Usvart-Zine KRZYCZ NA CHWAŁĘ PANA! J11.25
SZUKAJ
(wyszukiwanie po zawartości, tytułach oraz słowach kluczowych)
Christian Black & Death Metal webzine Status: niezalogowany 1999-2004
Menu
START
NEWS (30)
RECENZJE (32)
FELIETONY (9)
TEKSTY UTWORóW (49)
KONCERTY (7)
OPIS KAPELI (3)
LINKI (46)
REDAKCJA
STATYSTYKA

Zaloguj się
Login:
Hasło:
x.Johny, 08 października AD 2002
(Menu: Koncerty / inny. Przeczytano: 4949 razy. Komentarze: 4)

ROCKONADA CHRZEŚCIJAŃSKA" - Zagórz - 25 sierpnia 2002.

   W dniu 25 sierpnia br. w Zagórzu k. Sanoka przeżywaliśmy Rockonadę Chrześcijańską - po raz pierwszy zorganizowaną przy współudziale MOK w Zagórzu. Głównym organizatorem imprezy była Szkoła Nowej Ewangelizacji Św. Jakuba Apostoła Archidiecezji Przemyskiej i Katolickie Stowarzyszenie "UNUM". Głównym sponsorem imprezy był Urząd Miasta i Gminy w Zagórzu.
   W czasie Rockonady na scenie plenerowej przy MOK wystąpiło czterech wykonawców. Jako pierwszy zaprezentował się zespół "EFFATHA"z Zagórza.
   Muzyka którą grają chłopaki, jest z gatunku tzw. Krainy Łagodności. Oprócz tekstów własnych,usłyszeliśmy aranżację utworów z repertuaru- "Nowe Jeruzalem", "Manitou","Alleluja Country Band".
   W czasie koncertu członkowie SNE Św. Jakuba przedstawili dwie pantomimy: "Złamane serce" i "Kurtka" oraz głosili świadectwo /Ewka ze wspólnoty z Olchowej/.
   Po nich na scenę wyszedł Nestor- reprezentujący gatunek hip- hop. Ktoś zapyta-co ma piernik do wiatraka?- co hip-hop ma wspólnego z rock and rollem?! Tak naprawdę ważne bylo przesłanie.
   Nestor - w świecie Krzysztof Misiak z Przemyśla - jest autorem wszystkich tekstów, a jeden z nich to jego autobiografia i zarazem świadectwo życia. Dziś mało kto zwraca uwagę na tekst- a to jest podstawa prawdziwego przesłania chrześcijańskiego.
   Po Nestorze pojawił się zespół "AGMA" - grający w tym składzie od kilku tygodni - był to ich pierwszy koncert w takim zestawieniu:
   Angelina Groń- vocal; Ks. Janusz marszałek - gitara; Ks. Zbigniew Rolski- instr. klawiszowe; Stanisław Strączek - gitara solowa; Krzysztof Dziamba- saksofon, klarnet;Katarzyna Liptak- flet; Marcin Strączek-bass; Marcin Krupa -perkusja.
   Usłyszeliśmy własne kompozycje zespołu oraz dwa utwory z repertuaru New Life M. i Przystanek Jezus.Gatunki byly różne- od dynamicznego hard-rockowego- "Opanuj krzyk";przez balladowe -"To ja", aż do klimatów soul/"Ty jesteś moim Światłem w tunelu"/ i reagge/"Ps.128", "Stworzenie"/.
   Przed występem gościa wieczoru usłyszeliśmy świadectwo Darka ze wspólnoty "Misericordia" Odnowy w Duchu Św. z Zielonej Góry - świadectwo tak mocne, bo przecież mówiące o nawróceniu prawdziwego bandyty, gangstera i kryminalisty, jakim był Darek.
   Potem rozgrzana publiczność miała już tylko prawdziwą muzyczną ucztę.
   Na scenie usiedli w jednej linii / dosłownie/: Tomek Budzyński /Armia, 2Tm 2,3/,Robert Drężek /2Tm 2,3, Deus Meus/, Dr Kmieta /Armia, 2Tm 2,3/ i Beata Kozak /2Tm 2,3 i Armia/ - czyli nowy twór pt.: "THE ZBYLAKI".
   Było to bite dwie godziny czadowej muzyki -wiele utworów z repertuaru Tymoteusza i Armii/ "Ps. 13","Niezwyciężony","Shalom","Buraki,kapusta i sól", "Shema Israel"/Izrael oraz wiele pomysłowych i dowcipnych aranżacji znanych melodii filmowych /"Bo ja cię kochom"-De Press, melodia z Reksia itp/.
   Impreza była naprawdę udana - po koncercie obok sceny odbywały się długie rozmowy z legendarnymi muzykami- w dialogach jak zawsze brylował Budzy - jego dowcipne i humorystyczne opowiastki o pracy z zespołami o koncertach przyciągały wielu młodych ludzi- pamiątkowe zdjęcia, autografy; a potem kolacja i nocleg w Domu Rekolekcyjnym "TABOR" w Olchowej.
   Rano muzycy wyjechali, przed wyjazdem poprosili o błogosławieństwo i modlitwę w intencji szczęśliwej podróży - pozostała Beata, która uczestniczyła w Eucharystii z racji Uroczystości M.B. Częstochowskiej
   /posługując jako lektor/.
   I jeśli porównam to z występami popularnego Michała Wiśniewskiego i "Ich Troje" w Ustrzykach, który kolejny raz wsławił się skandalem - wychodzą na scenę w samych slipach oraz Halinki Mlynkowej i "Brathanków", która zeszła ze sceny w Sanoku na "Eurofolk" po 45 minutach- gdyż ugryzł ją komar; jeśli dodam do tego wysokie honoraria i wymagania co do noclegu i posiłków- to jest to bez porównania.
   To naprawdę jest świadectwo chrześcijańskiego życia- być gwiazdą muzykiem, profesjonalistą - a przy tym normalnym i w miarę skromnym człowiekiem.
   Mamy nadzieję, że młodzi ludzie potrafią zobaczyć: Who is Who? i wyciągnąć odpowiednie wnioski. Wielu zrozumiało, że tak naprawdę ważny jest drugi człowiek i to co chcemy mu przekazać - w duchu chrześcijańskiej miłości.
   Przy tej okazji zapraszam do nas. Dom Rekolekcyjny "Tabor" w Olchowej jest otwarty dla wszystkich,którzy chcą wziąść udział w warsztatach, sympozjach,rekolekcjach i kursach ewangelizacyjnych. Choć tereny są odległe- to jednak przepiękne i malownicze- wszak jest to już przedmurze samych Bieszczad. Myślę, że warto odwiedzić te tereny-a okazji jeszcze będzie nie mało.Naprawdę warto!!!
   x. Johny.
   


