Usvart-Zine KRZYCZ NA CHWAŁĘ PANA! J11.25
SZUKAJ
(wyszukiwanie po zawartości, tytułach oraz słowach kluczowych)
Christian Black & Death Metal webzine Status: niezalogowany 1999-2004
Menu
START
NEWS (30)
RECENZJE (32)
FELIETONY (9)
TEKSTY UTWORóW (49)
KONCERTY (7)
OPIS KAPELI (3)
LINKI (46)
REDAKCJA
STATYSTYKA

Zaloguj się
Login:
Hasło:
kokos, 24 października AD 2001
(Menu: Opis kapeli / Thrash Metal. Przeczytano: 9618 razy. Komentarze: 100)

Sculpture - czadowa ewangelia

   SCULPTURE – CZADOWA EWANGELIA
   
    Lata 90-te stały się widowiskiem wielkich przemian społecznych i kulturowych. Wiele rzeczy się wydarzyło. To, co najbardziej cieszy, to fakt, że wbrew chęciom i oczekiwaniom tzw. nowoczesnej Europy – ta dekada stała się czasem powrotu do korzeni – do Boga. Widać to, choćby na przykładzie Jubileuszu Młodzieży, gdzie na spotkanie z Ojcem Świętym przybyło ponad 2 miliony młodych ludzi. To o czymś świadczy!
    Ta nowa wiosna widoczna jest także na scenie muzycznej. Można by pewnie wymieniać wiele kapel, zespołów, grup, które pojawiły się w ostatnich latach w różnych krajach. W Polsce, na naszym podwórku, trzeba by wskazać na takie fenomeny, jak Tymoteusz, Arka Noego, Tomek Kamiński czy Deus Meus. Do tego dochodzi wielu nawróconych muzyków jak Budzy, Maleo, Litza. A w świecie – no cóż tego się nie da opisać. Po wielkiej fascynacji wolnością, kultem idoli i gwiazd w postaci The Beathles, Jima Hendrixa, czy też lidera grupy Queen, fascynacji nowymi wrażeniami i doświadczeniami, rozpoczął się powrót do Jedynego źródła – do Boga. Ten powrót – moim zdaniem – spowodowany jest chęcią wyrwania się ze świata bez wartości niosącego bezsens, zagubienie, brak nadziei i co najważniejsze – odrzucającego miłość.
    Z tego nurtu wyrosła holenderska kapela SCULPTURE, prezentowana w poprzednim numerze Magazynu. Początki jej sięgają 1991 roku, kiedy to kilku młodych ludzi – David Verkaik i jego brat Ardi, Robert Hus oraz Gerber de Rooij - postanowiło w Amsterdamie wspólnie zrealizować marzenia o graniu w kapeli. Lider zespołu – David, w jednym z wywiadów stwierdził, że to było wołanie Boga. Nie był to przypadek. Wszyscy czuli wezwanie i nakaz „Bóg was potrzebuje”. Odpowiedzią na to było powstanie kapeli, która przez kilka miesięcy grywała na różnych festiwalach. Dopiero wydanie singla „Enter the Kingdom” w maju 1992 roku, zapoczątkowało w pełni działalność kapeli. Krążek ten został okrzyknięty wydarzeniem roku w Holandii. Dwa lata później pojawił się następny krążek „Death to Death”. To potwierdziło klasę kapeli, przypieczętowaną singlem „Spiritual Matrix” w 1993 roku. Pięć lat później, bo w 1998 roku ukazała się płyta długogrająca - „Spiritual Matrix”.
    Wielkim wydarzeniem dla kapeli stał się udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chrześcijanskiej – Flevo, organizowanym corocznie w Holandii. Uczestnictwo w tej imprezie otworzyło grupie okno na świat. Obecnie Sculpture jest jedną z czołowych kapel Europejskich, grającą tzw. „metal chrześcijański” – niosącą przesłanie Ewangelii wśród młodych gniewnych.
    Płyta “Spiritual Matrix” – nie jest łatwa w ocenie. Nie da się jej zaklasyfikować. Oczywiście jest to muzyka z przesłaniem i to konkretnym włożonym w ramy death i trash metalu. To co rzuca się w oczy, albo raczej w uszy, to walka – bez pardonu, bez litości, walka, gdzie nie ma jeńców. To wojna o dusze, w więc trwająca wiecznie. Z jednej strony staje współczesna Niniwa i Babilon, gdzie człowiek nie jest już istotą rozumną, ale zwierzęciem, towarem i przedmiotem w dżungli „nowocześnie” rozumianej miłości. Z drugiej strony jest Krzyż, Chrystus Zbawiciel, Miłość i prawdziwa wolność. Teksty ukazują różnicę między śmiercią , szatanem i Bogiem – dawcą Życia. To jest jedno oblicze tej płyty. Ale istota przesłania kapeli tkwi głębiej. Chodzi o Miłość, Prawdę, o otwarcie się na działanie Boga. To wołanie o radykalizm. Na pierwszym miejscu, jak mówią członkowie kapeli, w ich wołaniu chodzi o człowieka, człowieka, do którego ciągle mówi Bóg. Nie ma tu miejsca na gwiazdorstwo, bo wtedy całe przesłanie, nawet to radykalne, staje się śmieszne. W życiu, jak i w muzyce na pierwszym miejscu musi być tylko Bóg, Jego słowo, Jego Ewangelia – Dobra Nowina.
   


KOMENTARZE:

Redakcja Usvart-Zine nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych poniżej.


Re: Sculpture - czadowa ewangelia
X, skomentowano dnia : 20 marca AD 2002 @ 13:40.
To jest trash metal-beż względu na to co sądzi Sebek.I to dobry trash metal(w pełnym znaczeniu tego terminu!).
   

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
thy_dawn, skomentowano dnia : 06 kwietnia AD 2002 @ 13:56.
Panowie, kiedy wy sie wreszcie nauczycie, ze pisze sie THRASH metal, a nie TRASH metal? TRASH oznacza po angielsku SMIECI, a czasownik TO THRASH (skad wziela sie nazwa gatunku) - mlocic, bic.
   Z Panem Bogiem

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Paweł, skomentowano dnia : 03 czerwca AD 2002 @ 23:21.
2 TM 2.3
   

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
charles, skomentowano dnia : 06 lipca AD 2002 @ 00:21.
JEZUS JEST PANEM!!!

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Xynod, skomentowano dnia : 31 lipca AD 2002 @ 07:47.
Chętnie posłucham. Można to kupić w "zwykłym" sklepie muzycznym, czy raczej nie?

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
kokos, skomentowano dnia : 31 lipca AD 2002 @ 11:27.
nie wiem gdzie to mozna kupic - ja zdobylem dzieki znajomemu - ale ostatnio widzialem u Marka w sklepie

Re: Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Kozak, skomentowano dnia : 13 sierpnia AD 2002 @ 22:57.
To straszny idiotyzm to chore i głupie i liche że coś takiego jak black/death metal o chrześcijańskim przesłaniu w ogóle funkcjonuje

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
charles, skomentowano dnia : 04 września AD 2002 @ 01:33.
Słuchaj Kozak , a czytałeś kiedyś jakieś teksty niechrześcijańskich albo satanistycznych kapel death/black metalowych? Poczytaj...może wtedy zrozumiesz co tak naprawdę oznaczają i do czego pasują takie określenia jak "chore" i "głupie"...

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Morhmo, skomentowano dnia : 10 września AD 2002 @ 19:42.
Charles chyba cie matka nie kocha i cycki cie dra.
   Chrescijanstwo to jest plaga. A jezus to byl pedal a maryja byla kurwa. Opierdolcie sie blacku. Bo black to powinien byc pure a nie zasyfiony jakimis chrzescijanskimi tekstami opowiadajace o dupie marynie i jak ten patafian jezus cie kocha.

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
charles, skomentowano dnia : 16 września AD 2002 @ 11:52.

   
   
   
   
   
   
    < NO COMMENTS >
   
   

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
kokos, skomentowano dnia : 21 września AD 2002 @ 15:19.
Popieram . Bez komentarza. I kto tu mówi o tolerancji

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
gremlin grizzly, skomentowano dnia : 12 listopada AD 2002 @ 17:52.
moja stara udławiła się ze śmiechu jak zobaczyła te sprośne mordy w bojowym makijażu śpiewające sacro-polo pod złowróżbnym szyldem black metal.
   ja też się uśmiałem, bo widzę szmaciarzy nie mających pojęcia o muzyce, ale chcących "gdzieś należeć" byle im tylko rodzice pozwolili, to zakładają se christian black metal horde.
   a druga połowa to dziady przeżarte przez używki, którzy nie odróżniają już dupy od gęby, a szatana od jezusa, założę się ze nieraz pakują se kaszkę do dupy, a srajtaśmą wycierają sobie te pomalowane pyski.
   za dużo dynksu panowie.
   no i grać to wy też raczej nie umiecie, chyba że to z zażenowania idiotyzmem o nazwie christian black metal wam nie wychodzi.
   w każdym razie śmiałem się do łez wraz z matką i młodszą siostrą (która jest osobą wierzącą praktykującą), więc wartości rodzinne zostały dzięki wam ocalone.
   ave i niech wam bozia poduposławi.

