Usvart-Zine KRZYCZ NA CHWAŁĘ PANA! J11.25
SZUKAJ
(wyszukiwanie po zawartości, tytułach oraz słowach kluczowych)
Christian Black & Death Metal webzine Status: niezalogowany 1999-2004
Menu
START
NEWS (30)
RECENZJE (32)
FELIETONY (9)
TEKSTY UTWORóW (49)
KONCERTY (7)
OPIS KAPELI (3)
LINKI (46)
REDAKCJA
STATYSTYKA

Zaloguj się
Login:
Hasło:
Marek, 08 września AD 1999
(Menu: Recenzje / Black Metal. Przeczytano: 6959 razy. Komentarze: 23)

HORDE - Hellig Usvart

   Kiedy usłyszałem po raz pierwszy "Hellig Usvart" HORDE byłem pełen niepewności co do przekazu tej muzyki. Dlatego też odrazu wiziąłem się do tłumaczenia textów, czego efekty powoli ukazują się na stronie EZRYY. Tłumaczenie to trochę mnie zaskoczyło, bo wcale nie przypominało wesołych piosenek o przekazie typu "Słuchaj, uwierzyłeś, jest okej! Życie jest piękne! Ale ładny motylek leci!", a wręcz przeciwnie! Np. "The Day Of Total Armageddon Holocaust" to Biblijny opis dni ostatnich, a jeśli ktoś czytał Objawienie św.Jana (mam nadzieję) to wie, iż nie jest to dla osób niewierzących przyjemny czas.
   Ta płyta jest cała w tych klimatach, i naprawdę długo zastanawiałem się, czy nie przyniesie ona więcej złego niż dobrego. Życie chrześcijanina NIE JEST CIEMNE! Jednak z czasem moje argumenty słabły. Docierały do mnie texty reszty utworów i po jakichś dwóch miesiącach byłem w pełni przekonany. A tak naprawdę przekonała mnie oczywiście Biblia i fragment I Listu do Koryntian 12,3, który mówi, że nikt bez Ducha Świętego nie powie iż Jezus jest Panem! Tak więc jest to muzyka od Boga! Czyli musi to być muzyka pozytywna. JEZUS TEŻ LUBI METAL, O ILE DZIAŁA ON NA JEGO KORZYŚĆ! Czemu black metal nie mógłby być narzędziem w rękach Jezusa??? Ja nie znajduję odpowiedzi! Halleluja! Ta płyta uświadomiła mi po raz kolejny głupotę szatana! Jezus walczy jego własną bronią, a jak potężna jest to broń możemy zaobserwować wszędzie. Super "pułapka" na satanistów. [;)]
   Już nazwy utworów z "Hellig Unsvart" mówią same za siebie: "Invert Inverted Cross", "Silence The Blaspemous Chanting", "Blasphemous Abomination Of The Santanic Pentagram" i mój ulubiony "Drink From The Chalice Of Blood".
   
   Niestety jest jedna rzecz która mimo wszystko mi się nie podoba. Otóż to, że tak naprawdę nie wiemy kim jest Anonymous. Ukrywanie się pod pseudonimem jest dla mnie podejrzane. Oke, mogę zrozumieć, że sataniści chcieli go zabić, ale cóż z tego? Skoro jest narzędziem w rękach Boga, to nie powinien się tym martwić, bo Bóg go ochroni. Dla mnie to wygląda na brak zaufania Bogu. Z drugiej strony jednak nie wiem czy Bóg nie kazał mu ukryć się (co jest mniej prawdopodobne - patrz Biblia), więc osądzać nie będę, zostawiam to wam i Bogu.
   
   Ogólnie to superszybka muzyka bez "symfonicznych" urozmaiceń, po prostu 40 minut potężnej sieczki. Jeśli ktoś preferuje Emperora lub tego typu klimaty, niech natychmiast pozbędzie się tego, i niech się nie martwi bo Bóg da mu dużo więcej, dużo lepszej muzyki, czego przykładem może być np. HORDE z "Hellig Unsvart". (Swoją drogą, może to być w pewnym sensie świadectwo, bo zaraz po nawróceniu pozbyłem się większości "czarnych" płyt, a Bóg dał mi i daje nadal coraz to nową i coraz lepszą muzykę! Chwała Mu za to! Jezus jest Panem!)
   


