas szanowali. O tym tez mówił Pan Jezus, że ze względu na Jego Imię będziemy w niepoważaniu u wielu.
   
   A czy strona straciła swoje znaczenie? Myślę, że nie jest tak. Jednym z celów tej strony była promocja chrześcijańskiego black metalu i to się na pewno udaje. Sam fakt, że strona istnieje już kilka lat mówi o tym, że wytrzymała próbę czasu. Co do ewangelizacji - to Duch wieje kędy chce - jesteśmy tylko narzędziami w Jego rękach i obyśmy mogli najlepiej spełniać Jego wolę.
   
   ~`~`~`~`~`~`~`~`~`~`~`~
   ALL HAIL LORD SABAOTH !
   ~`~`~`~`~`~`~`~`~`~`~`~
   

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
timmy, skomentowano dnia : 23 listopada AD 2003 @ 13:21.

   'Uważam, że nie do tego powołuje nas Pan Bóg. Bycie chrześcijaninem jest służbą dla drugiego człowieka, to troska o jego los.'
   
   i zbawianie na siłę rotfffl
   
   'Ci którzy wyśmiejwają chrześcijan, ich postawę i poglądy dają sami o sobie świadectwo. I jest to dobry znak.'
   
   o kur...
   
   'Gorzej byłoby, gdyby wszyscy się z nami zgadzali i nas szanowali.'
   
   no. kółko wzajemnej adoracji zamiast chwalebnego męczeństwa. sami byście się lwom rzucali :)
   
   jesus told me he had never really loved you.

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 23 listopada AD 2003 @ 21:55.
timmy, chce Ci powiedziec, ze Jezus Chrystus kocha Cie duzo bardziej niz myslisz.
   Jestes dla Niego bardzo cenny. On daje Ci wolna wole i to Ty podejmujesz wolne decyzje. Jeżeli piszesz, że byłeś kiedyś chrześcijaninem to nie wiem czy tak naprawdę nim byłeś, tj. czy miałeś osobistą relację z Jezusem Chrystusem, czy doświadczyłeś Jego miłości?
   
   Możesz mi wierzyć lub nie, ale widziałem ludzi, którzy poczuli w sercu bardzo mocno Jego miłość. Ja sam także nie raz tego doświadczyłem i powiem Ci, że jest to wspaniałe uczucie. Masz świadomość, że sam Bóg zniża się do Ciebie. Widziałem ludzi, którzy doświadczając Boga w swoich serca płakali ze szczęścia. Widziałem ludzi, których Jezus uzdrawiał, a oni dawali temu świadectwo.
   
   Możesz to skomentować jak chcesz. Nie wątpię, że znajdziesz sposób, aby pobawić się w ośmieszenie moich słów. Nawet się tym nie zdziwię, ani nie obrazisz mnie tym.
   
   Na koniec chcę powiedzieć słowa Jana Pawła II:
   "znak zwycięstwa stoi zawsze po stronie dobra nad złem
   przebaczenia, nad zemstą
   miłości nad nienawiścią"
   
   My timmy wiemy, że zwyciężymy !
   
   Szkoda mi tych, którzy świadomie idą za Złym i obrażając Pana Boga, wybierają dla siebie wieczną śmierć, nieustanne męki... I choć sam wiem, że także i ja mogę znaleść się w piekle, to nie chciałbym nigdy, świadomie obrażać Tego, który poniósł za mnie śmierć na krzyżu, który został tak haniebnie upokorzony i zmiażdżony cierpieniem.
   
   Modlę się timmy, żeby przyszedł taki czas, że Ty także poznasz bliżej Pana Jezusa i staniesz po Jego stronie. I głęboko wierzę i czuję w sercu, że tak będzie. Mam taką nadzieję.
   
   
   
   

Re: Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
kala, skomentowano dnia : 23 listopada AD 2003 @ 22:04.
hejka
   dzieki SK za slowa wsparcia:),dobrze zobaczyc twoj punkt widzenia, dla mnie twoja obecnosc tutaj tez jest dobrym swiadectwem, ale wydaje mi sie ze jednak ta strona troche sie mija z celem.
   z kilku powodow: raz ze ludzie ktorzy ją zalozyli juz sie nia nie interesują,po drugie kazdy moze tu bluzgac na co mu sie podoba i nikt nie sprawdza tresci. Poza tym zastanawiam sie czy tego wlasnie Bog od nas chce, abysmy stawali na rzesach aby podzielic sie dobra nowina z ludzmi i przedstawic Boga w pozytywnym swietle, ludziom ktorzy nie chca tego sluchac. Jezus powiedzial przeciez(gdzie nie pamietam dokladnie)ze jak w jakims miescie nie beda chcieli o nim sluchac to apostolowie maja sobie strzepac proch z sandalow i isc dalej.
   Musze sie pomodlic bo jezeli Bog ma plan dla nas tutaj piszacych na ten czas to wieze ze go wykona, nie chcialabym zebysmy dzialali na wlasna reke niezaleznie od tego co On o tym mysli.
   Timmy nie wiedzialam, ze byles kiedys chrzescijaninem(jezeli uwaznie przeczytalam)pozzytywne zaskoczenie,dlaczego odeszles?
   jestes jednym z pierwszych ktorzy woogle zaczeli tu cos pisac, cemu tak dlugo wytrwales?
   pozdrawiam