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Tael, skomentowano dnia : 16 listopada AD 2002 @ 00:28.
Ja nie mam nic przeciwko
   NIgdy nie słuchałem czegos takiego, nie miałem okazji
   jesli takowa sie nadazy- sproboje. Moze mi sie spodoba; jesli nie-
   -bez słowa odłoze skąd wziąłem.
   Słucham metalu (klasycznie: Immortal,
    Dark Throne, Behemoth, Lux Occulta, Dark Funeral, Burzum, Mayhem etc.)
    i prawde mowiąc śmiac mi sie chce gdy
   słysze takie teksty jak wasze komentarze. O tym ze black powinien
   byc "pure". Prawde mowiąc to sądziłem ze takie hasła poszły
   do piachu razem z Euronymusem, ale okazuje sie jednak ze nie..
   To smieszne...i załosne
   pozdrawiam
    Tael

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
BlutDrachenfels, skomentowano dnia : 16 listopada AD 2002 @ 14:17.
masz rację. takie hasła poszły do piachu razem z euro oraz z całym black metalem jako takim.
   to, że niektórzy je przywołują świadczy, że albo tego jeszcze nie zauważyli, albo, że po prostu nie są się w stanie z tym pogodzić. mnie to bynajmniej nie śmieszy.
   mnie 100 razy bardziej śmieszy taka postawa:
   "chodzę do kościoła, proboszcza w rękę całuję, przed pierwszą komunią nucę sobie z łokmena Transilvanian Hunger Darkthrone, straszę stare babcie koszulką Immortal, bo w metal hammerze napisali że to kultowa muza, ale nie słucham tekstów moich ulubionych zespołów, bo nie znam angielskiego, mam piątkę z religii, imponuję kolegom z gimnazjum swoją mrocznością, a wszystkich metali uczę o tolerancji bo jestem takim zajebiście wyzwolonym katolickim cwelem, a teraz idę posłuchać Mayhem co dobrze się nadaje jako podkład do odmawiania różańca"

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Tael, skomentowano dnia : 17 listopada AD 2002 @ 16:23.
Dobrze rozumiem co grają i śpiewają zespoły których słucham.Teksty tłumacze i rozumiem. Nie bulwersują mnie i nie mam nic przeciw nim.
   
   Duchownych w większości po prostu nienawidze (są wyjątki-ale bardzo nieliczne). Ksiendzucha jako takiego unikam jak tylko moge, bo nie potrafie przetrawić jego świątojebliwości i ogólnego nastawienia.
   Dyskusja schodzi na przekonania religijne, a o tych nie lubie gadać, bo twierdze ze to bez sensu. Nie jestem głęboko wierzący i z wieloma nakazami chrześcijaństwa nie zgadzam sie..nawet nie próbuje ich przestrzegać.
   
   Co do szpanerstwa, to w moim środowisku jest zupełnie na odwrót.
   Mieszkam w małym miasteczku i oprócz mnie jest chyba tylko 3 metali.
   To nikomu nie imponuje, a ludzie mnie nienawidzą. Po prostu tak jest.
   
    3maj sie i dalej wymyślaj dowcipy...moze cos an tym zarobisz.
   

Re: Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Tael, skomentowano dnia : 17 listopada AD 2002 @ 16:36.
aha i jeszcze jedno:
    Metal Hammer jest do bani (przynajmniej ostatnio).
    Dobre czasopisma są mało dostępne...polecam 7Gates
    www.7gates.eu.org.pl
   A od IMMORTAL się odpieprz

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
BlutDrachenfels, skomentowano dnia : 17 listopada AD 2002 @ 17:44.
a czy ja mówiłem, że to o tobie?
   taką postawę niektórzy tu mają, a ja tylko napisałem, że jest ona śmieszniejsza od mówienia o pure black.
   jak nie dotyczy to ciebie to o coś się tak obruszył, jakby cię co ubodło??????
   próbujesz mi zaimponować mrocznością popisując się nazwą 7 gates of hell?
   
   a Immortal po nagraniu ostatniej płyty powinno zmienic nazwę na IMMORAL bo to jest niemoralne żeby takie coś ludziom wciskać.

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
BlutDrachenfels, skomentowano dnia : 17 listopada AD 2002 @ 17:52.
i jak nie trawisz księdzowego nastawienia, to christian blacku bym ci też nie polecał, skoro lubisz się z tekstami zapoznawać...
   ale to twoja sprawa

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Tael, skomentowano dnia : 17 listopada AD 2002 @ 19:43.
takie teksty przeważnie odbieram jako atak personalny;
   jesli troche przesadziłem- sorry
   Nowy Immortal nie jest taki zły.
   Wcale nie popisuje sie "mrocznością" Jeśli mowa o magazynach- powiedziałem tylko co dobre.
    pozdrawiam
   

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
BlutDrachenfels, skomentowano dnia : 17 listopada AD 2002 @ 23:32.
jeżeli bierzesz takie rzeczy do siebie, to może coś w tym jest?
   mnie mało interesuje co w muzyce dobre. ja szukam tego co ZŁE!!!!!!!

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Tael, skomentowano dnia : 18 listopada AD 2002 @ 17:05.
Oj nie rozumiesz mnie.
   Niewazne.

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Bezimienny, skomentowano dnia : 28 listopada AD 2002 @ 12:19.
Tael ciesze sie ze sa jeszcze tacy metale jak Ty! Co do Twojego pierwszego wpisu to uwazam ze myslisz dobrze (tolerancyjnie) to jak Cie skomentowano bylo calkiem OK tylko troche zle to zrozumiales! Myslie ze gosc ktory Cie komentowal mysli podbnie do mnie. NARA. A IMMORTAL lubie:-)

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
BlutDrachenfels, skomentowano dnia : 28 listopada AD 2002 @ 16:46.
jeszcze się okaże na ile podobni jesteśmy

Houston, we've got problem!
Nosferatu, skomentowano dnia : 11 stycznia AD 2003 @ 21:38.
a masz moze przepis na dobra muzyke, z glebia, ktorej przeslanie jest jednoczesnie wartosciowe a chociazby nie antykatolickie? osobiscie slucham duzo muzy black i death metalowej [np. Dimmu Borgir i bardziej lub mniej jemu podobnych], znajduje w nich 'cos' zupelnie odrebnego od tej przyziemnej bieganiny za bezsensem, lecz rownoczesnie nie chce obrazac Boga. 'cos' takiego wystepuje tylko w takiej muzie. przesluchiwalem np. 2tm 2,3 i znalazlem tam tylko jakis spieprzony hardcore i teksty przepisane zywcem z Biblii. DO CHOLERY CZY NIE MOGLIBY SIE TROCHE WYSILIC?
   
   w sumie odbieglem od tematu - uwazam ze 'bolo' ma racje, iz nie mozna spajac dwoch kolidujacych ze soba elementow. sadze takze, ze jestesmy skazani na obecny stan rzeczy, ale z wszystkiego mozemy czerpac 'dobro', jednak wymaga to od nas doglebnej analizy i segregacji.
   
   pozdrawiam wszystkich dobrej woli i zycze powrotu do moralnego zdrowia wszystkich becwalow, wypisujacych teksty typu 'ave satan' itp.

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
BlutDrachenfels, skomentowano dnia : 12 stycznia AD 2003 @ 00:23.
kto to jest bolo? czy mnie nazywasz bolem? bo nie widzę tu żadnego bola. ave satan!
   wartościowa muza nie może mieć katolickiego przesłania. ave satan!
   a powrotu do zdrowia (psychicznego) można życzyć właśnie tobie! ave satan!!

Re: Atak
exorcis, skomentowano dnia : 13 stycznia AD 2003 @ 20:02.
Wiem, że to zwykły atak szatana ci mądrzy, którzy tu się wpisują obrażając zbawce tego świata są po prostu śmierdzącymi narzędziami(sorry za wcześniej) w jego ręku. Błogosławię ich tak pan mi nakazuje. Modlę się za chrześcijański metal. Z Bogiem.
   Syn Pastora.

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
HEWSON, skomentowano dnia : 17 stycznia AD 2003 @ 18:12.
<u>
   Tylko JEZUS JEST PANEMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM!

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
BlutDrachenfels, skomentowano dnia : 18 stycznia AD 2003 @ 14:02.
gościu, czy z tobą naprawdę jest coś nie tak?
   weź się zastanów nad swoimi wpisami.