KOMENTARZE:

Redakcja Usvart-Zine nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych poniżej.


Re: HORDE - Hellig Usvart
Olas, skomentowano dnia : 02 października AD 2001 @ 15:51.
Laudetur Iesus Christus!
   
   Wszystko fajnie TYLKO GDZIE TO DOSTAC !?!?!?!?!?!??!?!
   
   In Christo

Re: HORDE - Hellig Usvart
Ezronymius, skomentowano dnia : 09 października AD 2001 @ 08:38.
w Celestial Light :-)) (było, i w każdym bądź razie jest możliwość).

Re: HORDE - Hellig Usvart
Łukasz"Bolek" Barański TD zine, skomentowano dnia : 24 października AD 2001 @ 23:53.
Hmm no cóz bym móg o tym powiedzieć Hehe najbardziej mnie rozśmieszyła kwestia, ze pan z zespołu Horden ukrywa się przed satanistami kórzy chcą go zabic, ubaw miałem niekiepski. Czuje, ze na temat tej Hordy napiszę niezły artykuł w swoim ziie, bardzo chtnie dowiedział bym sie czegos więcej o Horden, moze kolega ze stronki podesle mi łaskawie jakieś bio??

Re: HORDE - Hellig Usvart
MOMEY, skomentowano dnia : 16 stycznia AD 2003 @ 12:45.
Najlepsze co mogło mnie spotkać z chrsześcijańskiego metalu!!!!!
   Namaszczona sieczka jedna z nielicznych kapel która do mnie przemawia.
   w duchowy sposób oddziałowywuje na moje życie z Jezusem Budzi mnie do chwały i uwielbienia mojego Pana Jezusa Chrystusa!!!!!
   JEZUS ŻYJE!!!!
   

Re: HORDE - Hellig Usvart
blut drachenfels, skomentowano dnia : 08 lutego AD 2003 @ 17:49.
...namaszczona sieczka...
   

Re: HORDE - Hellig Usvart
timmy, skomentowano dnia : 10 kwietnia AD 2003 @ 14:32.
'Np. "The Day Of Total Armageddon Holocaust" to Biblijny opis dni ostatnich, a jeśli ktoś czytał Objawienie św.Jana (mam nadzieję) to wie, iż nie jest to dla osób niewierzących przyjemny czas' - wyszło kurwa jebane szydło z worka. też wam się marzy eksterminacja niewierzących, nie możecie się doczekać apoklipsy, banda hipokrytów.

Re: HORDE - Hellig Usvart
timmy, skomentowano dnia : 10 kwietnia AD 2003 @ 14:36.
'Super "pułapka" na satanistów. [;)]' - jeah qrwa wpadłem w pułapkę, pomocy. jak zauważyłem, że horde wyśpiewuje peany na cześć bozi, to wcale nie pozbyłem się ich nagrań, przestałem traktować ich muzykę jako black metal i tyle, nie zwracam uwagi na teksty. nie ma to na mnie wpływu, jestem kozłem i bozia może mi naskoczyć. przykro mi, że zepsułem twój radosny nastrój, ale taka z tego pułapka, jak z koziej dupy trąba.
   na razie jełopy

Re: HORDE - Hellig Usvart
SK, skomentowano dnia : 03 maja AD 2003 @ 15:19.
jak poczytasz dobrze w sieci to znajdziesz kim jest Anonymous.
   
   Anonymous (HORDE) = Jayson Sherlock (ex. drummer z Mortification i Paramaecium)

Re: HORDE - Hellig Usvart
Woytas, skomentowano dnia : 17 maja AD 2003 @ 23:06.
Totalny gniot!!!Jeśli porównuje się Horde do takiej kapeli jak Emperor, to świadczy tylko o własnej głupocie i niewiedzy muzycznej.A poza tym czy Black może być White??Szkoda słów...
   SEX&VIOLENCE!!!