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
Witriol, skomentowano dnia : 26 listopada AD 2003 @ 13:33.
Chce mi żiygać!
   Wiecie kim jesteście?
   Bandą sfrustrowanych pajaccccców!
   Wiadomo że żadna ze stron nie przekona przeciwnej więc po co te idiotyczne wywody!?Ja wieżę w Boga i wydaje mi się że to co robicie jest bez sensu! No ale jeśli sprawia wam to przyjemność to spoko ! Ja wysiadam !!!!

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
Witriol, skomentowano dnia : 26 listopada AD 2003 @ 13:42.
A................
    a Timmy to niezły gar!!!!!!!!
   Wiesz co stary ??
   Najszybsza droga do piekła???
   POWIEŚ SIĘ!!!!!!!!!!
   to niezwykle proste

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 26 listopada AD 2003 @ 19:38.
cyt. 'Ja wieżę w Boga i wydaje mi się że to co robicie jest bez sensu!'
   
   jeżeli z Twoją wiarą jest jak z Twoją ortografią - to nie wiem czy to można nazwyać wiarą ;)
   
   Poważnie - ma to sens - gdyż dla Pana Boga zależy na każdym , a doradzanie komuś czynu takiego jak samobójstwo jest niczym innym jak grzechem cudzym - więc zastanów się proszę drogi kolego zanim napiszesz ponownie.
   
   

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
kala, skomentowano dnia : 30 listopada AD 2003 @ 15:18.
nowa dusza nam sie nawinela do dyskusji!
   jezeli piszesz ze wierzysz w boga, to dlaczego mowienie o tym uwazasz za zalosne?
   wiara bez dzielenia sie nia jest martwa.:)
   

Re: Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
Vladimir Liebiedz, skomentowano dnia : 02 grudnia AD 2003 @ 21:01.
Sam jestem chrześcijaninem i nie mam zamiaru zmieniać swojego spojżenia na Boga i Szatana, mam problemy połączenia idei chrześcijańskich z ideą i stylem życia hard rocka, szczególnie na scenie, ale .... hahahahahahaha ... sorry .... Chrześcijański Black Metal ... ha !!! to lekka przesada, mutant nie mający nic wspólnego z jakąkolwiek formą estetyki muzycznej. Regge, gospel - spoko - wiadomo o co chodzi. Black i death metal - spoko, ale łączenie ideologii chrześcijańskiej z zajebiście ciężkim i mrocznym klimatem .... sorry kurwaaa!!! ale z deczko nie kumam,.. może jestem na tyle niekumaty, ale i tak wiem swoje.

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
Bazant, skomentowano dnia : 02 grudnia AD 2003 @ 21:16.
a ja wlasnie zajrzalem na stronke FLA i sciagnalem utwor Blood Adorators..wow...wiem ze niby chrzescijanski black, absurd i w ogule ale kawalek jest swietny!

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 02 grudnia AD 2003 @ 23:52.
AVE!
   
   dzięki za Wasze komentarze. Wiesz Wladimir swoje, więc nie wiem czy jest sens abym pisał co ja myślę....
   
   możesz mi wierzyć lub nie, ale chrześcijański black metal dociera do tych którzy są daleko od Boga lub są po przeciwnej stronie i są przypadki, że ci ludzie zmieniają się i przychodzą do Boga. Więc owoce są pozytywne.
   
   Inna sprawą jest to, że jest wielu chrześcijan , którzy kochają black metal i dla nich chrześcijański black metal to muzyka, która łaczy w sobie ich ulubiony styl myzuczny oraz przesłanie , teksty mówiące o Bogu, Jego miłości oraz pokonaniu Złego.
   
   
   polecam inną nieprzeciętną kapelę Christian Black Metalową:
   http://www.slechtvalk.com - posłuchaj tamtych utworów (sampli) są genialne !
   
   ALL HEIL LORD SABAOTH !