Nie chce mi sie pisac do kogo...
Nosferatu, skomentowano dnia : 20 stycznia AD 2003 @ 19:51.
Ja mam się zastanawiać nad wpisami? Dzięki za dobrą radę, ale poradzę sobie bez nich.

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Jusi, skomentowano dnia : 13 marca AD 2003 @ 19:59.
Moim zdaniem o gustach się nie dyskutuje...^^'

Re: Re: Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Rzeźnia, skomentowano dnia : 14 marca AD 2003 @ 18:22.
gdzie jest dobra muza z tamtych lat? mam namysli pierwszy polski christian death metal - Fasolki ....
   
   AVE ROGATY!!!!

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
timmy, skomentowano dnia : 10 kwietnia AD 2003 @ 17:13.
znudziło mi dewastowanie cmentarzy i palenie kościołow. teraz będę dyskutował z krześcijanskim metalowcami.
   
    'Wiem, że to zwykły atak szatana ci mądrzy, którzy tu się wpisują obrażając zbawce tego świata są po prostu śmierdzącymi narzędziami(sorry za wcześniej) w jego ręku. Błogosławię ich tak pan mi nakazuje. Modlę się za chrześcijański metal. Z Bogiem.' - jeśli ja jestem czyimś narzędziem, to ty jesteś zwykłą niedojebaną gumową lalką w rękach bozi. czujesz smród, może to chrystus bąka puścił? poczytaj posty niektórych katoli to zobaczysz kipiącą nienawiść. dzisiaj znów nadziałem się na umysłowe kaleki w dresach, dostałem przepisową porcję miłości bliźniego, każdy krzyżyk pod adidasem nosi. wsadźcie sobie krzyżyk w dupę.
   
   'Bang your heads for Satan, yeah'
   
   

Re: Re: Sculpture - czadowa ewangelia
ONA, skomentowano dnia : 17 kwietnia AD 2003 @ 10:57.
WItam. Chciałm zadać wszystkim tutaj pytanie: czemu tak bardzo nienawidzicie chrześcijańskiej muzyki??? Słuchaliście kiedys takiej??? Bo jeżeli nie to o czym wy w ogóle rozmawiacie?? Dla mnie ten cały artukuł jest jedną wielką bzdurą, o czym on w ogóle mówi? O Bożej miłości czy o jakiejś głupiej muzyce, która NIBY opowida o Bożej dobroci i miłości...?? Jak se czytałam ten artukuł to dla mnie jest to reklama tego zespołu o którym pisza tam chyba najwięcej. Czemu nie koncentrująs ie na BOGU i na Jego dobroci, miłości do nas i Jego miłosierdziu???????????????????? Czemu nie reklamują prawdziwej muzyki chrześcijańskiej tylko jakąś chałę???? Czy dla kogoś z was jest TECHNO chrześcijańskie?? Dla mnie nie ma czegoś takiego, bo techno to tylko ŁUP ŁUP ŁUP...i nic więcej. Jezus was kocha i mnie tesh i ja o tym wiem.

Re: Re: Sculpture - czadowa ewangelia
coś innego, skomentowano dnia : 18 kwietnia AD 2003 @ 15:42.
Witam Was!
   Po przeczytaniu i obejrzeniu strony stwierdzam że ta muzyka nie ma nic wspólnego z życiem i duchem ewangelii Jezusa Chrystusa. Death metal ma swoje początki związane z kultem szatana, zastępowanie tekstów o treści diabelskiej literą ze Słowa Bożego nie zmienia tego faktu że muzyka death metal jest muzyką od diabła i wpływa bardzo ujemnie na stan duchowy człowieka który naprawdę chce żyć dla Jezusa Chrystusa.

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Cold Wind, skomentowano dnia : 21 kwietnia AD 2003 @ 22:38.
Zgadzam się z poprzednim komentarzem - niestety to prawda, nie ma czegoś takiego jak "chrześcijański black czy detah metal" :/ To tak samo jakby ktoś uważał się za satanistę ale chodził do Kościoła bo czuje taką potrzebę, albo-albo...Musimy sobie zdać sprawę z tego czego słuchamy. Nie chcę negować tutaj ani jednej ani drugiej strony ( choć nie słyszałem żadnego UN BLACK or UN DEATH bandu ). Ale prawda jest oczywista, dobry zespół to dobra muzyka i na odwrót. Przykładem może być nasza polska Armia lub Tymoteusz, reszta( o ile mozna nazwać to ciężkim graniem ) to poprostu ludzie, którzy grają owszem, lecz, nie okłamujmy się, robią to poniżej przeciętnej. Druga sprawa: prawdziwy SATANISTA nigdy nie będzie nazywał siebie METALEM ( przeczytajcie LAVEYA, potem komentujcie ). Ja osobiście jestem chcrzescijaninem, słucham takich kapel jak OPETH, IMMORTAL, VADER, CANNIBAL CORPSE...słucham bo uważam że są THE BEST, muzycy prezentują wysoki poziom. Aczkolwiek bardzo chętnie posłuchałbym jakiegoś UNBLACK-owego bandu. Jeśli macie jakieś wskazówki odnośnie tej muzyki proszę o kontakt ( mail ). Pozdrawiam wszystkich fanów ciężkigo grania!!! :)
   
   

Re: Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Marcin, skomentowano dnia : 24 kwietnia AD 2003 @ 17:56.
Co to ma kurwa znaczyć? Że niby kapela nie może umieszczać chrześcijańskiego przesłania w kawałkach? KOgoś tu mocno pojebało!!!
   Kto do chuja powiedział, że black metal jest zarezerwowany dla jakichś popierdolonych satanistów, czy kogoś tam jeszcze? Muzyka jest po to żeby każdy mógł wyrazić swoje poglądy i jesli twierdzicie, że Jezus i metal się wykluczają to jesteście na maksa rozkurwieni!!!!!!

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
BlutDrachenfels, skomentowano dnia : 24 kwietnia AD 2003 @ 19:56.
ludzie którzy umieją grać METAL wiedzą że musi on być grany dla Szatana. cenzury w tym kraju nie ma i każdy idiota w rodzaju cold winda może sobie słuchać immortala w drodze na majowe.
   ale nie myślcie sobie dupki że zajebiści jesteście bo chuja o METALU wiecie, a im więcej się wypowiadacie tym ja mam z waszej ignorancji większą beczkę, więc wpadajcie tu częściej!

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Marcin, skomentowano dnia : 29 kwietnia AD 2003 @ 15:30.
Jesteś POPIERDOLONY!!!!! Dlaczego metal ma być muzyką tylko dla szatana?
   Co ty właściwie wiesz o metalu, że tak się wymądrzasz? A potem będziesz pisał pierdoły o tolerancji dla metali, ale ja już wiem czemu tacy ludzie jak ty nie są tolerowani w NORMALNYM społeczeństwie. Dlatego, że sami gówno wiedzą o tolerancji i tolerancyjni nie są!!!!!!!!!!!!!!
   

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Cold Wind, skomentowano dnia : 01 maja AD 2003 @ 12:04.
Nie no, dygresje pana BlutDrachenfels'a są kompletnie bez sensu, słowo metal nie ma nic spólnego z szatanem, OCZYWIŚCIE ŻE MOŻNA GRAĆ CIĘŻKĄ MUZYKĘ "DLA CHRYSTUSA"!!! Ten kto temu przeczy ma bardzo zawężone pojęcie o muzyce...najprostszy przykład, mianowicie zespół IRON MAIDEN - pan Harris i spółka klika ładnych lat temu wytoczyli proces jednemu ze swych "krytyków" o rzekome teksty satanistyczne i negatywny przekaz. Oficjalnie powiedział ( Harris ): NASZA TWÓRCZOŚĆ NIE MA KOMPLETNIE NIC WSPÓLNEGO Z SATANIZMEM, NIC!!!. Wynika z tego że BlutDrachenfels uważa Iron Maiden za zespół...hmm, niemetalowy??? Bez komentarza :P. A jeśli chodzi o Ciebie, Marcin, nie masz racji, black metal jest muzyką, która zakłada kult szatana ( BLACK: czerń, mrok, adekwatny do ogólnie pojetego ZŁA, rdzenne zespoły metalowe np. Venom za główny temat brali właśnie kult " rogatego" od tego wzięła się nazwa gatunku ). Ale nie zmienia to faktu że można grać ciężką muzę pod pod adresem Jezusa,jak najbardziej!
   Tak...Iron Maiden to nie metal...ciekawe co na to Ozzy :P:P
   Pozdrawiam!!!
   