Re: Re: HORDE - Hellig Usvart
Czcigodny Szatan, skomentowano dnia : 01 września AD 2004 @ 20:18.
Nie mnie ocaniać wasze chorobliwe pomysły.
   Jak zawsze było wiadomo TONĄCY BRZYTWY SIĘ ŁAPIE. Tak moi mili Chrześcijanie! Toniecie i nie można tego zatrzymać. Do czego jeszcze posuniecie się aby pozyskać nowe zbłąkane owieczki? Co jeszcze wymyśli wasz brudny splamiony kościuł, który tak bardzo potempia Rock nie mówiąc o Black Metalu? Dla mnie to tylko FARSA!!! Jak całe wasze bogobojne życie w zakłamaniu.
   

czytajcie to baranki
takeda nakamoto, skomentowano dnia : 11 września AD 2004 @ 15:46.
tytulem wstepu chcialbym zaznaczyc fakt ze autor recenzji jest kretynem i tu odsylam was do mojego-nieco swiatopogladowego-komentarza.
   pierwsze-jestem satanista lecz nie wierze w boga ani szatana czy innych dupkow byc satanista to znaczy byc indywiduum w tej szarej chrzescijanskiej masie.
   drugie - bog daje mi cos tam ... jak to pisal nasz grafomanek .buehehehe muzyka nie daje mi sily ona jest we mnie. muzyka i przemyslenia pozwalaja mi ja wyzwolic a wy jako chrzescijanie idziecie na latwizne wszystko tlumaczac sobie jednym-jezusem.kosciol nie chce silnych jednostek tylo stada poslusznych barankow.
   trzecie- do boga nic nie mam (bo nie istnieje ale mniejsza o to)mam za to szereg zastrzezen do mozliwosci intelektualnych samych chrzescijan i konstrukcji waszej wiary.myslicie ze bedziecie wiedli blogie zyce po sierci ?? buehehee nie moi mili smierc bedzie powrotem do nicosci- po prostu ustanie swiadomosc czyli wszystkie procesy chemiczne i nie bedzie juz dla was nic wy nie "bedziecie".
   ja sam np.jako uczen GIMNAZJUM mam szacunek do nauczyciela religii (nie do przedmiotu)i siedze cicho na lekcji nie uciekam z zadnej religii ani nic a co robia baraneczki ?? bija nauczyciela wyzywaja go leja slabszych kolegow na lekcji nikt sie za nimi nie wstawi - nikt oprocz mnie - tak tego zlego czlowieka kultywujacego "niby-zlo".
   nie zabijam zwierzat - zadnych !! komarow much ZADNYCH !!
   szanuje zdanie innych w dyskusji nie neguje teorii filozoficznych wyglaszanych przez innych - w przeciwienstwie di was mam otwarty umysl i nie przyjmuje latwej prawdy podanej na srebrnej tacy jaka serwuje nam biblia czy koran - jestem po prostu wolny ...
   

Re: HORDE - Hellig Usvart
Soilworker, skomentowano dnia : 13 września AD 2004 @ 22:05.
Jedyne co dobrze tam brzmi to perkusja.
   Takie solówki szczerze mówiąc grałem po 1.5 roku ćwiczenia gry na gitarze.Z innej bezczki...jestem wierzący. Wierzę w Boga, ale nie w księdza ani w kościół. To tak nawiasem. Jeśli by puścić Horde dajmy na to... w lesie, normalnie w dzień...jakby było bez perkusji to ludzie by (przynajmniej co po niektórzy) analogicznie machali rękami,ale tylko dla tego że myśleliby że pełno jest komarów dookoła.
   No...ale muszę powiedzieć że bas brzmi jak rasowa pszczoła:D:D!!!!
   Na tą chwilę to chyba najbardziej pomysłowym i wartym uwagi zespołem... (ech już powiedzmy tak)"chrześcijańskim" jest lengsel.
   Tam słychać że nie grają od wczoraj.
   Ale zanim Horde osiągnie coś co choćby w pewnym stopniu by równało się z muzyką takiego...Immortala czy Emperora to...albo jakiś cud by się przydał, albo muzycy Horde powinniby przez przynajmniej 15 lat na sali prób, w domu, w pracy(...) trenować i nic więcej...no może szczerzej się modlić(to już nie moja sprawa):D!
   Do tego typu recenzentów mam tylko jedną wypowiedź.
   Takie recenzje to kpina i łgarstwo.
   Oczywiście was nie potępiam(...)tylko wasze recenzje.
   No nic...
   1.Lengsel
   2.Extol
   3.Sacrificium
   4.Immortal Souls
   Ta czwórka już dawno prześcignęła Horde we...no...wszystkim.
   