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
kala, skomentowano dnia : 09 grudnia AD 2003 @ 23:54.
latwo jest wlasne uprzedzenia i brak zrozumienia tlumaczyc rzekoma wyzszoscia.
   nie zauwazylam zeby pogan czy satanow ktokolwiek tu obrazal, to raczej odwrotnie sie dzieje, nie mysl ze mam o to pretensje bo to jakos przeboleje, ale nie cierpie traktowania chrzescijan jako ludzi drugiej kategorii!!
   

Re: Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
Volkh, skomentowano dnia : 10 grudnia AD 2003 @ 13:08.
Nie należycie do drugiej kategorii lecz najwyżej trzeciej. Musicie się przyzwyczaić do pogardy bo tylko to uczucie bedzie was dotyczyc w najblizszym czasie. Świat staje się ateistyczny.

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 12 grudnia AD 2003 @ 13:05.
Zobaczymy na końcu czasów - wszystko się wówczas okaże, jak Pan Nasz i Bóg Jezus Chrystus powróci w chwale !
   
   Zobaczymy czy wówczas chrześcijanie będą żałować tego kim byli czy będą się cieszyć z tego, że służyli wiernie Bogu, który stworzył Nieboi Ziemie.
   
   Któż jak Bóg, jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam !

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 12 grudnia AD 2003 @ 14:49.
a to, że ktoś gardzi chrześcijanianami lub innymi ludzmi, świadczy jedynie o tej osobie i nie jest to świadectwo bynajmniej chwalebne, a jedynie godne pożałowania
   
   ~`ALL HAIL LORD SABAOTH!~`

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
kala, skomentowano dnia : 19 grudnia AD 2003 @ 00:06.
"Świat staje się ateistyczny"- cudownie to ujales.myslisz ze tego nie widze?! ale nie ma w tym nic takiego czego Bóg by nie przewidzial,nic nie umknie jego uwadze, wiecej tak mosi sie stać.
   jak powiedzial SK zobaczymy kto zatryumfuje na końcu swiata, tego sie nie obawiam, raczej zaliczania mnie do coraz to niższych kategorii, kto wie może w ten sposób Bóg chce upokorzyc moja pyche?
   tak czy inaczej o wynik konca swiata jestem spokojna, niepokoi mnie to jak mam zyc teraz.
   

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
tetlcoatlaxopeuh, skomentowano dnia : 01 lipca AD 2004 @ 15:36.
Ave!
   po reaktywacji strony. Nie ma wielu nowych wpisów... Czy BlutDrachenfels i ekipa nie pojawią się już tu nigdy ?
   
   

Re: Re: Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
verminus, skomentowano dnia : 14 sierpnia AD 2004 @ 17:13.
Każdy taki bękart pokroju Frost Like Ashes woła o gówno do kibla... Na temat ich muzyki - tego kawałka dostępnego na sajcie tych służebnic krucyfiksu - poza tym, że kulawego kota nie jest wart, nawet się nie wypowiem... Kur*** ta muzyka nie ma jaj!

Re: Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
vinterskogen, skomentowano dnia : 28 sierpnia AD 2004 @ 14:48.
No fakt, goscie glupio wygladaja (znac, ze Amerykanie), ale to nie znaczy, ze trzeba ich az tak gnoic od razu. Czy sluchal ich ktokolwiek?
   
   Z innej beczki: czy cos ktos wie o kontaktach Hellhammera (Mayhem) z zespolem Antestor? Czy sluch i wzrok mnie myla?

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
SK, skomentowano dnia : 29 sierpnia AD 2004 @ 20:07.
cytat:
   
   "Re: Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
   vinterskogen, skomentowano dnia : 28 sierpnia AD 2004 @ 14:48.
   
   No fakt, goscie glupio wygladaja (znac, ze Amerykanie), ale to nie znaczy, ze trzeba ich az tak gnoic od razu. Czy sluchal ich ktokolwiek?
   
    Z innej beczki: czy cos ktos wie o kontaktach Hellhammera (Mayhem) z zespolem Antestor? Czy sluch i wzrok mnie myla?"
   
   - tak Hellhammer ten z legendarnego Mayhem - gra z Antestorem. Zaiste pieknie wymiata na bębnach, miód dla uszu :)
   
   
   Co do Frost Like Ashes i krytycznych głosów - bardzo wielku osobom ich muza się podoba, nie należą może jeszcze do ścisłej czołówki Christian Black Metalu - ale mają spory potencjał.
   