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Cold Wind, skomentowano dnia : 01 maja AD 2003 @ 12:27.
Aha, jescze jedno, wg. założenia BlutDrachenfels'a panowie Stev Vai, Yngwie Malmsteen ( skoro nie utożsamiają się z szatanem ) nie umieją grać na gitarze..hmm, można by polemizować...:D
   
   

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
BlutDrachenfels, skomentowano dnia : 01 maja AD 2003 @ 12:35.
w dupie mam tolerancję dla metali.
   pogadaj sobie z ludźmi którzy siedzą w tym od przynajmniej kilkunastu lat, którzy grają w zespołach. powiedzą ci, że w ekstremalnym graniu nie ma miejsca na tolerancję- są tylko bluzgi i fucki dla wrogów.
   bunt przeciw prawu boga oto prawdziwy duch metalu, który żyje w największych fanatykach tej sztuki, twierdzących że dadzą się "pociąć za to gówno".
   a ciule i miękkie tolerancyje pobozne leszcze- FUCK OFF AND DIE
   nie dla was death metal.
   

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
BlutDrachenfels, skomentowano dnia : 01 maja AD 2003 @ 12:41.
tak byłem nieprecyzyjny, ale jakby cold wind pisał że jest fanem iron maiden to bym go olał.
   zawęziłem pojęcie metal do ekstremy bo o ekstremie pisał cold wind i traktuje ta strona.
   pewnie że nawet nie wszystkie brutalne zespoły grają dla diabła ale dla wielu ludzi i dla mnie też szatański metal to esencja metalu a reszta to odstępstwa.
   jeśli metal zaczął się od black sabbath to sprawa jest jasna.
   oczywiście przesadziłem w swoim wpisie ale zrobiłem to celowo a ty cold wind nie czepiaj sie słówek bo nie pisałeś nic o ironach vaiach i innych gejach tylko o immortal itd.

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Cold Wind, skomentowano dnia : 01 maja AD 2003 @ 20:53.
No tak, black, death, prawda...lecz sami muzycy nie zawsze są przychylni do demonstrowania przemocy jaka występuje w ich tekstach, np. taki MYRKSKOG, przecież to jeden wielki blast, a muzycy są spoko ludźmi, spoko w tym znaczeniu że nie skrzywdzili by nikogo, są tolerancyjni wobec innych, podobnie jest z goścmi z Cannibal Corpse ( looknij do ostatniego numeru METAL HAMMERA ) W większości to gra aktorska jak mówią sami twórcy; niektórzy chcą po prostu stworzyć wokół siebie chorą otoczkę ( MAYHEM )ale nikt nie jest rzeźnikiem :P Hehe, dobra, mogę się z Tobą zgodzić w 100% jeśli chodzi o DEICIDE albo MARDUK, tu nie ma przebaczenia, fakt . Wiesz, BlutDrachenfels, ja osobiście gram DEATH, mam wielu kumpli grających death, mamy różne poglądy ale nikt nikogo nie krytykuje a tym bardziej nie bluzga, metalowcy to taka swoistego rodzaju rodzina, więc jeśli słuchamy podobnych rzeczy to nie ma sensu się kłócić...
   
   AVE!!!

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
BlutDrachenfels, skomentowano dnia : 02 maja AD 2003 @ 11:22.
z całym szacunkiem, nie jestem twoją rodziną, nie czytam i czytać nie będę metal hammera ale życzę ci powodzenia w twojej drodze artystycznej death metalowcu z metal hammera- HA HA HA HA HA HA HA HA!!!!!!!!
   
   dla mnie większą wyrocznią jest tu tom z throneum i jego właśnie cytowałem wcześniej "metal musi być grany dla szatana, metal to bunt"
   
   a muzycy mayhem byli gotowi umrzeć za black metal jakby to śmieszne nie było ale taka jest prawda więc nie pierdol tu o teatrze czy wytwarzaniu wokół siebie chorej atmosfery bo to były czasy gdy leszcze nie byli dopuszczani do głosu a muzycy nie żartowali sobie...

Re: Re: Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Cold Wind, skomentowano dnia : 02 maja AD 2003 @ 14:09.
Ehh, jak to filmy fantastyczne szkodzą dzisiejszej młodzieży...bez komentarza :D

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Cold Wind, skomentowano dnia : 02 maja AD 2003 @ 17:29.
Wiesz co, mam kilku znajomych, którzy tak jak Ty "bawią" się w satanizm...hmm, nie oni się tym interesują, po prostu reprezentują jako taką wiedzę; lecz im, pomimo iż wiedzą naprwadę dużo i siedzą w temacie, nie zaszkodziło to, można z nimi naprawdę spoko porozmawiać, ostatecznie dojść do jakiegoś konsensusu, w Twoim przypadku jest to niemożliwe, nie wiem po co wogóle dyskutować na jakiś temat skoro nie uznajesz nic poza zespołami satanistycznymi, dlaczego odwiedziłeś tą stronę, prawdziwy satanista by się brzydził , jeśli interesują Cie tylko bluzgi, to daj spokój i oszczędź sobie klawiatury, stronę odwiedzają ludzie którzy ZNACZNIE szerzej rozpatrują sprawy muzyki, trudno rozmawiać z kimś o muzyce, gdy nie ma się pojęcia o takowym zagadnieniu, weź choćby wiosło do ręki i spróbuj coś zagrać, potem krytykuj.
   Tego, że słowa "metal musi być grany dla szatana, metal to bunt" są dla Ciebie WYROCZNIĄ już nie skomentuje bo to śmieszne... ( prawdziwy satanista nie słucha nikogo, jest panem samego siebie ).Takiego stwierdzenia by się nawet chyba sam Necrobutcher powstydził ( a' propos, on wcale nie uważa swojej muzyki za black metal :) ). Suma sumarum, jeśli masz naprawdę coś ciekawego i w miarę przyzwoitego do powiedzenia to nie nma sprawy, możemy polemizować, lecz jesli chcesz nadal pokazywać tak WYSOKI POZIOM ( przekleństwa, bluzgi, wieczna krytyka wszystkiego, wszystkich) to nie będę, wogóle dyskutował, poczekam na osoby które coś swoją wiedzą reprezentują...Dzięki za Twój czas.
   
   Pozdrawiam!
   
   P.S. A może grasz na gitarze???
   

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
BlutDrachenfels, skomentowano dnia : 03 maja AD 2003 @ 15:32.
nie wiem do kogo adresowany jest powyższy post więc skomentuję ostrożnie.
   tę stronę pokazała mi wyszukiwarka gdy szukałem informacji o zespołach satanistycznych.
   a necrobutcher....? to jest ten gosciu co śpiewa w KORN, tak?
   nie jestem zorientowany co się dzieje w metalowym zespole KORN bo jak mówiłem nie czytuję metalowego czasopisma metal hammer.

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Cold Wind, skomentowano dnia : 03 maja AD 2003 @ 16:20.
SPROSTOWANIE: I- "powyższy post" jest adresowany do osoby o nicku BlutDrachenfels. II- Necrobutcher jest basistą MAYHEM. Nie tylko Metall Hammer o tym pisze, znajdziesz to również w Thrash'em All Mystic Art oraz w każdym inny6m szanującym się czasopiśmie death/metalowym ( jeśli takowe czytasz )
   

Re: Re: Sculpture - czadowa ewangelia
wielka_pała_w_brudną_dupe, skomentowano dnia : 03 maja AD 2003 @ 18:45.
1) timmy ty cwelony złamasie, za twe słowa to ci dresiarze powinni cie zajebac kurwo, to byś może umarł za swoje chore poglądy lachociągu w skórzanym kamaszu
   
   2) sataniści są popierdoleni i wielki huj im w brudne dupy, tak głęboko że dojdzie do mózgu i poprzestawia co się im zjebało..... a jak nie chcecie się nawrócić polubownie, to znów zapłoną stosy i ogniem wypędzimy waszą chorobę mózgu!
   
   

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
BlutDrachenfels, skomentowano dnia : 04 maja AD 2003 @ 11:43.
no dobra, przeż to jest jasne że wiem kto to necrobutcher.
   chciałem tylko sprawdzić czy jako chrześcijanin rozumiesz takie pojęcia jak miłość bliźniego, nadstawianie drugiego pośladka itp. czy też może jednak pycha cię zaślepiła i zjebiesz mnie jak psa nie bacząc na oczywistą absurdalność takiej deklaracji z mojej strony.
   ale jednak pycha cię nie zaślepiła.
   tylko dlaczego twierdzisz że ja bawię się w satanizm lub że jestem satanistą?
   bo po prawdzie to nie jestem nim.

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
LrHv, skomentowano dnia : 05 maja AD 2003 @ 22:26.
Do Metali.
   Opanujcie się. Nieważne, czy kierowani głupotą, czy furią, nie piszcie tych wszystkich bredni tutaj. Bo ukazujecie satanizm i BM, jako coś niezmiernie płytkiego, jako młodzieżowy trend. A nic nie pomoże lepiej ich propagandzie, jak pokazywanie przykładów na idiotyzm BM. Są inne drogi. Poczytajcie, pomyślcie, ale nie przekonujcie potencjalnych white "metalowców", że satanizm to amerykańska papka, a BM opiera się tylko na prostych emocjach, jak nienawiść. Tu chodzi o to, by dostarczyć, jak największej liczbie osób, PRAWDĘ. Przecież nam tylko o to chodzi - o prawdę. Pomyślmy nad lepszymi sposobami przekonywania ludzi do MYŚLENIA. Jeśli komuś zależy...