Re: HORDE - Hellig Usvart
Kuba, skomentowano dnia : 09 lutego AD 2005 @ 13:44.
Jeśli ktoś szuka tej płyty to jest dostępna na Soulseeku (z wcześniejszych poszukiwań wnioskuję, że nigdzie indziej jej nie znajdziecie)

Re: HORDE - Hellig Usvart
Inferi Decorum, skomentowano dnia : 20 czerwca AD 2005 @ 01:35.
Horde stands as the BIGGEST joke in music today. Where do you get the balls to preform "christian black metal"? So you feel it is your "christian duty" to infiltrate territory where you are NOT welcome? STAY IN YOUR TERRITORY, LITTLE DOG!! STAY OUT OF BLACK METAL! INFERI DECORUM SPITS ON YOUR MUSIC, YOUR god, AND YOUR FAITH!!!!!

Re: Re: Re: HORDE - Hellig Usvart
berzeker, skomentowano dnia : 21 września AD 2005 @ 15:00.
koles ktory pisal ze jest satanista ale niewierzy ani w boga ani w sztana mnie rozsmieszyl do elz jak mozna byc satanista badz chrzescijaninem nie wierzac w boga czy szatana szatan jest wrogiem boga wiec nasz szatanista niema z kim walczyc:D jest poprostu gowniarzem ktory za duzo immortala sie nasluchal badz marduka i probuje namieszac :] odemnie dla niego kilka slow pomysl gosciu zanim znow zrobisz z siebie idiote

Re: Re: HORDE - Hellig Usvart
696, skomentowano dnia : 25 września AD 2005 @ 22:09.
Berzerker - satanizm jest ideologią, która wcale nie opiera się na walce z Bogiem... Nie rób z siebie więcej idioty i nie krytykuj mądrzejszych od siebie, ok? Nasłuchałeś się księdza na mszy i teraz pier***isz od rzeczy :/

Re: HORDE - Hellig Usvart
Agonus, skomentowano dnia : 27 września AD 2005 @ 14:29.
Po poierwsze dlaczego un a nie anty? Dlatego jest Black Metal bo jest on opowiescia o naszej mrocznej stronie czlowieczenstwa.
   Po drugie, czym sa dla Was pomalowane w barwy wojenne twarze? Dla nas jest to upodobnienie sie do demonow ruszajacych na wojne, dotyczy to takze naszego rynsztunku fizycznego jak i psychicznego. Sam koncert jest dla nas msza na ktorej oddajemy czesc naszemu Wladcy i plugawimy Waszego.
   Sama muzyka, nie tylko teksty niesie przekaz satanistyczny, jest brudna, ordynarna, demoniczna i ostra...tak jak Wasza. Czyz nie popelniacie grzechu? Warto by sie zastanowic, czy nie powinniscie stworzyc czegos nowego, a nie bazowac na tym co jest i twierdzic wielce, ze jestescie lepsi od nas, bo dla mnie jestescie nadal dziecmi, ktorym mama karze dalej chodzic do kosciola, a Wy nie potraficie sie jej przeciwstawic i aby jej nie zawiesc gracie "un black metal" aby byla z Was dumna. Jezeli naprawde macie jaja, a nie oplatek miedzy nogamim, to zastanowcie sie nad tym co robicie. Dla mnie jestescie smiertelnymi wrogami, przeciwko ktorym wszczynam wojne. Wyzywam Was!
   Ave Satan!

Re: Re: Re: HORDE - Hellig Usvart
Jacek, skomentowano dnia : 15 października AD 2005 @ 17:05.
Ktos tam powiedział ze ktoś sie nasłuchał za duzo Immortala. A wiec ja chciałem powiedziec ze Immortal nie jest zespołem wprost satanistycznym a raczej opowiadajacym o mrocznych lasach, ziemi, fiordach , O SKANDYNAWI no i w pewnym sensie o demonach i bitwach na północy. płyta At The Heart Of Winter jest czymś świetnym a zarazem nie satanistycznym. ja słuchałem przez okres 8 lat black metalu ale to nie był dobry okres w moim zyciu jednak immortala pozostawiam dalej na 1 miejscu :D a takie zespoły jak Marduk , mayhem czy gorgoroth wyrzuciłem z pamięci na zawsze choć buło to trudne...