   Polecam takie hordy jak:
   Slechtvalk www.slechtvalk.com
   Antestor
   Immortal Souls
   Symphaty
   
   
   
   

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
fergus, skomentowano dnia : 17 września AD 2004 @ 17:43.
Kosma to stary hiphopowiec

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
Volkh, skomentowano dnia : 03 października AD 2004 @ 14:00.
Otóż to Verminus, chociaż nie muzyka jets najważniejsza lecz przekaz a ten, jak wiemy, jest żałosny i godny pogardy.

Re: Re: Re: afsaf
Dzieciatko Jezus, skomentowano dnia : 05 maja AD 2005 @ 16:08.
predzej tobie siurek wyrośnie albo dorobisz sie wlasnego mozgu zanim Varg Vikernes sie \"nawróci\"(co to za slowo w ogóle? jakby cos z rozwojem sie kojarzy...)

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
tetlcoatlaxopeuh, skomentowano dnia : 24 września AD 2005 @ 00:36.
Wymodlić można wiele - nawet nawrócenie osób jak Kristian Vickernes .

Re: Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
PrzemoL, skomentowano dnia : 30 września AD 2005 @ 20:57.
oj chlopcy, przeczytalem chyba z polowe tych waszych wypocin i musze cos powiedziec :)
   zamiast sprzeczac sie o to ktory z bozkow wygra to moze byscie sie zastanowili nad tym dlaczego dajecie sie robic w konia przez kosciol? podobno homo-sapiens myslą, a jednak z tego co tu widze to nie mysla. w apokalipsie jest wyraznie napisane ze z naszej ziemi nic nie pozostanie. no a co z ludzmi w przestrzeni kosmicznej? zanim nadejdzie \"game over\" to zdazymy skolonizowac marsa i nasramy na chrystusowa apokalipse w/g ponoc swietego janka, bo i tak bedzie juz tak zniszczona przez nasza cywilizacje [Ziemia], ze nic nam po niej. Ludzkosc bedzie juz dawno gdzie indziej. Z naukowego punktu widzenia ludzi gloszacych mzonki o zagladzie gatunku ludzkiego, powinno sie chowac twarza do ziemi zeby sie nie odkopali, bo technologia nas wybawi. Nie modlitwy, nie trzepanie konia podczas goracych modlitw i kajania sie przez zasranym kawalkiem drewna czy innego gowna z ktorego sa wykonane wasze krzyzyki tylko matematyka i fizyka. To dzieki nim mamy tamy, satelity meteorologiczne i bron atomowa+wahadlowce (na wypadek poteznej komety i drugiej epoki lodowcowej). Jestem osoba wyksztalcona, ktora wierzy w podswiadomosc, matematyke i fizyke. Skoro wasz chrystusik tak bardzo was kocha to dlaczego pozwala wam cierpiec na tym swiecie. To dlaczego dopiero podczas ukrzyzowania go otworzyl bramy do nieba - przeciez predzej tez zyli dobrzy ludzie, demokracja znana byla juz starozytnym grekom, ale oni nie srali sie w kosciolach do jedynego slusznego boga, w ktorego imieniu mordowano, grabiono i gwalcono przez setki lat srednowiecza. Pomyslcie sami zanim cos napiszecie, bo takie pitolenie, ze wymyslony przez czlowieka chrystusik albo szatanek nas zbawi - jakos predzej ich nie bylo, az tu nagle sie pojawili i nazwali sie stworcami zycia i wszechswiata. tak, tak... :)

Re: Frost Like Ashes - nowa siła Christian Black Metalu
tetlcoatlaxopeuh, skomentowano dnia : 17 października AD 2005 @ 23:38.
Drogi Przemku,
   
   Bycie wykształconym człowiekiem, bycie inteligentem dowodzi na posiadanie wiedzy. Ja nie uważam siebie za intelektualiste, ale fakty takie jak chocby to, ze nauka światowa zyskała wiele dzięki chrześcijaństwu to już drogi Przemku w szkole podstawowej i średniej uczą - polecam poczytanie historii.
   Co zawdziecza nauka chrzescijanstwu ? Niech to bedzie praca domowa dla Ciebie - może szukając, ucząc sie, zmienisz zdanie i przestaniesz pisac na temat, na ktory Twoja wiedza wymaga znacznego uzupełnienia, a jest co uzupełniać :))
   
   Pokój i dobro!
   
   
   Dr TetlcoatlaxopeuhIlość komentarzy: 135.

Style
BLACK METAL (99)
DEATH METAL (18)
DOOM METAL (1)
METALCORE (1)
GOTHIC (17)
INDUSTRIAL (1)
THRASH METAL (10)
POWER METAL (1)
INNY (11)
METAL (17)

© 2001 Copyright Usvart-Zine, all rights reserved.
All graphics, logos and trademarks on this site are property of their respective owners.


JC rules! J 11.25