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
BlutDrachenfels, skomentowano dnia : 06 maja AD 2003 @ 12:16.
przecież dążenie do prawdy jest cnotą typowo chrześcijańską...? o co ci chodzi kolego?
   
   a BM dziś jest niestety tylko płytkim, prymitywnym młodzieżowym trendem (dowodem na to jest chociażby powstanie w jego obrębie czegoś takiego jak chBM). i tej PRAWDY nie ukryjesz już przed nikim choćbyś nie wiem co zrobił.

Re: Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Cold Wind, skomentowano dnia : 06 maja AD 2003 @ 18:49.
BlutDrachenfels, odniosłem takie wrażenie czytając komentarze...?

Re: Re: Sculpture - czadowa ewangelia
destroyer, skomentowano dnia : 08 maja AD 2003 @ 09:59.
Jak czytam texty utworów to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Skoro już zdecydowaliście śpiewać takie a nie inne teksty to zmieńcie styl muzyki. Mówię ogólnie o zespołach chrześcijańskich grających black, death, itd. Proponuje dołączyć do śpiewających dzieci z Arki Noego. :-)

Re: Re: Sculpture - czadowa ewangelia
leo, skomentowano dnia : 20 maja AD 2003 @ 13:58.
Sam jesteś zasrańcem, metal z chrześcijańskim przesłaniem jest też buntem przeciwko postępowaniu takich degeneratów jak Ty!!!
   A wogóle co kupiliście sobie metal czy co ???

Re: Re: Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Ave pseudo katolicy, skomentowano dnia : 14 czerwca AD 2003 @ 23:09.
Pozdrowienia dla wszystkich zapalonych katolików ciekawe co na to ksieza ze w taki ładny sposób wyrazacie swoje poglady i ze w takim jezykiem bronicie Chrystusa
   

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Estel, skomentowano dnia : 18 czerwca AD 2003 @ 11:32.
Dzięki Bogu żyję jeszcze na tym świecie. I dziękuję Mu za to, że mnie tu zatrzymał i nie pozwolił popaść w obłęd. A metalu słuchałem całe życie i nadal słucham. I jeżeli mam być szczery, to bardziej mi odpowiadają utwory z przesłąniem chrześcijańskim. O miłości wcale nie trzeba pięknie i słodko śpiewać. Miłość można wykrzyczeć w sercu świata, który tej Miłości nie zna. Niechaj Miłość Odwieczna poprowadzi was wszystkich, obojętnie czy w Nią wierzycie czy nie.
   Niech Bóg w Trójcy Jedyny błogosławi Wam.

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
asia, skomentowano dnia : 28 czerwca AD 2003 @ 17:51.
fajnie że jest taka mua-to alternatywa dla metalu
   

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
asia, skomentowano dnia : 28 czerwca AD 2003 @ 17:54.
Jezus żyje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
karola, skomentowano dnia : 29 czerwca AD 2003 @ 22:49.
oj zgadzam sie, zgadzam!:)
   cukierkowa roozowosc moze milosci zaszkodzic,metal jest mocny i szczery dlatego nadaje sie do spiewania o rzeczach ważnych i dramatycznych jednoczesnie.
   Ma sile przekazu jak zadna inna muza,moze dlatego trzeba uwazac co ze sobą niesie,bo jesli nie w oblęd to w depreche wpasc bardzo latwo....
   kiedys myslalam ze bede musiala wybrac pomiedzy Bogiem a muzyka i ze to bedzie bolesne niestety, tymczsem przekonuje sie ze wybieranie nie jest konieczne bo jest ciezka muza grana dla Pana.
   pozdrawiam i zycze pokuju od Pana naszego!!!!

Re: Re: Sculpture - czadowa ewangelia
KRZYSZTOF, skomentowano dnia : 04 lipca AD 2003 @ 16:52.
CHRISTIAN METAL TO MUZYKA NA JAKĄ CZEKAŁEM CAŁE ŻYCIE.

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Waldek, skomentowano dnia : 08 lipca AD 2003 @ 09:58.
Extra muzyka ale Creation of death jest lepsze, pozdro dla wszystkich chrześcijan .
   
   
   
   FUCK SATAN

Re: Re: Sculpture - czadowa ewangelia
diabolic, skomentowano dnia : 28 lipca AD 2003 @ 09:39.
"The Beathles" ???????????????
   hahahahahahahahaha!!!!!!!!!!!!!!!
   
   juz wam sie od tej Boghzi w glowach przewraca...

Re: Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Lucyfer, skomentowano dnia : 28 lipca AD 2003 @ 20:54.
Ja pierdolę...jakiś czas temu dowiedziałem się,że istnieje coś takiego jak chrześci...( tfu kurwa, zaraz się porzygam ) black metal. Ale dopiero teraz wyszedłem z szoku na tyle, że mogę coś napisać. Wy hcrzescijańskie kurwy, nie no...gdzie się jeszcze wpierdolicie, co wy chcecie? Najlepiej załóżcie Chrześcijański kościół Szatana, i małpujcie La Veya, ktoś się pewnie i na to nabierze. Metal z samego założenia był antychrześcijańki i przez kościół potempiany, a teraz co? Nowa metoda dotarcia do ludzi i wyciskania z nich kasy, wy pierdoleni złodzieje. Żaden słuchaxcz metalu nawet na was nie splunie, kurwy, dziękujemy za oczyszczenie piekielnych czarnych zastępów z gówna, bo tym są wszyscy którzy się od metalu odwrócili i "nawrócili" na to wasze zakłamane kurewstwo. Ja pierdole...moglibyście mieć chociaż tyle nie wiem...honoru? przeyzwoitości?, żeby chociaż jakoś po waszemu nazwać ten syf, a nie oszukiwać ludzi i prowdzić w przepaść..."Prawda to metal i piekło" jak napisał kiedyś Roman Kostrzewski z zespołu Kat, PIEKŁO!!! NIE NIEBO KURWY TYLKO PIEKŁO!!! I niech to dotrze do waszych pustych łbów.

Re: Re: co co qrwa za motyw.......?
vomiter, skomentowano dnia : 09 sierpnia AD 2003 @ 19:11.
:))))))))))))))) zajebista stronka! dodajcie kilka kawałów o arcybiskupie poznanskim, alkoholiku śliwinskim, pedofilu pawłowiczu i bedzie po prostu cacy! a pozatym liźcie sobie dupy, żryjcie gówno i ODPIERDOLCIE SIE OD DEATH METALU!!!!!! qrwa to jakas nieprawda, death=chrzescijaństwo? QRWA NIGDY!!!!!!!!!!!!! podniecacie sie jakimis hujowymi kalpelami z krzyzem! metal zawsze bedzie zły! a wy tego nie zmienicie, a zły nie znaczy satanistyczny! cos sie wam pojebało w zakonnych łbach! a sram na wasze groby!!! 666 death to all! polecam wy jebance watykanskie: www.vomigod.prv.pl
   my tez gramy katolicki goregrind! :) huj wam w wasze rozjebne anusy!
   MAKE GORE NOT LOVE! pavulon dla papieża! juz!

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Chieve, skomentowano dnia : 11 września AD 2003 @ 19:13.
Koledzy sataniści. Sądząc z ilości pomyj jakie tu wylewacie to jestem niemalże przekonany, że macie jakieś kompleksy. Nie wiem na jakim punkcie, ale macie. Poza tym niewielki odsetek waszych idoli to satanistyczni ideowcy, reszta to dobrzy muzycy i jeszcze lepsze aktorzyny, którzy nalepiają na swoim produkcie etykietkę z napisem Black ,satan czy tam inne 666 i trzepią z tego kasiorę (waszą żeby było jasne). Ale jest problem- szatan nie yest altruistą i kiedyś przyśle za używanie swojego wizerunku rachunek. A wtedy już będzie tylko płacz i zgrzytanie zębów.Przykro mi. God bless.

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
NoVaXoN, skomentowano dnia : 22 września AD 2003 @ 13:09.
Pamiętajcie wszyscy!!!!   
   <h1>METAL TO JEDNO WIELKIE GÓWNO!!! BYŁO JEST I BĘDZIE!!!</h1>
   

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
[DCLXVI.]Marcus, skomentowano dnia : 23 września AD 2003 @ 21:21.
nadejdzie czas ze wasze nedzne zydo-chrzescijanskie truchlo zostanie rozwleczone w strzepach przez psy. wasze sprosne umysly beda sie smazyc w bezkresnych oceanach plonacej smoly. na razie nadal wylapujcie syf z ludzi sluchajacych dobrej muzyki. nie sa potrzebni wsrod nas zadni pedalscy cioto-katole. a na razie krzyz wam w dupe i sram wam do mord.