Re: HORDE - Hellig Usvart
Jacek, skomentowano dnia : 15 października AD 2005 @ 17:09.
do Agonus :
   każdy wierzy w co chce i żyje według religi w jaka wierzy! ja wierze w Chrystusa i jestem z tego dumny ! ty wierzysz w szatana i tez jestes z tego dumny! zobaczymy kto lepiej na tym wyjdzie. Jestem grzeszny ale to naormlane i po to jest sakrament pokuty w którym Bóg mi przebacza a wam kto przebacza (np za dobre uczynki? ) A i jeszcze jedno nie mow mi jak jest na koncercie , bo doskonale wiem i byłem na wielu koncertach w tym immortala w proximie w 2000r. Jak chcesz to uznac za czarna masze to uznawaj jak chcesz plugawić :naszego" Boga to rób to ale nie pociągaj do tego innych ! Życie to nie bajka... nie jest prosto a wy sataniści chociaz nie sadze ze ty nim jestes (co najwyzej "pseudosatanista" jakos sie nie staracie i robicie wszystko na odwal sie! a więc pokój z Toną bracie, i pamiętaj Jezus jest panem czy tego chcesz czy nie!

Re: HORDE - Hellig Usvart
Oliwia, skomentowano dnia : 05 marca AD 2007 @ 15:04.
jezeli mozna, to prosze o padanie mi stronki z tlumaczeniem tych tekstow... zastanawiam sie nad przeslaniem tej jmuzyki. jestem zbawiona protestantka i lubie rock a takze metal. niepokoi mnie jednak ta muzyka...chcialabym pozanc ich teksty, ale nigdzie ich nie moge zanlezc... prosze piszcie na mojego e-maila olik92@wp.pl

Re: Re: HORDE - Hellig Usvart
Ktoś, skomentowano dnia : 15 maja AD 2007 @ 20:12.
Dziecko, czyś ty się z chujem na głowy pozamieniało?

Re: HORDE - Hellig Usvart
Icerock, skomentowano dnia : 11 września AD 2007 @ 17:55.
"Hellig Usvart" to taki środkowy palec wymierzony w strone dzieciaków czczących sz(m)atana:)

Re: HORDE - Hellig Usvart
chajal, skomentowano dnia : 22 sierpnia AD 2008 @ 16:25.
Do takich jak oliwia:
   Jak nie jesteś blackiem to nie próbuj być bo się tylko przestraszysz. rock jest słaby jak glizda
   a metal jest nie-black to muzyka jak karzda inna. Z kolei black metal to nie
   muzyka ale zgrupowania wojenne.........i ich
   pieśni bojowe!A co do naszego szatanisty niewierzącego w szatana to ci ktoś chyba rzucił toporem w sam środek czoła(wszystko coś napisał
   to brednie spod krowiego ogona!) radzę ci uważaj
   se niedoroście bo ci Bóg kiedyś pokarze jaki byłeś
   głupi!
   
   Ilość komentarzy: 23.

Więcej o Horde
 • * Distro Blastbeats (2001-10-10)
 • ANTESTOR - The Return Of The Black Death (1999-09-06)
 • HORDE - Invert the Inverted Cross (Pan w czarnym kapeluszu) (1999-09-01)
 • HORDE - Hellig Usvart (tłumaczenie) (1999-07-23)
 • Unblack albo Chrześcijański Black Metal - dlaczego? (1999-05-12)
 • HORDE - Hellig Usvart (teksty oryginalne) (1999-05-12)


 • Razem: 6 artykułów.

  Style
  BLACK METAL (99)
  DEATH METAL (18)
  DOOM METAL (1)
  METALCORE (1)
  GOTHIC (17)
  INDUSTRIAL (1)
  THRASH METAL (10)
  POWER METAL (1)
  INNY (11)
  METAL (17)

  © 2001 Copyright Usvart-Zine, all rights reserved.
  All graphics, logos and trademarks on this site are property of their respective owners.


  JC rules! J 11.25