KOMENTARZE:

Redakcja Usvart-Zine nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych poniżej.


Re: Re: ROCKONADA CHRZEŚCIJAŃSKA" - Zagórz - 25 sierpnia 2002.
Zawzgal, skomentowano dnia : 10 października AD 2002 @ 23:20.
Niezłe... Kiedy kontynuacja? Może z Illuminandi? :P

Re: ROCKONADA CHRZEŚCIJAŃSKA" - Zagórz - 25 sierpnia 2002.
_Tymoteusz_, skomentowano dnia : 17 października AD 2002 @ 18:58.
Ha, jak będzie ILLUMINANDI to na pewno będę :).
   Najśmieszniejsze (czy raczej najsmutniejsze) jest to, że o takich imprezach można dowiedzieć się często dopiero po fakcie :(:(:(....
   Ręce opdają... Mieszkam w Brzozwie (ok. 25 km od Zagórza) i oczywiście nie miałem pojęcia, że taka impreza się odbyła... (gdy w podobnym czasie odwiedziłem Sanok na punkowej imprezie z czystej NUDY, bo nic się w okolicy nie dzieje)....
   Podobnie było z trasą MALEO... dowiedziałem się po fakcie, a grali tak blisko :(:(:(:(....
   
   Chciałbym, aby na mojej stronie (www.generation-x.prv.pl) były informacje o koncertach w okolicach Rzeszowa, Sanoka, ale do tego trzeba WSPÓŁPRACY której NIE MOGĘ jak na razie ZNALEŹĆ :(:(:(

Re: ROCKONADA CHRZEŚCIJAŃSKA" - Zagórz - 25 sierpnia 2002.
tom, skomentowano dnia : 16 lutego AD 2003 @ 01:56.
kubuś grałeś świetnie
   

Re: ROCKONADA CHRZEŚCIJAŃSKA" - Zagórz - 25 sierpnia 2002.
Shield, skomentowano dnia : 26 lipca AD 2003 @ 12:08.
NOWY ZASPÓŁ METALOWY Z MAŁOPOLSKI MOŻE DAĆ CZADU WŁAŚNIE W TWOIM MIEŚCIE.
   Na pierwszym miejscu stawiamy DOBRE PRZESŁANIE, ale przede wszystkim DOBRĄ MUZYKE.
   JEŚLI CHCESZ USŁYSZEĆ NOWE BRZMIENIE NA CHRZESCIJAŃSKIEJ SCENIE MUZYCZNEJ, TO ZAPROŚ NAS DO SWOJEGO MIASTA.
   CZEKAMY NA ZGŁOSZENIA.
   Z BOGIEM!!!
   /Menago/Ilość komentarzy: 4.

Style
BLACK METAL (99)
DEATH METAL (18)
DOOM METAL (1)
METALCORE (1)
GOTHIC (17)
INDUSTRIAL (1)
THRASH METAL (10)
POWER METAL (1)
INNY (11)
METAL (17)

© 2001 Copyright Usvart-Zine, all rights reserved.
All graphics, logos and trademarks on this site are property of their respective owners.


JC rules! J 11.25