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Volkh, skomentowano dnia : 27 września AD 2003 @ 13:14.
Racja bracie, ja jednak ograniczyłbym ilość bezsensownych bluzgów. Czasami jedno celne zdanie daje lepsze efekty niż stos przekleństw. Nie wystawiaj sobie niepotrzebnie etykietki debila i prymitywa bo dostarczasz im w ten sposób argumentów.
   SUPPORT WAR AGAINST JUDEOCHRISTIANITY !

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Kala, skomentowano dnia : 04 października AD 2003 @ 22:19.
az mie moge sie powstrzymac, ciekawa jestem czy kolega lucyfer byl az w takim szoku, ze zapomnial, ze lucyfer to znaczy jutrzenka i to imię nadal diablu sam Bog? chrzscijanstwo wkradlo sie nawet do jego xsywki chi, chi

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
asia, skomentowano dnia : 13 października AD 2003 @ 21:04.
Jezus Jezus i tylko Jezus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: Re: Sculpture - czadowa ewangelia
prawdziwy Polak, skomentowano dnia : 18 października AD 2003 @ 11:58.
a wy smierdziuchy i brudasy jestescie slepi - piszecie ze chrzescijanie nie moga sluchac black metalu - a ilu brudasow chodzi do kosciola pojeby? i nie wrzucajcie na nasza wiare - bo to jest swietokractwo! idzcie na cmentarz koty zabijac jesc i skladac w ofierze bo chyba macie za duzo czasu i napinacie sie na internecie! won
   a tak BTW sami piszecie o tolerancji, ze was spoleczenstwo nie akceptuje - a sami stwarzacie wizerunek metala satanisty. zastanowcie sie cwele co robicie.

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Tomasz, skomentowano dnia : 18 października AD 2003 @ 19:38.
Chrystus Pan zesłał na nas kolejną cudowną ideę. Dzięki tej muzyce nareszcie możemy wskrzesić w sobie dość nienawiści by zmiażdżyć wszystkich degeneratów, obcokrajowców, żydów, gejów i alkoholików. Nadejdą dni chwały. Nieśmy śmierć psom niewiernym!

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Spider, skomentowano dnia : 23 października AD 2003 @ 18:24.
To nie jest black metal, tego nie da sie stworzyc tak od zaraz i jeszcez w dodatku zeby to mialo chrzescijanskie przeslanie. Black metal w wolnym tlumaczeniu oznacza czarny metal. Czern jest symbolem wielu rzeczy, z tego kontekstu czysto wynika ze chodzi tu o mroczna strone tej symboliki, zlo, zniszczenie, nienawisc. Jak mozna to laczyc z chrzescijanstwem, ktore tak otwarcie mowi o dobru, o pokoju, o walce ze zlem. Wielokrotnie spotkalem sie z opiniami na temat metalu ze strony chrzescijan, ksiezy itp. Te opinie nie byly pozytywne. Zgeneralizowali metal do kultu szatana albo innych zlych mocy. Nie zaleznie jakie ma przeslanie, co zawieraja teksty, tacy ludzie slyszac cos co przypomina "jazgot" (czyt. metal) odrzucaja to. Wiec jest to kolejny paradoks. (...) czytalem komentarz poprzedni, ze black musi byc "pure"... dla zwyklego odbiorcy tej muzyki, nie ma to znaczenia. Muzycy MayheM zyli swoja muzyka, swoim zespolem wiec dla nich to mialo "zyciowe" znaczenie. To ze Dead sie zabil ze Euronymous zgina nie oznacza ze takich ludzi nie ma.. --> Jestem muzykiem. Zyje muzyka. Zyje innymi wielkimi kapelami (np. MayheM) ale przedewszystkim zyje tym co robie, oddaje calego siebie mojemu przeznaczeniu jakim jest muzyka. Nie powiem tutaj na forum czy jestem katolikiem, protestantem, ateista czy satanista, jest to moja sprawa, nie okazuje tego w muzyce. Jestem na tyle tolerancyjny ze nie bede tu "najezdzal" na innych ludzi czy religie, ale oczekuje od innych tego samego. Pozdrawiam, SPIDER, CALM DEATH, INHALE... zapraszam na dyskusje na gg 2445876

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
BladY, skomentowano dnia : 28 listopada AD 2003 @ 18:23.
Nie wiem co wy w takiej muzyce widzicie
   Dla mnie i tak Panem zostanie Szatan
   Wszystkich zapraszam do wymiany poglądów przez maila
   Antychryst nadejdzie
   Ave

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
kala, skomentowano dnia : 05 grudnia AD 2003 @ 23:28.
.. a po antychryscie nadejdzie Jezus i wszystkie duch podziemne oddadza mu poklon!

Re: Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Volkh, skomentowano dnia : 07 grudnia AD 2003 @ 13:05.
Żyd Jeshua zdechł na krzyżu i nie wróci. Została jednak jego chora idea, religia słabych która niczym gad zatruwa społeczeństwo. Mam nadzieję że wkrótce kościoły ponownie zapłoną jak kilka lat temu.
   SUPPORT WAR AGAINST JUDEOCHRISTIANITY

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
kala, skomentowano dnia : 10 grudnia AD 2003 @ 00:07.
"która niczym gad zatruwa społeczeństwo."- co takiego jest w chrzescijanstwie co zatruwa spoleczenstwo? piszesz jakies frazesiki bardzo obrazowe, ale nie widze rzeczywistosci ktora by sie za tym kryla.
   ch. popiera i broni rodziny- czy to degradacja?
   w ewangelii Jezus nigdy nie wzywa do niszczenia,klamstwa, kradziezy, zabijania. slyszales o kazaniu na gorze? o 8 blogoslawienstwach?
   przypuszczam ze inaczej pojmujesz pojecia dobra i zla niz ja albo wogle ich nie uznajesz, ale to ze ewangelia jest zrodlem zatrucia spol. to troche przesada!
   gdyby ludzie sluchali Boga i oddawali mu swoje zycie wiele nieszczesc i problemow wspolczesnego swiata takich jak np. glod rozwiazala by sie sama.pozdrawiam:)
   

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
666, skomentowano dnia : 11 lipca AD 2004 @ 10:52.
jestescie po prostu moimi idolami
   napoczatku jak weszlem na wasza strone myslalem ze to jakies zarty hehehe....black metal o chrzescijanskim przeslaniu? co za brednie.........szkoda slow!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!666
   

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Mama, skomentowano dnia : 20 lipca AD 2004 @ 19:21.
No dobra dzieci, wyłączcie komputery, umyć zęby i spać bo jutro musicie rano wstać do Kościoła. Śmiać mi się chce z was, wy wszyscy pseudosataniści i metale mają po 12 lat i jak mama i tata nie patrzą to wypisują takie bzdury na forum. Niech każdy robi to co uważa za stosowne i nie bluzga zachowania innych bo takim sposobem reprezentuje swój niski poziom. POZDRO

Re: Re: Sculpture - czadowa ewangelia
owieczka, skomentowano dnia : 20 lipca AD 2004 @ 19:22.
nie będę się tu rozpisywać - JEZUS JEST NASZĄ SIŁĄ! NADZIEJĄ NA LEPSZY DZIEŃ! Z NIM NIE BĘDZIE CI NIGDY ŹLE, BO ON NIE OPUŚCI CIĘ!!!!dzięki Ci, Boże za to, że Jesteś!i za tych ludzi, którzy grają dla Ciebie i nas, abyśmy trwali przy Tobie!Pan was kocha! mimo wszystko!

Re: Re: Sculpture - czadowa ewangelia
HYRUSIK, skomentowano dnia : 29 lipca AD 2004 @ 00:13.
Muzyka metalowa nie powinna wiazac sie jako tako z jakakolwiek wiara, ale black metal to gatunek zarezerwowany i grany z poczatku tylko przez satanistow lub poganow. I tu nie ma dyskusji. To sa poprostu fakty. Co do chrzescijanskiego metalu: to tak jakby w muzyce gospell gadac ze szatan i bozkowie np. nordyccy sa wspaniali. To poprostu nie pasuje. I nie zrozumcie mnie zle. Kazdy moze sie podszywac na sile do kazdego gatunku. Ale,panowie chrzescijanie, pamietajcie ze w ten sposob psujecie na scene. Po prostu czar tej muzyki pryska. Takie jest moje zdanie i nikt w zaden sposob go nie zmieni. Dziwi mnie tylko glupota ludzi, ktorzy mowia, ze nie widza roznicy w zespolach "black metalowych" i "unblack metalowych". No przepraszam, ale ja zawsze czytam liryki (a nie tylko teksty, to cos wiecej i zawiera przeslanie )pisane przez zespoly metalowe i jezeli mozna tak powiedziec to utozsamiam sie z nimi. Mowie o tych najlepszych zespolach blackowych, a nie o smieciach ktore i w tej muzyce sie zdarzaja. I jeszcze jedno, nie zaliczam sie do grupy osob nieprzyjaznie nastawionych do chrzescijan, ja toleruje wszystko i wszystkich, poki nie probuje mi czegos zniszczyc, ukrasc. Uwazam tylko, ze tworzac "unblack" psujecie czesc mego ciala. Wiem, ze moge nie sluchac i nie slucham tej muzyki. Ale mam swiadomosc, ze ktos psuje czesc mnie. A na koniec maly cytat: "Kiedy niebo bedzie pelne, smierc zamieszka na Ziemii".

Re: Re: Sculpture - czadowa ewangelia
fan THRASHU, skomentowano dnia : 17 października AD 2004 @ 19:59.
Believer i Sacrament (US) to bardzo dobry techniczny thrash. obydwa nie istnieja do 10 lat, co niestety sprzyja budowaniu teorii wyssanych z palaca, ze chrzescijanski metal to jakies \"karly\" czy cos w ten desen. swidczy to rowniez niewatpliwie o krotkim stazu w sluchaniu metalu, wrecz okresla przynaleznosc delikwenta do grupy chodzacej na codzien w smierdzacych pleckach i brudnych glanach. moze zrecenzujecie jakies ich plyty. tym samym przestaniecie narazac sie na smiesznosc, publikujac informacje o w gruncie rzeczy smiesznych zespolach typu Creation Of Death. sadze, ze Believer, Sacrament (US), Defcon potrafila skutecznie zamknac mordy nawet tym najbardziej zatwardzialym mlodym kretynom, poniewaz oprocz posiadania widomych tekstow graly swietna, rozbudowana technicznie i aranzacyjnie muzyke, na poziomie Atheist.
   
   

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Hekte Zaren, skomentowano dnia : 27 października AD 2004 @ 04:09.
Co to wogóle za beznadziejny pomysł -christian black?!Nie ma czegoś takiego!Tak,jak stwierdzenie "nie demonizujmy satanizmu"!Takie kapele nie mają racji bytu i będziemy je zwalczać!Po cholerę pchacie się tam, gdzie wasz bóg już dawno nie zagląda,bo udusiłby się siarką?Black metal ma nieść przekaz nasączony piekłem,black metal musi być zły,inaczej nie jest black metalem-po co to ugrzeczniać?Na świecie jest jedno dobro i jedno zło-muzyka działa na podświadomość bardziej niż wam się wydaje,co oznacza,że wbrew własnej woli i tak przekazujecie ludziom negatywne wibracje,tworzycie w nich pokłady siły,która i tak kiedyś zaowocuje destrukcyjnie...o co więc mi chodzi,skoro i tak gracie w służbie zła?Chodzi mi o to,ŻE NIE CHCEMY NA SCENIE BLACK METALU TAKICH NIEUDANYCH TWORÓW,KTÓRE NAWET NIE ZNAJĄ SIĘ NA STRONIE TECHNICZNEJ MUZYKI I GDYBY KONKURENCJA BYŁA WIĘKSZA-ZGINĘLIBY WE WŁASNYM PROCHU...NIE CHCEMY CHRZEŚCIJAŃSKIEGO GÓWNA I KAŻDA KOSA W WASZE PLECY BĘDZIE ZWIEŃCZONA MOIM UŚMIECHEM.AVE BLADE METAL.IDŻCIE SIĘ LECZYĆ.

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
el PRL, skomentowano dnia : 21 listopada AD 2004 @ 16:56.
Łał tendencja chrystjanizacji się rozszerza! ptrz Pasja - najsławniejszy film UNGORE!!!:P

O co chodzi?
Tomasz, skomentowano dnia : 26 listopada AD 2004 @ 15:07.
Dlaczego do wszystkiego musicie ładować ideologię. Nie rozumiem tego. Dla mnie nie ma problemu żeby w poniedziałek bawić się na koncercie KATa, a w sobotę na 2tm2,3. Po prostu. Jestem wierzący, a muzyka jakiej słucham nie ma z tym nic wspólnego.
   "Carry your cross and I'll carry mine" śpiewał Johann dlund z Tiamat.
   Anty pozdrowienia dla fanatyków po obu stronach. Dla reszty bawcie się dobrą muzyką, bo jest tego warta.

Re: Się porobiło...
Xynod, skomentowano dnia : 28 grudnia AD 2004 @ 10:36.
Witam!

   
   Z tego co widzę, to większość wpisów sprowadza się do bluzgania chrześcijaństwa. Czyżby większość odwiedzających tę stronę to sataniści? Jeśli tak, to mogliby się tego wstydzić... myślę że wasz tatuś belzebubek by się wkurzył (delikatnie to ujmując), że wchodzicie na chrześcijański strony. Ale jeśli już koniecznie chcecie, to polecam też inne -> www.opoka.org.pl, www.mateusz.pl, i www.wiara.pl, tam też sobie możecie poczytać, ale gwarantuję że tatusiek nie będzie zadowolony...
   
   Jeśli z kolei jesteście szatanistami, czyli gostkami wypisującymi na murach odwrócone pentagramy i 666, chodzącymi nocą po cmentarzach psycholami i krzyczącymi na prawo i lewo \"ave satan\", to lepiej sobie darujcie, bo prawdziwy satanista zjadłby was na śniadanko...
   
   A i taka lekcja poglądowa: z tego co mi wiadomo, to szatan nie lubi łaciny a zawołanie ave satan, to chyba go musi o ciarki przyprawiać - tak, tak ave to po łacinie, czyli w języku Kościoła :)
   
   Dla ateistów dobra rada - to raczej nie jest dla was dobra miejsce na dyskusję - możecie trafić zarówno na satanistów, szatanistów, niby-katolików albo po prostu zwykłych debili - nie warto się męczyć.
   
   No i dla chrześcijan - jeśli wypisujecie tu bluzgi na satanistów, szatanistów czy ateistów, to zniżacie się do ich poziomu... niestety :(
   
   Pozdrowienia dla tworzących tą stronkę - odwalacie kawał dobrej roboty! Ale przydałoby się tu forum dyskusyjne...
   
   Od razu zastrzegam, że na bluzgi nie będę odpowiadał, tylko na sensowne argumenty. Więc lepiej nie niszczcie sobie klawiatury... :]

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Ja, skomentowano dnia : 03 kwietnia AD 2005 @ 16:09.
Ahhhhaaaaaaa :D

...
Teon, skomentowano dnia : 14 maja AD 2005 @ 10:43.
Ludzie.... po co ta cala wojna? Nie rozumiem waszych problemow, od kiedy to mamy wylacznosc na metal? Teksty utworow to sprawa prywatna tworcow, jesli tylko warstwa techniczno/klimatyczna wciaz klasyfikuje to jako metal to po coz z tym walczyc? Takie samo maja innowiercy do metalu jak i chrzescijanie...
   
   Smutne jest tylko to ze Kosciol ODRZUCA takie formy muzyczne, nawet gdy sa one pro chrzescijanskie.. nie pamietam juz dokladnie nazwiska, jednak swego czasu zadano takie pytanie dosyc wysoko postawionemu duchownemu.. powiedzial ze metal, niezaleznie czy o chrzescijanskich tekstach czy nie, nie moze byc dzialalnoscia chrzescijanska, poniewaz dziala na podswiadomosc i budzi pierwotne instynkty,a te sa znamieniem szatana... no coz... nigdy nie przepadalem za INSTYTUCJA Kosciola...
   
   Jak dla mnie - brawo za odwage, jesli tylko sprawi to ze wiecej ludzi miast sluchac "umcyk umyck" (czy innych rownie "glebokich" tekstowo i muzycznie styli) zobaczy co to naprawde znaczy "muzyka", to dla mnie nie gra roli czy sluchajac muzyki beda oni slawic Boga czy tez swoje instynkty, czy jakakolwiek inna wartosc moralno/filozoficzna.
   
   Ja osobiscie chrzescijaninem nie jestem, ale tych ktorzy wierza szanuje. Jak juz zreszta napisano 2 komentarze wyzej... szkoda ze tu sie wypowiadaja 'pseudo satanisci' (czy jak to ujales "szatanisci")... bowiem wyzwiska swiadcza tylko o tym kto je wypowiada, nie niosa za soba zadnej sily czy argumentacji, pokazuja jedynie jak slabi i glupi sa ludzie, ktorzy miast kulturalnej dyskusji wola wirtualna walke...

Re: Re: Re: Sculpture - czadowa ewangelia
NSBM, skomentowano dnia : 07 grudnia AD 2005 @ 10:47.
chuj wam w dupe chrzescijanie! sunwheel 88!

Re: Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Ogień, skomentowano dnia : 11 marca AD 2007 @ 08:53.
Wszyscy jesteści pojebani wiecie?
   Obie strony sa jebniete tępe i o dupe potłuc.
   Ja sam jestem wierzący jednak jak słysze texty takich \"katoliczków\" to mi sie rzygać chce..
   wiecie rzygać...wy jesteście tepi ubezwłasnowolnieni przez chuj wie co i dotego nietolerancyjni...niczym radio maryja poprostu.
   Wasze texty sa tak zalosne ze nie mam ich zamiaru komentowac ale szczerze mówiac nie nawidze was,pieprzonych \"katolików\" i \"ludzi wierzących\"
   tak samo jak tych czarnych cip blackowych
   Dlaczego zapytacie?
   Bo tak naprawde jestescie tacy sami...tak samo tepi zamknieci i pojebani.wezcie sie zastanówcie co wy robicie wogole na tym swiecie po co tu jestescie a nie pierdolcie takie farmazony ze opadaja rece i uszy wiedna...
   
   PS do obu stron:Piekło bedzie wami usłane pajace...

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
sollsog, skomentowano dnia : 05 czerwca AD 2007 @ 22:32.
Smutne jest tylko to ze Kosciol ODRZUCA takie formy muzyczne<-------- co za błazenada Ogien <-------buahaha co za lewak i filozof
   

Re: Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Count Churchburner , skomentowano dnia : 19 lipca AD 2007 @ 22:55.
Palić kurwa kościoły ! Spill the dirty blood of Jesus Christ !

Re: Re: Sculpture - czadowa ewangelia
DestructhorFFF, skomentowano dnia : 01 sierpnia AD 2007 @ 22:13.
Hehehe, fajna stronka. Przypadkiem na nią trafiłem i sobie troszkę poczytałem tego i owego. Uważam, że ekstremalne odmiany metalu są związane niejako z pewnymi treściami, które powinny być przekazywane, bo są zakorzenione w tej muzyce, tak jak growling pana wokalisty i blasty bębniarza. Zastanawiam się skąd chrześcijańscy \"black metalowcy\" wzięli swoje inspiracje do grania? Z Belphegor, na którego płytach słuchamy \"Vomit Upon The Cross\", czy \"Fuck The Blood Of Christ\"? Z Angel Corpse? Darkthrone? A może Deicide? Czy słuchanie takiej muzyki (bo skądś inspiracje brać musicie) nie godzi w waszą chrześcijańską moralność? Dla mnie death metal i black metal jest muzyką, która narodziła się z buntu skierowanego w stronę chrześcijaństwa, a kapele grające tą odmianę muzycznej sztuki traktują bardzo często ideologię, jako nieodłączny element samej muzyki, idzie ona z nią w parze. Wyobrażacie sobie \"De Mysteriis Dom Sathanas\" Mayhem, gdzie wokalista wyśpiewuje psalmy? W jakim celu stosujecie mrok w swej muzyce (bo on jest nieodłącznym elementem chociażby black metalu) przekazując takie treści? Nie jestem ortodoksem uważającym, że każdy \"true\" metalowiec w swoich kawałkach musi krzyczeć co chwilę \"SATAN!\", ale w tej muzyce nie można totalnie odwracać pewnych wartości do góry nogami, bo jest to żenujące. Rock, reggae, techno, industrial, jazz, ambient, disco polo etc. właściwie we wszystkich gatunkach macie pole do popisu, jeżeli chodzi o wasze przekonania i nie będe tego krytykował, ale ekstremalny metal zostawcie w spokoju, bo sami plujeciue sobie w twarz, wyrastając ze wspomnianych wyżej kapel i co jak co, ale \"Deicide\", \"Blessed Are The Sick\" i \"Eaten Back To Life\", \"Reign In Blood\" i kilka innych płyt powinno być chlebem powszednim każdego metalowca, więc pomyślcie dwa razy jak przy blastach, wasz wokalista będzie growlował \"Jezus jest moją miłością\". Litości chłopcy.

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
lidercrish, skomentowano dnia : 17 sierpnia AD 2007 @ 14:18.
Ale są braci ludzie nie mogący się obejść bez ciężkiego brzmienia, jednak nie jest ono neutralne na psychikę chrześcijanina. Dlatego ludzie Ci mogą słuchać muzyki jakiej lubią, a przy tym wielbiąc PANA

Re: Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Rotox, skomentowano dnia : 27 sierpnia AD 2007 @ 10:28.
Pomylenie z posraniem. Texty nie pasują do muzy. Jak sobie posłuchałem to miałem wrażenie, że chłopaki robią sobie niezłą polewkę i z siebie pajaców. Wyobrażacie sobie demona z piekieł rodem który staje przed wami w całej okazałości, czarnego, wyszczerzonego diamentowymi kłami, ze śmiejącymi się ognistymi oczami i mówiącego: \"Chwalmy razem Jezusa, bo on naszym Panem i nas kocha\"? Hahahaaa. Szatan robi sobie polewkę z naiwnych chrześcijan.
   
   AVE SATAN!

Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Rotox, skomentowano dnia : 27 sierpnia AD 2007 @ 10:58.
I chuj w dupę maryizawszedziewicy. :)

Re: Re: Sculpture - czadowa ewangelia
DestructhorFFF, skomentowano dnia : 31 października AD 2007 @ 21:57.
Metal to nośnik nagatywnych emocji i odwieczny kult i wy tego nie zmienicie waszą pseudo namiastką metalu śmierci. Nie ma tu miejsca na waszego pana.

Re: Re: Sculpture - czadowa ewangelia
Clan, skomentowano dnia : 03 marca AD 2008 @ 22:42.
Nie no posrałem się niemal ze śmiechu \"słucham blacku dimmu borgir i temu mniej lub bardziej podobnych\", powiem wam tyle jesteście pierdoloną bandą debili i pozerów którzy kurwa z tekstu nie wyciągają nic po za \"Ave satan!\", idźcie dalej witać
   się z kolegami \"Ave\" i słuchajcie behemothów a od prawdziwej muzyki spierdalajcie bo jest dla nielicznych, zainteresujcie się samą symbolika szatana i motywem którym kierują się nie komercyjni artyści, bo wasz poziom i sposób bytowania jest równy z poziomem podłogi w najbardziej zasranej melinie. Pozdrawiam.

Re: Re:(resident evil) Sculpture - czadowa ewangelia
6935380 Sventevith, skomentowano dnia : 23 kwietnia AD 2008 @ 16:41.
hhmmm..... ROTTING FUCKIN\' CHRIST !! Behemoth Towards Babylon
   
   Leviathan!
   eternally Thy powers rage within
   I am reborn
   purified
   in the burning flames ov Sodom
   by the powers ov the gods
   awaken the mighty Will
   that shalt carry me through eternities
   Faceless One!
   avenge my torment
   materialise my utmost Will
   beyond all legends and myths
   Thou art the emmissary ov the beast
   thwart the realm above
   spawning might below
   
   
   
   \"Give us the flesh\"!
   \"Give us the will\" I command!
   Dumuzi Lord
   godhead immaculate!
   Thou art the sun
   toward the light feel no shame
   Ia Asag!
   forever Thou shalt remain
   
   in victory I burn
   masacrate the enemy
   in battle that I hath already won
   Thee I invoke
   brothers ov Ariman\'s seed
   Thou hast aroused all beings in me
   come All in One
   resurrected
   stronger than death Thou hast become
   revert my death
   hail to my return
   tis time to reign as a god among man
   
   
   
   \"Give us the flesh\"!
   \"Give us the will\" I command!
   Dumuzi Lord
   godhead immaculate!
   Thou art the sun
   toward the light feel no shame
   Ia Asag!
   forever Thou shalt remain
   
   
   Appolyon
   o resplendant flame
   begotten ov beyond
   may I coruscate eternally
   gods ov all perfection
   I command - come forth!
   in company ov Ur
   all doubts and fears eclipsed
    HAIL BEHEMOTH ! HEIL GORGOROTH! HEIL SATAN!!Ilość komentarzy: 100.

Więcej o Sculpture, przesłanie z mocą, Ewangelia w metalu
 • Sculpture - holenderski metal z przeslaniem (2001-10-20)


 • Razem: 1 artykuł.

  Style
  BLACK METAL (99)
  DEATH METAL (18)
  DOOM METAL (1)
  METALCORE (1)
  GOTHIC (17)
  INDUSTRIAL (1)
  THRASH METAL (10)
  POWER METAL (1)
  INNY (11)
  METAL (17)

  © 2001 Copyright Usvart-Zine, all rights reserved.
  All graphics, logos and trademarks on this site are property of their respective owners.


  JC rules! J 11.25